سه‌شنبه 14 آوریل 15 | 13:07

انتشار فصل بذرپاشی با مقدمه حاج‌حسین یکتا

در این اثر فرهنگی، بایدها و نبایدهای تربیتی از منظر مقام معظم رهبری دامت برکاته در حوزه وظایف والدین، آموزش و پرورش و دست‎اندکاران تعلیم و تربیت کشور بیان شده است که می‎تواند راهنمای خوبی برای والدین، معلمان، مربیان پرورشی، فعالین فرهنگی و مسئولین آموزشی کشور باشد.


به گزارش تریبون مستضعفین فصل بذرپاشی، مجموعه‎ای از رهنمودهای امام خامنه‎ای دامت برکاته در باب تربیت فرزند است که چندی پیش برای اولین بار در کشور گردآوری شد و توسط انتشارات سیمای خورشید به چاپ رسید. اینک چاپ دوم این کتاب با مقدمه سردار حاج حسین یکتا؛ فرمانده قرارگاه خاتم‎الاوصیا منتشر شده است. در بخشی از این مقدمه آمده است: «… امروز نیز جنگ است، اگر باور کنیم. جنگ، جنگ عقیده‎هاست و دعوا سر نیروها و امام عصر، دوازده قرن است که منتظر نیروست. کودکانی که هر روز در خانه‎هایمان و اطراف ما سرگرم بازی‎اند، می‎توانند هرکدام یک نیرو باشند و یک سرباز واقعی.»

پوستر کتاب فصل بذرپاشی

در بخشی از کتاب، رهبر معظم انقلاب ذیل عنوان ظلم به کودک می‎فرمایند: «حقوق کودکان را تضییع نکنید، فقط هم به این نیست که انسان به آنها محبت نکند؛ نه، سوء تربیت‎ها، بی‎اهتمامی‎ها، نرسیدن‎ها، کمبود عواطف و از این قبیل چیزها هم ظلم به آنهاست.»

فصل بذرپاشی در شش فصل به شرح زیر تدوین و تنظیم گردیده است: نقش خانواده در تربیت کودک، نقش آموزش و پرورش در تربیت کودک، تزکیه، تعلیم و تربیت، مانعی به نام غرب، ابزارهای تربیتی و خاطره‎ای از دوران کودکی رهبر معظم انقلاب.

مسعود پارسافر؛ پژوهشگر این اثر می‎گوید: «در این اثر فرهنگی، بایدها و نبایدهای تربیتی از منظر مقام معظم رهبری دامت برکاته در حوزه وظایف والدین، آموزش و پرورش و دست‎اندکاران تعلیم و تربیت کشور بیان شده است که می‎تواند راهنمای خوبی برای والدین، معلمان، مربیان پرورشی، فعالین فرهنگی و مسئولین آموزشی کشور باشد.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: