یکشنبه 19 آوریل 15 | 22:23
معاون رگولاتوری مطرح کرد:

حل معضل قاچاق مکالمه با احراز هویت سیم‌کارت

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پی اجرای طرح احراز هویت مشترکان تلفن همراه، اعلام کرد: اجرای این طرح می تواند مانع قاچاق ترافیک مکالمات و مزاحمت های تلفنی شود.


752220

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پی اجرای طرح احراز هویت مشترکان تلفن همراه، اعلام کرد: اجرای این طرح می تواند مانع قاچاق ترافیک مکالمات و مزاحمت های تلفنی شود.

مطابقت کدملی دارندگان سیم‌کارت با هدف ساماندهی بازار سیم‌کارتهای موبایل و جلوگیری از سوء استفاده از سیم کارتهای بی نام و نشان و فاقد هویت کلید خورد؛ در این طرح که از بهمن ماه سال ۹۳ آغاز شده به مشترکان سیم کارت مهلت داده شد تا کدملی خود را برای شناسایی به بانک اطلاعاتی اپراتور ارسال کنند و پس از آن، ارتباط مشترکانی که کدملی خود را اعلام نکرده بودند از ۸ فروردین ماه امسال قطع شد.

هم اکنون رگولاتوری با همکاری اپراتورهای موبایل، مطابقت کدملی های اعلام شده را با هویت مشترکانی که از سیم کارتها استفاده می کنند آغاز کرده است.

پس از اجرای ساماندهی سیم کارتهای موجود در بازار تلفن همراه طبق هویت مالکان، در فاز بعدی رگولاتوری ساماندهی افراد حقیقی که بیش از ۱۰ سیم کارت دارند را نیز در دستور کار قرار خواهد داد چرا که براساس قانون مجاز نیست که یک فرد حقیقی بیش از ۱۰سیمکارت به نام خود داشته باشد؛ براین اساس پس از احراز هویت این مشترکان و ساماندهی سیم کارتها، نسبت به قطع این سیم کارتها نیز اقدام خواهد شد.

غلامرضا داداش زاده -معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: احراز هویت مشترکان تلفن همراه به میزان قابل توجهی رفتارهای غیرقانونی مشترکان تلفن همراه در کشور را کاهش می دهد.

وی اخذ کدملی از مشترکان موبایل را یک پروژه بزرگی عنوان کرد که با همکاری و مشارکت اپراتورهای تلفن همراه دنبال می شود.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تصریح کرد: احراز هویت مشترکان تلفن همراه می تواند مانع از قاچاق ترافیک مکالمات و مزاحمت های تلفنی شده و همچنین نامبرینگ – شماره گذاری – غیرقابل استفاده، مجدد به شبکه تلفن همراه بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: تاکنون اپراتورهای تلفن همراه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همکاری و تعامل بسیار خوبی داشته اند و این تعاملات می تواند منافع مشترکان تلفن همراه را تضمین کند.

معاون رگولاتوری به بخش دوم اجرای ساماندهی سیم کارتهای موجود در بازار تلفن همراه اشاره و تاکید کرد: به زودی ساماندهی افراد حقیقی که بیش از ۱۰ سیمکارت دارند در دستور کار قرار خواهیم داد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: