سه‌شنبه 14 آوریل 15 | 20:41
حسن عباسی:

تاثیر لغو کلیه تحریم‌ها بر اقتصاد تنها ۵ درصد خواهد بود

حسن عباسی درباره اثر تحریمها بر اقتصاد ایران گفت: بر اساس مطالعاتی که ما انجام داده ایم و بنده حاضر هستم همه اعتبار خودم را برایش خرج کنم، به این نتیجه رسیدیم که اثر برداشته شدن “کل” تحریمها بر اقتصاد ایران فقط پنج درصد است. ما این را بارها به مسئولین نیز اعلام کردیم. به مردم آدرس غلط ندهید که با برداشته شدن تحریمها قرار است گشایشی صورت گیرد.


به گزارش تریبون مستضعفین مراسم سخنرانی حسن عباسی درباره مذاکرات هسته ای و مذاکرات لوزان امروز در دانشگاه امیرکبیر به همت انجمن اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت) برگزار شد. در این سخنرانی که با استقبال گسترده دانشجویان مواجه شد حسن عباسی موضوعات مهمی را با دانشجویان و خطاب به مسئولین مذاکره کننده در میان گذاشت.

سخنرانی حسن عباسی استاد دانشگاه درنشست نقد و بررسی بیانیه لوزان در دانشگاه امیرکبیر

 

عباسی گفت: برای تعیین جزئیات موارد مربوط به موضوع هسته ای، رئیس سازمان انرژی اتمی ما و وزیر انرژی آمریکا می نشینند و ساعت ها درباره جزئیات برنامه هسته ای ما مذاکره می کنند اما برای تعیین جزئیات رفع تحریمها هیچ مسئول اقتصادی از ما- چه رئیس بانک مرکزی، چه وزیر اقتصاد- در مذاکرات حضور نمی یابند! چرا هیچ مسئول اقتصادی از ایران برای مذاکره درباره برداشته شدن تحریمها به لوزان نرفت؟!

در این سخنرانی که گفته های عباسی با تشویق دانشجویان همراه می شد، عباسی افزود: چه کسی در منطقه و جهان تنش زایی می کند، ما یا آمریکا؟ دور تا دور ایران در آتش است، ناوهای جنگی در سرتاسر خلیج فارس حضور دارند، خودشان 27000 هزار کلاهک اتمی دارند، استفاده هم کرده اند، با این اوصاف آنها باید اعتمادسازی کنند یا ما؟! این چه سخنانی است که مسئولین ما درباره اعتمادسازی و شفافیت مطرح می کنند؟!

در این مراسم که ابتدا مجوز آن توسط مدیریت دانشگاه به علت تنش زا خواندن عنوان برنامه لغو شده بود و سپس با مطالبه تعداد کثیری از دانشجویان و مسئولین انجمن اسلامی سرانجام برگزار شد، عباسی در سخنانی گفت: دیدید چگونه با دست خودتان قیمت نفت را پایین آوردید؟ بازار جهانی هر وقت احساس امنیت و راحتی کند، قیمت نفت کاهش می یابد، وقتی جنابتان در سخنرانی از امنیت منطقه پس از هر بار مذاکره سخن می گویید، خب طبیعی است که بازار احساس امنیت کند و قیمت نفت با توطئه عربستان و آمریکا پایین بیاید. خودتان با دست خودتان نصف درآمدهای نفتی را بر باد دادید.

مجوز این مراسم با پیگیری مسئولین انجمن اسلامی شب گذشته صادر شد و مهمانان دیگر مراسم، آقای فواد ایزدی، آقای مهرداد بذرپاش و سعید زیباکلام به علت ناهماهنگی های ایجاد شده موفق به حضور در برنامه نشدند. این کارشکنی در ابتدای مراسم توسط نائب دبیر انجمن به اطلاع دانشجویان حاضر رسید.

در ابتدای مراسم به صورت نمادین از یک سانتریفیوژ سایت فردو به همراه چند لیوان آب هویچ! که در سانتریفیوژ تهیه شده بود، رونمایی شد که این اقدام مورد تشویق دانشجویان قرار گرفت. حسن عباسی در این باره گفت: هزار سانتریفیوژ فردو که هیچ مواد شکافت پذیر در آن تزریق نشود، به چه دردی می خورد؟!

حسن عباسی درباره اثر تحریمها بر اقتصاد ایران گفت: بر اساس مطالعاتی که ما انجام داده ایم و بنده حاضر هستم همه اعتبار خودم را برایش خرج کنم، به این نتیجه رسیدیم که اثر برداشته شدن “کل” تحریمها بر اقتصاد ایران فقط پنج درصد است. ما این را بارها به مسئولین نیز اعلام کردیم. به مردم آدرس غلط ندهید که با برداشته شدن تحریمها قرار است گشایشی  صورت گیرد. آنها که می گویند فقط تحریمهای هسته ای برداشته می شود، نه همه تحریمها! آن هم با هزار شرط و شروط؟!

  1. محمد علی
    15 آوریل 2015

    ما با توافق هسته ای با دست خودمان به غرب امکان خواهیم داد تا در اینده به بهانه های واهی و سوء استفاده از مفاد توافق ما را بازی بدهند . امریکایی که بدون مدرک براحتی تهمت میزند و تحریم میکند حال تصور کنید با مفاد این توافق چه کارهایی میتوانند بکنند و این همان چیزیست که اوباما به دنبال ان است . ما با توافق هسته ای به جایی نمیرسیم

  2. یسبسیب
    16 آوریل 2015

    تحریم های هسته ای لغو می شود. امّا بلافاصله همان تحریم ها بعلاوه ی ی تحریم های بیشتر به بهانه ی حقوق بشر تصویب و اجرا می گردد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: