یکشنبه 19 آوریل 15 | 16:56

زندانیان آمریکایی با نیتروژن اعدام می‌شوند

اگر ترکیبات بدون درد برای اعدام مهیا نشد، عوامل می توانند به ناچار از گاز نیتروژن برای خفه کردن محکومین استفاده کنند. در این روش گاز نیتروژن به یک اتاقک بدون اکسیژن تزریق می شود و محکوم به آرامی و ظرف چند ثانیه از دنیا می رود.


اعدام آزمایشی: زندانیان آمریکایی با نیتروژن می میرند!یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان، مواد لازم برای اعدام محکومین خود را ندارد. تعدادی از ایالات در آمریکا به سبب ناتوانی در تامین مالی داروهای کشنده، دوباره به اعدام از طریق صندلی الکتریکی و یا تیرباران روی آورده اند که روش هایی منسوخ شده است. به همین خاطر جنجال های زیادی نیز در آمریکا برپا شده است. نمونه اصلی آن نیز رسوایی اعدام یک محکوم در اوکلاهما بود. گویا از ترکیبی غیراستاندارد برای تزریق به این محکوم به اعدام استفاده شده بود تا بدون درد جان دهد، اما 45 دقیقه طول کشید تا بمیرد.

به گزارش راشاتودی، حالا مقامات اجرایی و قضایی اوکلاهما تصمیم گرفته اند با نیتروژن به زندگی محکومین به اعدام در این ایالت پایان دهند. آنها گفته اند اگر ترکیبات بدون درد برای اعدام مهیا نشد، عوامل می توانند به ناچار از گاز نیتروژن برای خفه کردن محکومین استفاده کنند. در این روش گاز نیتروژن به یک اتاقک بدون اکسیژن تزریق می شود و محکوم به آرامی و ظرف چند ثانیه از دنیا می رود.

اما تزریق گاز نیتروژن هم دست کمی از جنجال های دیگر ندارد؛ چرا که این گاز تاکنون روی انسان آزمایش نشده است. احتمالاً باید منتظر یک رسوایی و آبروریزی جدید در جریان مرگ یک زندانی دیگر در آمریکا باشیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: