جمعه 17 آوریل 15 | 22:49
مشروح سخنان دبیرکل حزب الله لبنان درباره یمن

داعش بزرگترین تهدید حرمین شریفین

سید حسن نصر الله، عبدالملك الحوثي را رهبری شجاع و خردمند دانست و تأکید کرد: مردم يمن هنوز گزينه هاي واقعي خود را براي مقابله با عربستان روي ميز نگذاشته اند. دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به ادعای عربستان مبنی بر نمایندگی اعراب برای تجاوز به یمن و دروغین بودن این ادعای ائتلاف متجاوز عربی – آمریکایی گفت که ملت های عربی، عربستان را به نمایندگی از خودشان، مکلف به حمله به یمن نکرده اند.


دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به ادعای متجاوزان به یمن مبنی بر دفاع از مردم این کشور گفت: این ادعا در حالی مطرح می شود که بیست و چهار میلیون یمنی دچار محاصره زمینی، دریایی و هوایی هستند.

دبیرکل حزب الله لبنان

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مجتمع سید الشهداء در منطقه ضاحیه در جنوب بیروت که به طور مستقیم از شبکه خبری العالم پخش شد، وضعیت کنونی یمن را مشابه وضعیت لبنان در تجاوز رژیم صهیونیستی در ژوئیه 2006 دانست و تأکید کرد: تخريب پايگاه هاي ارتش يمن و بمباران هواپيماها و مراكز اداري به بهانه دفاع از مردم يمن غيرقابل باور است .

 ناکامی در بازگرداندن هادی، نشان شکست تجاوزگری عربستان
سید حسن نصر الله با اشاره به اینکه ناكامي طرف هاي خارجي در بازگرداندن عبدربه منصور هادي رئیس جمهور مستعفی به يمن بيانگر شكست تجاوز نظامی عربستان به این کشور است، گفت: مردم يمن بر این باورند كه عبدربه منصور هادي هيچ نقشي در اداره كشورشان نخواهد داشت .

کنترل ارتش و انصار الله بر اکثر استانها
دبیرکل حزب الله لبنان، انتخاب بحاح به عنوان معاون رئيس جمهور مستعفی یمن را به عنوان یکی از دلایل احتمالی نااميدي طرف هاي خارجي براي بازگرداندن هادي به يمن دانست و گفت: در حال حاضر اكثر استان ها در دست ارتش و كميته هاي مردمي است و اين دليلي ديگر بر شكست تجاوز است و از سوی دیگر، ارتش و مردم يمن شور و شوق زيادي از خود براي ايستادگي در ميدان مبارزه نشان مي دهند .

شکست عربستان در تبدیل درگیری به شیعه و سنی در یمن
نصر الله با اشاره به ناکامی ائتلاف عربی – آمریکایی در تبدیل جنگ یمن به جنگی بین زیدی با شافعی، سنی با شیعه و جنگ شمالی ها با جنوبی ها در این کشور گفت: متجاوزان نتوانستند سني و شيعه يمن را با يكديگر درگير كند و در اين توطئه شكست خوردند.

عربستان به پایان کار خود رسیده است
دبیرکل حزب الله لبنان، با اشاره به اینکه تجاوز به يمن تهديدي را كه اصلا وجود نداشت، به تهديدي واقعي تبديل كرد گفت: همه مردم يمن از مسئولان خود مي خواهند كه به عربستان حمله كنند زیرا این کشور با تجاوز به يمن به پايان كار خود رسيده است.
وی تصریح کرد: صدها ميليارد دلار براي ارتش عربستان هزينه شده است ولي اين ارتش جرأت حمله زميني به يمن را ندارد .

سید عبدالملک الحوثی؛ رهبری شجاع و خردمند
سید حسن نصر الله، عبدالملك الحوثي را رهبری شجاع و خردمند دانست و تأکید کرد: مردم يمن هنوز گزينه هاي واقعي خود را براي مقابله با عربستان روي ميز نگذاشته اند.
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به ادعای عربستان مبنی بر نمایندگی اعراب برای تجاوز به یمن و دروغین بودن این ادعای ائتلاف متجاوز عربی – آمریکایی گفت که ملت های عربی، عربستان را به نمایندگی از خودشان، مکلف به حمله به یمن نکرده اند.
وی افزود: ما مخالفت خود را با تجاوز عربستان به یمن اعلام و از ملت مظلوم یمن حمایت می کنیم.

 کسی عربستان را مامور حمله به یمن نکرده است
سید حسن نصر الله با اشاره به اینکه تهدیدها، مقاومت لبنان را از محکوم کردن تجاوز عربستان به یمن و حمایت از مردم مبارز یمن بازنخواهد داشت تأکید کرد: عربستان ادعا می کند که به نمایندگی از اعراب به یمن حمله می کند ولی آیا ملت های عرب عربستان را به نمایندگی از خود مکلف به حمله کردن به یمن کرده اند؟

 داعش بزرگترین تهدید حرمین شریفین
دبیرکل حزب الله لبنان افزود: مردم یمن نیازی به ثابت کردن عرب و مسلمان بودن خود ندارند، بلکه طرفی که به یمن تجاوز می کند باید عرب و مسلمان بودن خود را ثابت کند . زیرا مردم یمن عاشق پیامبر اسلام (ص) و زیارت خانه خدا و بارگاه پیامبر خدا هستند و ادعای اینکه یمنی ها تهدیدی برای مکه مکرمه و مدینه منوره محسوب می شوند واهی و در راستای منحرف کردن افکار عمومی است .
سید حسن نصر الله تصریح کرد: ادعای تهدید بودن مردم یمن [برای مقدسات مسلمانان در حجاز] در حالی مطرح می شود که داعش و وهابیت عربستان خطرناک ترین تهدید برای مکه مکرمه و مدینه منوره هستند.
وی افزود: آل سعود اماکن مذهبی عربستان را تخریب کردند و می خواستند در سال 1926 قبر پیامبر اکرم (ص) را تخریب کنند که اعتراض های الازهر مصر و مسلمانان مانع تخریب قبر شریف ایشان شد .

 سلطه دوباره بر یمن؛ هدف واقعی عربستان و آمریکا
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: گفته ها و بهانه های واهی زیادی برای توجیه کردن حمله سعودی علیه مطرح شده است اما هدف واقعی بازگرداندن سلطه آل سعود و آمریکا بر یمن است زیرا ملت یمن موفق شد تا قدرت را در دستان خود بگیرد.
 

شورای امنیت در کنار جلاد ایستاد
وی تصریح کرد: شورای امنیت باید تصمیم می گرفت که جنگ را علیه یمن متوقف کند ولی نه تنها پیشنهاد جلاد را پذیرفت و قربانی را نادیده گرفت بلکه حتی حق را نیز به جلاد داد. ما نیز چنین وضعیتی را در لبنان و فلسطین شاهد هستیم. باید تاکید کنم که این قطعنامه بین المللی علیه یمن نیز نظیر سایر قطعنامه های بین المللی ارزشی ندارد. حالا برهمگن روشن شده است که حملات هوایی نمی تواند سرنوشت نبرد را مشخص کند و حمله زمینی نیز هزینه زیادی دارد و دیگر بجز ایستادگی و پایداری برای مردم یمن چیزی نمانده است؛ هرچند که برای راه حل سیاسی نیز آماده هستند.

حامی گفت وگوی ایران و عربستان هستیم
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: ما حامی گفت وگوهای ایران و عربستان هستیم و سالها است که ایران در راستای گفت وگو با عربستان گام بر می دارد تا اینکه با این کشور به تفاهم برسد اما مخالفت همواره از جانب عربستان بوده است و به آن پاسخ منفی داده است.
وی افزود: ایران برای گفت‌وگو با عربستان آماده و به آن معتقد است ولی عربستان به خاطر شکست خود در سوریه، لبنان و عراق به انجام این امر نیست و درحال حاضر نیز با قتل عام زنان و کودکان در یمن و بحرین بدنبال کسب موفقیتی برای خود می گردد.
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: وقت آن فرا رسیده که به طور روشن صحبت کنیم و دیگر جنگ نیابتی کافی ولی سفیر عربستان در واشنگتن اعلام جنگ کرده است و ارتش عربستان درحال بمباران و ویران کردن یمن و قتل عام یمنی ها است؛ به رغم اینکه ما از راه حل سیاسی صحبت می کردیم. اما از نظر منوقت آن رسیده که مسلمانان، عربها و جهانیان این موضوع را به عربستان بگویند که دیگر کافی است.

 تنها رژیم اسرائیل از اختلافات جهان اسلام سود می برد
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در این اختلافات، تنها بازنده بزرگ ملت فلسطین و مسئله فلسطین و تنها پیروز بزرگ رژیم اسرائیل است.
وی در پایان سخنان خود تاکید کرد که مردم یمنی به پایداری، استقامت و ایستادگی خود ادامه خواهند داد و آنها پیروز هستند.

  1. م.ح
    18 آوریل 2015

    در حادثه کشتار حجاج ایرانی هم عربستانی ها حرف های عجیبی زده اند تا جایی که امام در پیام قبول قطعنامه می گویند مسلمان ها این حرف های مسخره که ایرانی ها می خواستند کعبه را دزدیده و به قم ببرند! و دیگر دروغ های آل سعود را باور نکنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: