جمعه ۲۸ فروردین ۹۴ | ۱۱:۱۹

مردم بحرین:«فرمول خون» را متوقف کنید

مردم بحرین امروز برای بیان اعتراض خود به برگزاری مسابقات اتوموبیل رانی “فرمول یک” با وجود سیاست های سرکوبگرانه و جنایتکارانه رژیم آل خلیفه تظاهرات می کنند.


13940125190202655100193

مردم بحرین امروز برای بیان اعتراض خود به برگزاری مسابقات اتوموبیل رانی “فرمول یک” با وجود سیاست های سرکوبگرانه و جنایتکارانه رژیم آل خلیفه تظاهرات می کنند.

14 فوریه بحرین، نیروهای انقلابی در بحرین از مردم این کشور خواستند تا گسترده ترین حضور را امروز برای مخالفت با برگزاری مسابقات فرمول یک برگزار کنند.

این مسابقات قرار است از امروز جمعه در بحرین آغاز شود.

مردم بحرین نسبت به بی توجهی مسئولان برگزار کننده مسابقات فرمول یک به سرکوبگری و جنایات آل خلیفه و برگزاری این مسابقات در سایه این سرکوبگری معترض هستند.

تظاهرات امروز تحت عنوان “نه به فرمول خون” برگزار می شود.

مردم تاکنون با برگزاری تجمعات اعتراض آمیز، تحصن، آمدن به خیابانها و بستن آنها، برپایی نمایشگاه کاریکاتور و عکس خود را برای تظاهرات گسترده امروز آماده کرده اند.

از آغاز انقلاب بحرین، هرساله مردم در اعتراض به برگزاری مسابقات فرمول یک در کشورشان تظاهرات گسترده برگزار می کنند.

جوانان انقلابی بحرین نیز در یک هفته مانده به برگزاری مسابقات اقدام به شعارنویسی روی دیوارها از جمله “فرمول خون را متوقف کنید” کرده اند.

* درهمین حال، سازمان عفو بین الملل به مناسب برگزاری مسابقات فرمول یک در بحرین گزارش جدیدی را منتشر کرد که با واکنش مسئولان آل خلیفه روبرو شد.

در این گزارش آمده است: مسئولان بحرینی به نقض حقوق مخالفان بویژه “شکنجه و بازداشت های خودسرانه و ظالمانه و استفاده بیش از حد از زور” ادامه می دهند.

در این گزارش آمده است: بعد از چهار سال از اعتراضات به رهبری مخالفان، مسئولان بحرینی در دستور کار قرار دادن اصلاحات اساسی برای پایان دادن به سرکوبگری شکست خورده اند و این امر به رغم تاکید مکرر خود هم پیمانان غربی دولت بحرین است که می گویند دولت بحرین باید صادقانه در زمینه بهبود حقوق بشر کار کند.

در این بیانیه در اشاره به مسابقات فرمول یک آمده است: مسئولان بحرینی تلاش می کنند که چهره ای مترقی از خود نشان دهند اما این تلخ ترین واقعیت یعنی اینکه “سرکوبگری رواج دارد” را پنهان می کنند.

اما دولت بحرین به زعم خود بیانیه سازمان عفو بین الملل را “حاوی ادعاهایی با هویت نامعلوم دانست و پایبندی راسخ خود” را به آنچه “پاسداری از حقوق بشر و آزادیهای اساسی” خواند، ابراز داشت.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبرو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.

نیروهای نظامی مشترک شورای همکاری خلیج فارس موسوم به سپر جزیره نیز در این راه به رژیم بحرین کمک می کنند.

در این مدت، صدها نفر شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده اند.

رژیم بحرین برای خاموش کردن شعله اعتراضات شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده سازی به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

با وجود همه این اقدامات، جنبش مردم بحرین برای دستیابی به خواسته های خود همچنان ادامه دارد و آنها با برپایی تظاهرات خواهان برآورده شدن این خواسته ها هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: