یکشنبه 19 آوریل 15 | 19:46

سرگئی ریابکوف فکت شیت آمریکایی‌ها را تایید کرد

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه و مسئول تیم مذاکره کننده روسیه در مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 5+1 طی اظهار نظری در مصاحبه با خبرگزاری اینترفاکس روسیه بر درستی بیانیه کاخ سفید تاکید کرد و گفت: اطلاعات منتشر شده توسط کاخ سفید در مورد جزئیات توافق لوزان صحیح می باشد.


به گزارش تریبون مستضفعین در تازه ترین اظهار نظرها سرگئی ریابکوف معاون وزیر امورخارجه روسیه و مسئول تیم مذاکره کننده روسیه در مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 5+1 طی اظهار نظری در مصاحبه با خبرگزاری اینترفاکس روسیه بر درستی بیانیه کاخ سفید تاکید کرد و گفت (+):

“WHITE HOUSE’S INFORMATION ABOUT DETAILS OF LAUSANNE AGREEMENTS ON IRAN NUCLEAR PROGRAM IS TRUE.”

اطلاعات منتشر شده توسط کاخ سفید در مورد جزئیات توافق لوزان صحیح می باشد.

 

بلافاصله یک روز پس از این موضع گیری ریابکوف, جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در دو مصاحبه مفصل جداگانه با رسانه ها با اشاره به این سخنان ادعاهای مطرح شده در مورد بیانیه کاخ سفید  را تصریح کرده و در مصاحبه با CBS گفت(+):

 “The Russians, who are not our usual allies, released a statement saying that what we have put out in terms of our information is both reliable and accurate,”

روسها نیز  کسانی که جز متحدان سنتی ما به شمار نمی آیند  در مورد آنچه که ما در قالب اطلاعات مان{فکت شیت} منتشر ساختیم گفتند هم «صحیح» و هم «قابل اتکا» است.  

همچنین وی در مصاحبه با   (ABC This Week ) گفت(+)

And yesterday, the Russians issued the statement saying that the fact sheet or the facts as expressed by the United States are reliable and accurate information.

دیروز روس ها نیز در قالب یک بیانیه گفتند که فکت شیت و یا حقایقی که توسطط ایالات متحده امریکا بیان شد اطلاعات « قابل اتکا» و «صحیحی» می باشد.

 

ریابکوف و ظریف

علیرضا متاجی از کاربران شبکه اجتماعی پلاس در این باره نوشته است:

چند سوال مهم از تیم مذاکره کننده ایرانی:

1- آیا اظهارات ریابکوف نیز کما فی السابق و به شیوه غیرحقوقی و غیررسمی فیسبوکی و توئیتری پاسخ داده خواهد شد یا شاهد یک موضع حقوقی از سوی وزارت خارجه کشورمان خواهیم بود؟

2- چرا تیم ایرانی مذاکرات از تکذیب رسمی و حقوقی متن بیانیه مطبوعاتی آمریکا یا همان به اصطلاح فکت شیت استنکاف ورزیده است؟

3- چرا تیم ایرانی مذاکرات نه تنها متن «پارامترهای کلیدی» مورد توافق را منتشر نکرده است بلکه تا به حال حتی از ارائه تفسیر مذاکرات از منظر خودش عاجز بوده است؟

4- آیا به نظر نمی رسد دستان ایران به صورت رسمی, حقوقی و آفیشال برای تکذیب این بیانیه مطبوعاتی یا فکت شیت بسته است؟ چرا که این ها همان بندهای توافق است و ایران نمی تواند بزند زیر توافق حاصله؟

5- مگر طرفین مذاکرات ادعا نکرده بودند در مورد «پارامترهای کلیدی توافق جامع مشترک» به توافق رسیده اند؟ آیا این نشان از دو مرحله ای بودن توافق ندارد؟

6- چرا متن حقوقی و جزئی به جز متن بیانیه آمریکا در مورد پارامترهای کلیدی مورد توافق وجود ندارد؟ حتی بیانیه لوزان نیز به کلی گویی اکتفا کرده است پس با توجه به اینکه دو طرف گفته اند روی پارامترهای کلیدی توافق کرده اند پس متن آن کجاست؟

7- مگر رهبر انقلاب نگفتند که «مسئولین باید بیایند مردم را و بخصوص نخبگان را از جزئیّات و واقعیّات مطّلع کنند؛ ما چیز محرمانه نداریم، چیز مخفی نداریم» پس تیم ایرانی چرا متن پارامترهای مورد توافق را منتشر نمی کند؟

 1. عمو
  20 آوریل 2015

  اين يك رسوائي بزگ براي محمد جواد ظريف است.
  من ديگر به تيم مذاكره كننده ايراني اعتماد ندارم.
  وقتي فكت شيت آمريكائي ها تكذيب نمي شود و براي آن هم بهانه مي آورند؛
  وقتي اظهارات اوباما و كري به صورت رسمي تكذيب نمي شود و به آن اعتراض نمي شود؛
  وقتي اظهارات روبايكوف تكذيب نمي شود؛
  آن وقت من احساس مي كنم آنچه در درون مذاكرات اتفاق افتاده با آنچه به مردم ايران(فقط مردم ايران) اعلام مي شود با هم متفاوت است.
  يعني يك كاسه اي زير نمي كاسه هست
  من ديگر به تيم مذاكره كننده اعتماد ندارم
  مگر رهبر معظم انقلاب نفرمودند كه مصداق همدلي دولت با ملت اين است كه مردم را در جريان مذاكرات قرار بدهند؟ چرا فكت شيت ايراني منتشر نمي شود؟
  يك احتمال اين است كه مي ترسند با انتشار آن ، آمريكائي ها قهر كنند و مذاكره نكنند. ولي بايد به محمد جواد ظريف بگوئيد كه منتشر نكردن فكت شيت ايراني منجر به نابودي منافع ايران خواهد شد!!!

 2. عمو
  27 می 2015

  همه حالا دیگه فهمیدند که هدف غرب از این مذاکرات نابودی کشور و دست اندازی به «قدرت اقتصادی، نظامی، موشکی و هسته ای» و تضعیف مولفه های اقتدار جمهوری اسلامی است.(البته همه به جز بعضی باسوادها)
  با فهمیدن همه این نیت های سوء و پلید؛ قاعدتا نباید به طمع بدست آوردن امتیازات درجه دوم، مقدمات نابودی کشورمان را فراهم آوریم.
  ما داریم با این توافق موجودیت و هستی کشور امام زمان(عج) را به خطر می اندازیم.
  خدا میداند امام زمانمان در طول حیات مبارکشان چقدر خون دل خورده اند تا در این نقطه از کره زمین پرچم اسلام شیعی بالا برود.
  آرام آرام مردمان مختلف از همین ایرانی های شیعه آمده اند و رفته اند تا کم کم نسلشان به این بلوغ رسیده که مرجعیت سیاسی را به دست مرجعیت دینی بسپارد.
  حالا برای حفظ این تلاش، وظیفه سنگینی برعهده ماست.
  پیچ تاریخی همین است. اگر موفق شدیم به وظیفه مان عمل کنیم ورق بر می گردد و پیروزی های بعدی هم با همراهی سایر مردم دنیا نصیب جریان اهل حق می گردد.
  والعقبة للمتقین
  لاهل التقوی و الیقین

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: