چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸
دوشنبه ۳۱ فروردین ۹۴ | ۱۱:۳۵
در سکوت کامل خبری؛

یارانه نقدی ۵ گروه درآمدی ناگهان حذف شد

حذف یارانه ۵ گروه درآمدی در حالی در سکوت کامل خبری کلید خورده است که مسئولان سازمان هدفمندی یارانه ها در این باره پاسخگو نیستند.


IMG13451245

حذف یارانه ۵ گروه درآمدی در حالی در سکوت کامل خبری کلید خورده است که مسئولان سازمان هدفمندی یارانه ها در این باره پاسخگو نیستند.

 گزارش‌های میدانی تائید می‌کند که در فروردین ماه یارانه برخی از گروه های پردرآمد از جمله پزشکان، مالکان خودروهای گران قیمت لوکس، صاحبان صرافی‌ها، اعضای هیات مدیره بانک‌ها و هیات مدیره شرکت‌های خصوصی واریز نشده است.

در این میان، گویا قرار بر این بوده که مسئولان دولتی این خبر را منتشر نکنند و این خبر براساس اطلاعات افرادی که یارانه آنها قطع شده، در رسانه ها منتشر شده است.

هنوز رقمی از تعداد افرادی که یارانه آنها حذف شده، اعلام نشده است، ضمن اینکه به نظر می رسد یارانه گروه های دیگری از افراد پردرآمد در ماه‌های آتی حذف شود.

همچنین مسعود کاووسی مدیرروابط عمومی سازمان هدفمندی یارانه ها، این خبر را نه تکذیب و نه تائید کرد اما گفت: براساس قانون بودجه سال ۹۴، مسئول شناسایی و حذف یارانه بگیران پردرآمد وزارت تعاون است و اطلاعات، سئوالات و پاسخ ابهامات را از وزارت تعاون و سخنگوی دولت باید دریافت کنید و سازمان هدفمندی یارانه ها در این زمینه پاسخگو نخواهد بود، زیرا فقط یک سازمان اجرایی است.

لازم به ذکر است که حذف یارانه ایرانیان مقیم خارج از سال گذشته آغاز شده بود.

گفته می شود حذف یارانه نقدی پنج گروه درآمدی به تشخیص دولت و براساس مصوبه مجلس صورت گرفته است.

به گزارش مهر، براساس تکلیف مصرح در بند ‘ح’ تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۹۴ کل کشور، دولت موظف است یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند. خانوارهای پردرآمد به تشخیص دولت و براساس شرایط اقلیمی، بعد خانوار و محل سکونت و میزان درآمد تعیین می شود.

براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۴ میزان درآمد هدفمندسازی یارانه ها از ۴۲ به ۳۹ هزار میلیارد تومان برای توزیع نقدی کاهش یافته و این در حالی است که حدود ۷۶ میلیون متقاضی یارانه نقدی در کشور وجود دارد.

با واریز پنجاهمین مرحله از یارانه نقدی، تاکنون هر یارانه بگیر حدود دو میلیون و ۲۷۵ هزار تومان یارانه دریافت کرده است.

  1. اصفهاني
    ۳۱ فروردین ۱۳۹۴

    مبارك باشد
    اقدام قابل تقديري است هر چند دير

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: