سه‌شنبه 14 آوریل 15 | 20:07
جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت

آلبوم‌موسیقی«زنان و دفاع‌مقدس»رونمایی شد

در مراسم رونمایی از آلبوم امید معنوی خواننده آلبوم ۸سالهای من اولین و تنها آلبوم ویژه زنان و دفاع مقدس را به مقام معظم رهبری و روح بلند شهدا تقدیم کرد.


139307281614177863886043

در مراسم رونمایی از آلبوم امید معنوی خواننده آلبوم ۸سالهای من اولین و تنها آلبوم ویژه زنان و دفاع مقدس را به مقام معظم رهبری و روح بلند شهدا تقدیم کرد.

دومین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت با حضور حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جماعات، سردار جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی نیروهای مسلح، امیرسرتیپ نامی جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و مشارکت زنان در دفاع مقدس، شهین دخت ملاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، سردار قربانی، خانم کاوه مشاور رئیس بنیاد شهید در امور زنان، خانم مومن همسر فرمانده نیروی دریایی، ابوشریف نماینده جنبش حماس در ایران و جمعی از همسران فرماندهان سپاه و ارتش و زنان فرهیخته و خانواده شهدا و ایثارگران برگزار شد. این مراسم در ساختمان کتابخانه ملی صبح امروز 25 فروردین ماه 94 برپا شد.

مراسم رونمایی از آلبوم 8 سال‌های من کاری از امید معنوی با حضور سردار جزایری، حجت الاسلام تقوی، امیر نامی، ابوشریف، سردار قربانی و مجتهدزاده در این جشنواره برگزار شد.

این آلبوم به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس و سازمان ادبی و هنری تولید شده است.

امید معنوی خواننده این اثر با ارائه توضیحاتی در مورد انتشار این آلبوم یکی از قطعه‌های آن را به صورت زنده اجرا کرد و آن را به مقام معظم رهبری و روح بلند شهدا تقدیم کرد.

وی در توضیح اثر گفت: 8 سالهای من اولین و تنها آلبوم ویژه زنان و دفاع مقدس است که تاکنون تولید شده، دو قطعه آن براساس بیانات مقام معظم رهبری تنظیم شده است که یکی از انها با مطلع «چند شهید داری؟» بیانات رهبری در دیدار با مادران و همسران شهدا و جانبازان را مدنظر قرار داده است و قطعه دیگر با عنوان «الگوی سوم» به بیانات رهبری در دیدار با زنان دفاع مقدس اشاره دارد که در آن فرمودند شما الگوی سوم دنیا هستید در واقع زن نه شرقی و نه غربی هستید.

امید معنوی با اشاره به امتیاز دیگر این آلبوم گفت: از دیگر امتیازات آن در برداشتن تمام گونه‌های عاشقی همسران و مادران شهدا و جانبازان است. ما برای تمام گونه‌های عاشقی همچون همسران جانبازان اعصاب و روان، همسران جانبازان شیمیایی، مادران چند شهید، دختران و پسران شهدا و مادران شهدایی که با همسران شهیدشان سالها زندگی کرد‌ه‌اند قطعه ساخته‌ایم و 9 قطعه این آلبوم را با تمام وجود و عشق تقدیم کرده‌ایم.

خواننده آلبوم هشت سالهای من با اشاره به شاعران قطعات این اثر گفت: مرتضی امیری اسفندقه و امیر پیرنهان شاعر قطعات این اثر هستند و اما جمله پایانی من برای شهدا که حرف دل من است این است اگرچه کمی چشمان ضعیف شده است اما نور اسم شما به چشمان من و به همه این سرزمین نور می‌بخشد شهدا! هشت بار فدایتان شدم فدای بزرگی‌تان.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: