شنبه 18 آوریل 15 | 12:37
انصارالله:

واکنش‌ما به تجاوز سعودی متفاوت‌تر خواهدبود

عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن می‌گوید: در صورت واکنش ما به تجاوز عربستان، این واکنش بسیار متفاوت تر از سال ۲۰۱۰ میلادی خواهد بود.


139401241433298665091723

عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن می‌گوید: در صورت واکنش ما به تجاوز عربستان، این واکنش بسیار متفاوت تر از سال ۲۰۱۰ میلادی خواهد بود.

عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن و به بهانه بازگرداندن مشروعیت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن به ریاض، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده‌اند.

بحرین، قطر، کویت، امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که در جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند.

از آغاز تجاوز عربستان به یمن بیش از2500 از شهروندان یمنی که بین آنها شمار زیادی زن و کودک دیده می‌شوند، به شهادت رسیده‌اند. این در حالی است که بسیاری از زیرساخت‌های یمن نیز تخریب شده است و بر اساس اعلام دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل از آغاز عملیات طوفان قاطعیت بیش از 150 هزار یمنی آواره شدند.

جنایات آل سعود علیه مردم یمن در حالی تداوم دارد که شورای امنیت سازمان ملل متحد چند ورز قبل با تصویب قطعنامه 2216 شورای امنیت درباره یمن ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد، مجوز تداوم این جنایات را داد.

از سوی دیگر جنایت آل سعود همچنین علیه مردم بی دفاع یمن در حالی ادامه دارد که سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی دستور داده تا مبلغ 274 میلیون دلار برای کمک‌های بشردوستانه در یمن اختصاص یابد.

این در حالی است که جنگنده‌‌های آل سعود بارها خودروهای امدادی و حامل کمک‌های بشردوستانه را هدف قرار داده اند.

تحولات امنیتی یمن در بیست و چهارمین روز تجاوز سعودی

اما بیست و چهارمین روز تجاوز سعودی به یمن در حالی آغاز شده است که حملات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن همچنان ادامه دارد.

از بامداد گذشته تاکنون جنگنده‌های سعودی چندین بار منطقه الجند در استان تعز را هدف قرار دادند و این در حالی است که توپخانه‌های عربستان نیز کوههای مرزی “الازد” در استان صعده را گلوله باران کردند.

مساجد نیز از حملات جنگنده‌های آل سعود در امان نیست

المنار گزارش داد که تجاوز سعودی- آمریکایی به یمن دیروز نیز برای بیست و سومین روز ادامه داشت و مجتمع‌های مسکونی و زیرساخت‌های حیاتی و ساختمانهای دینی در مناطق مختلف هدف حملات قرار گرفت و شمار بیشتری از غیر نظامیان به شهادت رسیدند یا زخمی شدند. این در حالی است که ارتش یمن با حمایت کمیته‌های مردمی در مناطق مختلف یمن به پیشرویهای گسترده ای دست یافته است.

مساجد نیز از این حملات در امان نمانده است. یک مرکز دینی و یک مسجد جامع در صنعاء پایتخت یمن در حملات هواپیماهای متجاوز سعودی ویران شد.

بر اساس این گزارش، حمله به ساختمانها و زیرساختها در یمن به یک امر روزانه تبدیل شده و تعداد قربانیان غیر نظامی و بی گناه رو به افزایش است.

با وجود آنکه متجاوزان تلاش می کنند به افراد مسلح القاعده و هوادارانش کمک کنند اما نیروهای امنیتی یمنی همچنان در استان عدن در حال پیشروی هستند تا گروههای تکفیری را از این استان بیرون کنند.

پیروزی‌های نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی در منطقه جدعان و صرواح در استان مأرب پس از نبردهایی که القاعده و هوادارانش خسارات سنگینی متحمل شدند، ادامه دارد.

مراکز غیرنظامی، اهداف اصلی حملات هوایی به یمن

در حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن، عمدتا مراکز غیرنظامی هدف قرار گرفته و زندگی را برای ساکنان یمن سخت و دشوار کرده است.

بر اساس گزارش المیادین، در حملات هوایی روز گذشته به خانه ها، دست کم 95 نفر کشته و 147 نفر نیز زخمی شدند که بسیاری از آنان را کودکان تشکیل می دهند.

حملات رژیم سعودی همچنین موجب تخریب صدها باب خانه و ده ها پمپ بنزین و ده ها خودرو حمل مواد غذایی شده است. تخریب کارخانه ها و نیروگاه های برق و انبارهای مواد غذایی را نیز باید به این فهرست افزود.
حملات هوایی و توپخانه ای به یمن موجب تشدید آلام یمنی ها شده و ادامه زندگی را برای آنان دشوار کرده است. این مسئله موجب شد کمیسیون حقوق بشر درباره خطرات اوضاع انسانی در یمن به ویژه وضع مجروحان هشدار دهد.

تحولات سیاسی یمن

انصارالله: واکنش ما به تجاوز عربستان بسیار متفاوت تر از سال 2010 خواهد بود

محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین گفت: در صورت واکنش ما به تجاوز عربستان، این واکنش نتیجه‌ای بسیار متفاوت تر از سال 2010 برای ارتش عربستان خواهد داشت و تصمیم به واکنش و چگونگی واکنش ما به تجاوز، همه را غافلگیر خواهد کرد.

وی افزود: کسانی هستند که ما را به تاخیر در واکنش به تجاوز سرزنش می‌کنند، اما ما همچنان صبر استراتژیک را در پیش گرفته‌ایم.‌

عضو شورای سیاسی انصارالله در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بعد از سیطره اهالی دو روستای مرزی یمن به دو پایگاه سعودی، عربستان باید به خود بیاید.

البخیتی گفت: اگر مصر و پاکستان در یمن دخالت زمینی کنند، بدون شک هر دو ارتش ضربات سختی خواهند خورد و اگر هیبت ارتش مصر شکسته شود، این امر بر مصر تاثیر منفی خواهد گذاشت.

عضو شورای سیاسی انصارالله در ادامه با اشاره به تلاشهای ایران و روسیه برای توقف جنگ و حل سیاسی بحران افزود: عربستان با اینگونه تلاش‌ها مخالفت می‌کند.

البخیتی گفت: ما موضعمان در خصوص ورود به گفت‌وگو را تغییر نداده‌ایم بلکه این تجاوز است که گفت‌وگو‌ها را متوقف کرده و ما از حضور سازمان ملل متحد در یمن استقبال می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: درست است که لحن خالد البحاح نخست‌وزیر مستعفی آرام بود اما وی تجاوز را تایید کرده و خواهان توقف آن نشده است.

خیانت بزرگ آل سعود به اعراب؛ خواب‌های آشفته‌ای که در یمن تعبیر نمی‌شود

هر روز که از این جنگ نابرابر و ویرانگر می گذرد، بر آگاهی و بیداری افکار عمومی منطقه از حجم توطئه سعودی صهیونیستی آمریکایی علیه امت اسلام از طریق هدف قرار دادن کشور یمن می گذرد، جنگی که پایان تلخ و فاجعه باری برای متجاوزان رقم خواهد زد.(جزئیات‌بیشتر گزارش)

پشت پرده تصمیم عربستان سعودی برای حمله به یمن

خبرگزاری تسنیم: تصمیم عربستان سعودی برای حمله به یمن در پی مجموعه ای از تحولات صورت گرفت که یک روزنامه لبنانی آن را به صورت کامل تشریح کرده است.(جزئیات بیشتر تحلیل)

آیا قدرت گرفتن «بحاح» مقدمه کناره گیری منصور هادی است؟

با توجه به قدرت گرفتن «خالد بحاح» در یمن و رویکرد مسالمت جویانه او در قبال انصار الله این سوال مطرح می شود: آیا روزهای عبدربه منصور هادی رو به پایان بوده و مقدمه گفت وگو و دستیابی به راه حل بحران یمن فراهم شده است؟(جزئیات بیشتر تحلیل)

جنگ یمن؛ از ادعاهای بشر دوستانه تا جنایت‌های غیرانسانی

مردم یمن زیر موشک های آمریکایی و قطع برق و فقدان بیشتر مواد اساسی زندگی شامل غذا و دارو محاصره شده‌اند و بندرها و فرودگاه‌ها تخریب شده است، این در حالی است که مهاجمان مدعی هستند این جنگ را برای دفاع از آن‌ها انجام می‌‌دهند.(جزئیات‌بیشتر یادداشت)

ناخرسندی کشورهای عرب خلیج‌فارس از درخواست آتش‌بس بان کی‌مون در یمن

منابع دیپلماتیک در سازمان ملل متحد اعلام کردند برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس از درخواست دبیرکل سازمان ملل درخصوص برقراری فوری آتش‌بس در یمن، ناراضی هستند و این موضوع را در نشست هفته جاری با وی، مطرح خواهند کرد.(جزئیات‌بیشتر)

اوباما با شاه سعودی درباره یمن گفت‌وگو کرد

رئیس‌جمهور آمریکا در تماسی تلفنی با شاه عربستان سعودی، درخصوص تحولات یمن با وی گفت‌وگو کرد.(جزئیات بیشتر)

سناریوهای 4گانه بد و بدتر پیش روی عربستان در یمن

عربستان سعودی خود را از رسیدن به پیروزی در یمن ناتوان می‌ بیند، بنابراین باید بین شکست مادی یا معنوی یا ترکیبی از آن یکی را انتخاب کند و عاقل کسی است که در صورت عدم دستیابی به پیروزی، کم‌ هزینه‌ترین شکست را برگزیند.(جزئیات بیشتر مصاحبه)

طرح 4 ماده‌ای ایران درباره بحران یمن به دبیرکل سازمان ملل ارائه شد

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در غیاب دبیر کل سازمان ملل با یان الیاسون قائم مقام دیدار و ضمن گفتگو در خصوص بحران جاری در یمن، نامه وزیر امور خارجه کشورمان را تحویل وی نمود.(جزئیات بیشتر)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: