جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۲۸ فروردین ۹۴ | ۱۴:۵۴
آیت‌الله موحدی کرمانی:

آمریکا کمترین تخلفی کند آرزوی توافق با ایران را به گور می‌برد

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: یکی از راه‌های همدلی در مساله هسته‌ای میدان دادن به مردم است.


IMG11392263

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: یکی از راه‌های همدلی در مساله هسته‌ای میدان دادن به مردم است.

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه تهران:در مساله هسته ای رهبری فرمودند به مردم میدان دهید و با نخبگان جلسه بگذارید این یکی از راههای همدلی است.

آیت‌الله موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نمازجمعه این هفته در جمع نمازگزاران با اشاره به نام گذاری این سال به نام سال همدل و همزبانی اظهار داشت: جهت همدلی مهم تر از هم زبانی است که به معنای این است که دلهای مردم با مسئولین یکی باشد و همه یک چیز را بخواهند.

آیت‌الله موحدی کرمانی: عامل همدلی معونیت است و مردم و دولت زمانی که دغدغه دین داشته باشند دلها به هم نزدیک می‌شود

وی با بیان اینکه در مساله انرژی هسته‌ای رهبری فرمودند مردم کم و بیش مساله دارند گفت: رهبری فرمودند اگه می‌خواهید آنها با شما همراه باشند به مردم میدان دهید و با نخبگان جلسه بگذارید این یکی از راه‌های همدلی در امر انرژی هسته‌ای و توافقی است که باید صورت گیرد که خوشبختانه صدا و سیما برنامه ریزی خوبی در این زمینه کردند

خطییب موقت نماز جمعه با بیان اینکه نظام ما نظام مشورتی است گفت: عامل پیروزی انقلاب و همچنین ادامه انقلاب همین همدلی بود.

وی با طرح این سوال که چرا باید مقام معظم رهبری در مورد بحث فرهنگی دغدغه داشته باشند؟ گفت: مگر این مردم ما با همدلی نتوانستند به همه اهداف عالیه برسند پس بیائید برای رضای خدا دغدغه های مقام معظم رهبری که دغدغه ملت مبارز است در بحث فرهنگی نیز همدلی داشته باشید

آیت‌الله موحدی کرمانی: با بیان که باور کنیم ریشه کن کردن کفر و نفاق در جامعه شدنی است گفت: بدحجاب عملا در حال دهن کشی به نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه مردم می خواهند ریشه بدحجابی کنده پرسید:آیا مسئولین نیز همین را می خواهند؟ بی تفاوتی گناه است.

خطییب موقت نماز جمعه خاطر نشان کرد: به مسئولین می گویم اتاق فکر تشکیل دهید تا ببینید چگونه می توان این مشکل بدحجابی را حل کرد؛ خیلی از این زنان انسان های شرفی است که ارزش حجاب را درک نکرده اند.

وی افزود: مردم همچنین دغدغه دارند آنهایی که در فتنه یا در فیلم های مبتذل نقش داشتند اکنون در دولت جایگاه پیدا کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه اوباما می گوید اگر ایران یک میلیمتر تخلف کند تمام تحریمها باز می گردد گفت: ما نیز می گوئیم اگر آمریکا نیم میلیمتر تخلف کند آرزوی امضای توافق را به گور می‌برد.

وی خاطر نشان کرد: لازم است از موافقیت ایران در دستیابی به سامانه اس 300 را تبریک گویم.

خطییب موقت نماز جمعه با بیان اینکه آن چیزی که مایه تاسف است برنامه های عربستان سعودی است که به دروغ لقب خادم الحرمین را به خود بستند گفت: اما مشخص شده خائن هستند نه خادم.

وی با طرح این سوال که با کدام منطق به کشور اسلامی دیگر که می‌خواهند بر مقدرات خود حاکم باشند حمله می کنید؟ گفت: نقل شده در یمن حمام خون به راه انداختند؛ شما دین دارید یا مسلمان هستنید؟ من فکر می کنم سقوط نظام حاکم بر عربستان نزدیک است.

وی تاکید کرد: دولت عربستان هر چه زودتر مجازات جنایت فرودگاه جده را به دنیا نشان دهد که واقعا فجیع است.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه از رئیس جمهور در مورد اظهار نظرها در مورد آمریکا تقدیر می کنیم گفت: اما همانگونه که رهبری فرمودند باید تمام تحریم ها در روز پایان مذاکرات لغو شد.

وی اظهار داشت: از وزیر ارشاد در مورد کاری که در مورد عمره کردند تقدیر می کنیم کار درستی بود، صحیح نیست در مورد یک عمر مستحب ملت شریف ایران این همه ذلت را قبول کنند.

خطییب موقت نماز جمعه در پایان خاطر نشان کرد: فقها می‌گویند حتی اگر در پولی که فردی به فرد دیگر می دهد تا مستطیع شود و بتواند به حج برود منت بگذارد زیر بار این منت برادر مسلمان خود نرود چه برسد به اینکه زیر منت چنین جنایتکارانی برویم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: