شنبه 18 آوریل 15 | 13:00
سروزیر ایالت پنجاب پاکستان:

گزینه نظامی راه حل بحران یمن نیست

سروزیر ایالت پنجاب در سفر به عربستان سعودی گفته که گزینه نظامی برای حل بحران یمن اوضاع این کشور را وخیم‌تر می‌کند.


139401291012581565117673

سروزیر ایالت پنجاب در سفر به سعودی گفته که گزینه نظامی برای حل بحران یمن اوضاع این کشور را وخیم‌تر می‌کند.

پس از سفر یک هیئت عالی‌رتبه به رهبری «شهباز شریف» سروزیر ایالت پنجاب، پاکستان به احتمال فراوان نقش خود را برای حل بحران یمن از طریق مذاکره پررنگ‌تر خواهد کرد.

شهباز شریف به مقامات ریاض گفته که گزینه نظامی برای حل بحران یمن تنها اوضاع این کشور را وخیم‌تر می‌کند.

منابع آگاه دولت پاکستان اعلام کردند: باتوجه به روابط ریاض – اسلام‌آباد، پاکستان خواستار تسلیم شدن جنبش حوثی‌های در یمن و بازگشت این نیروها بر سر میز مذاکره برای حل بحران این کشور از طریق گفت‌وگو است.

شهباز شریف ضمن هشدار به مقامات عربستان در مورد پیچیده شدن اوضاع یمن و احتمال آغاز جنگ داخلی و یا چریکی در این کشور گفت: پاکستان دوست واقعی عربستان است اما اسلام‌آباد نمی‌خواهد که آخرین گزینه یعنی دخالت نظامی در بحران یمن را بکار گیرد.

منابع افزودند: شهباز شریف همچنین به مقامات ریاض گفته که جنگ در میان کشورهای اسلامی متوقف شود زیرا امت اسلامی را تضعیف و به سمت زوال می‌کشاند و پاکستان همچنین به عربستان سعودی اطمینان می‌دهد که اسلام‌آباد برای حل بحران یمن از طریق مذاکره براساس منافع ریاض تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد و در صورت تهدید تمامیت ارضی عربستان با تمام قوا در کنار این کشور خواهد ایستاد.

براساس منابع دولتی پاکستان، اسلام‌آباد با صدور یک بیانیه رسمی از جنبش حوثی‌ها خواست که سلاح‌هایشان را بر زمین بگذارند و در صورت ایجاد چالش برای تمامیت ارضی عربستان سعودی، پاکستان ساکت نخواهد نشست.

در نشست هیئت عالی‌رتبه پاکستان با مقامات عربستانی در ریاض، اسلام‌آباد همچنین متعهد شد که برای عملی ساختن قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در خصوص بحران یمن، تمام تلاش خود را خواهد کرد.

براساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که در 14 آوریل سال جاری میلادی تصویب شد، جنبش انصارالله باید مناطقی که تحت کنترل خودشان درآورند را ترک کنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: