دوشنبه 22 نوامبر 10 | 10:43

چه کسی به هاشمی رفسنجانی ظلم کرد؟

به یقین اگر اطلاق صفت “مظلوم” برای آقای هاشمی جایز باشد، یکی از آن موقعیت‌های مجاز، همین مظلوم واقع شدن از جانب مهدی و فائزه هاشمی است که به انواع فتنه‌گری‌ها و سوءاستفاده‌ها از موقعیت آلوده شده و در هنگام سخت شدن عرصه، حیثیت پدر را ملکوک ساخته‌اند و به خاطر همین جفا، پدر را در موضع اتهام قرار داده‌اند.


مهدی هاشمی در نامه‌ای که سایت‌های اینترنتی آن را منتشر کرده‌اند ادعا می‌کند احضار وی برای رسیدگی به اتهامات عدیده‌اش شخص وی نیست “بلکه هدف، پدر مظلوم من است!”

وی همچنین خود را جانباز شیمیایی معرفی کرده و نوشته است: از زمانی که چشم باز کرده‌ایم تا امروز در معرض آسیب‌های ناشی از مبارزات خانواده(!) و آثار تصمیمات دشمن‌شکن بوده‌ایم.

مهدی هاشمی همچنین خطاب به محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور نوشته است: علی‌رغم مسئولیت نظارت بر دانشگاه‌های آزاد خارج از کشور، مشغول تحصیل در دانشگاه آکسفورد هم هستم که برای تهیه پایان‌نامه دکترایم می‌باشد، آماده حضور در محکمه می‌باشم و شرط‌های من را هم می‌دانید که هیچ درخواست غیرقانونی در آن نیست.

مهمترین آنها دادگاه مستقل و مصون از تحمیل نیروهای امنیتی با همه حقوق دادگاه و متهم و نیز توجه به شکایات متهم است.

وی در عین حال ادعا کرد احضاریه ای که برای وی صادر شده قانونی نبوده است. این در حالی است که سخنگوی قوه قضائیه اخیراً اعلام کرده است که اتهامات مهدی هاشمی اعم از مالی و غیرمالی است و منحصر به اغتشاشات پس از انتخابات نمی‌شود.

پولشویی میلیاردی، سوءاستفاده از اموال دانشگاه آزاد برای فعالیت های غیرقانونی، راه‌اندازی سایت ضدانقلابی، تولید و انتشار شایعه علیه نظام، زمینه‌سازی برای القاء تقلب و ایجاد اغتشاش و… از جمله اتهامات مهدی هاشمی است.

اسناد به دست آمده از دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد که مهدی هاشمی ریاست آن را بر عهده داشته به همراه اعترافات مستند برخی متهمان و محکومان دیگر، وسعت تخلفات را بیشتر نشان می‌دهد و به همین دلیل هم مهدی هاشمی در نامه اخیر خود نسبت به مراجعه ماموران امنیتی به دفتر هیئت امنا و ضبط اسناد ابراز نگرانی کرده است.

وی در عین حال توضیح نداده است که چگونه می‌توان با پنهان شدن پشت آقای هاشمی‌رفسنجانی و هزینه کردن از حیثیت وی، از مسئولیت تخلفات و خیانت به کشور و ملت گریخت و نام خیانت در امانت و سوءاستفاده و پولشویی را “آسیب ناشی از مبارزات خانواده” و”تصمیمات دشمن‌شکن” گذاشت؟! یا از جایگاه متهم، برای قوه قضائیه تعیین تکلیف کرد که کدام قاضی و چگونه و در چه حدی به پرونده اتهامات متهم رسیدگی کند!

به یقین اگر اطلاق صفت “مظلوم” برای آقای هاشمی جایز باشد، یکی از آن موقعیت‌های مجاز، همین مظلوم واقع شدن از جانب مهدی و فائزه هاشمی است که به انواع فتنه‌گری‌ها و سوءاستفاده‌ها از موقعیت آلوده شده و در هنگام سخت شدن عرصه، حیثیت پدر را ملکوک ساخته‌اند و به خاطر همین جفا، پدر را در موضع اتهام قرار داده‌اند.

آقای هاشمی‌رفسنجانی چندی پیش در دیدار با اسدالله بادامچیان نماینده تهران و عضو مرکزیت حزب مؤتلفه اسلامی درباره مسائل مربوط به فرزندان تصریح کرده بود: “این مسائل خصوصی است و در هیچ جای دنیا چه در حقوق اسلام و دیگر کشورها، پدر را به جای پسر محاکمه نمی‌کنند، البته بلاتشبیه عرض می‌کنم امام دهم هم فرزندشان جعفر کذاب بود اما کسی به این دلیل ایشان را مؤاخذه نمی‌کند.”

 1. مهدي
  30 نوامبر 2010

  واقعاً براتون مناسفم آيا اگر حضرت علي (ع)زنده مي بود و علت مظلوميت ايشان را مي خواستيد مردم بدانند بايد از دار و دسته معاويه علت مظلوميت ايشان را سوال مي كرديد كه آنها هم در كمال پررويي فرزندان امام را علت آن معرفي كنند يا اينكه از خود آن حضرت سوال مي كرديد و علت مظلوميت را مي دانستيد؟؟قطعاً با اين شيوه استدلال شما علت مظلوميت امام حسين بايد شخص مسلم بن عقيل باشد كه ايشان را بدون پيش بيني آينده و بر اثركم سياستي و مخالفت با حكومت به كربلا كشاند و به وقوع پيوست آنچه كه نبايد انجام مي شد؟!!حضرت آيت ا… هاشمي رفسنجاني كه خود حي و ناظر است چرا از ايشان علت مظلوميت را سوال نمي كنيد؟اگر اين استدلال شما درست باشد كه خود به درستي مي دانيد كه صحيح نيست و بر اثر حماقتي كه با گوشت و خون شماها اجين شده از يك بعد چون مي خواسته ايد به منظوري كه داريد برسيد به آن استناد كرده ايد و غافل از آنكه نتيجه چنين استدلالي بنيان خودتان را زير سوال مي برد براي اينكه علت مظلوميت هر شخصي را مردم بدانند بايد از ظالمين علت را سوال كنند و حرف خود مظلوم هيچ اثري ندارد.!!!

 2. روح الله مهمانی
  30 نوامبر 2010

  بسمه تعالی-ماشاالله همه راه نون خوردن ازاسم آیت الله هاشمی رو یاد گرفتن یکیش خود شما!!!!واقعا اگر این دریوری هارو درباره ایشون نگید ازکجا واز کی نون بگیرید بخورید؟ولی این جمله حضرت امیر(ع)رو یادتون نره:یوم لک و یوم علیک…

 3. مهدی
  30 نوامبر 2010

  سلام. اقای هاشمی عزیز را فقط کروبی وموسوی و خاتمی مظلوم کردن اقای هاشمی تلویحا از انها حمایت کرد در حالی که انها از پشت قبلا به اوخنجر زده بودند ولی هاشمی عزیز که ما بارها ابرویمان را برایش گذاشتیم در کنار رهبر عزیزمان خواهد بود وانشالله دعا خواهیم کرتد که همیشه در کنار رهبری ونظام بماند وخودش را فدای موسویهاا وکروبیها نکند

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.