دوشنبه 20 آوریل 15 | 15:55
دریادار فدوی:

برای دفع هرگونه تهدید آماده‌ایم

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای دفع هرگونه تهدید نظامی علیه حوزه امنیتی جمهوری اسلامی ایران آماده‌ایم.


635044768121326631

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: برای دفع هرگونه تهدید نظامی علیه حوزه امنیتی جمهوری اسلامی ایران آماده‌ایم.

دریادار پاسدار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اجتماع مردم آبادان در مسجد امام موسی کاظم(ع) این شهر، گفت: برای دفع هر تهدید نظامی علیه حوزه امنیتی جمهوری اسلامی ایران آماده ایم.

وی با اشاره به زیاده خواهی برخی از کشورهای منطقه و شکل دادن به بدعتی خطرناک در مناسبات منطقه ای، افزود: ما بر اساس راهبردهای امنیتی و دفاعی، توانمندی های لازم برای دفع تهدیدات گوناگون در حوزه دریایی و ژئوپلتیکی حوزه خلیج فارس و شعاع پیرامونی آن را فراهم ساخته ایم.

دریادار فدوی گفت: نیروی دریایی سپاه با بهره مندی از سطح قابل اتکایی از توانمندی های نظامی و دفاعی، تابع محض منویات ولی امر مسلمین و فرمانده کل قوا حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) بوده و بازویی قدرتمند برای نظام و انقلاب اسلامی است و خود را سرباز و تابع سیاست ها و راهبردهای کلان نظام می داند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: ظرفیت قابل اتکایی که فرزندان این ملت در نیروی دریایی سپاه فراهم کرده اند، متعلق به انقلاب اسلامی است و هر جا که نظام اسلامی نیاز بداند، این ظرفیت با عنایت خدا به بهترین شکل ممکن فعال خواهد شد.

وی اظهارداشت: ما پیش از این هم سناریوهای محتمل زیادی را در مقیاس های گوناگون تمرینات آمادگی رزمی و دفاعی در نظر گرفتیم و الگوهای آماده سازی خود را بررسی کردیم که آخرین آن تمرینات دفاعی در برابر تهدید مقیاس های درشت و تهدیدات احتمالی از ناحیه رزم ناوها و ناوهای بزرگ و همچنین سطوح مختلف تقابل در حوزه های ساحل به دریا، دریا به ساحل، هوا به دریا، سطح به هوا و همچنین زیر سطحی بوده است که نهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص) جلوه ای از تجمیع تمرینات رزمی و دفاعی بود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: ما در طی سال های پس از دفاع مقدس تا به امروز، حتی یک روز را در بالا بردن استطاعت و تقویت قوای دفاعی خود از دست نداده ایم.

دریادار فدوی با بیان اینکه ما در شرایطی توانستیم هیمنه بزرگ ترین قدرت های متخاصم و زیاده خواه جهانی را در هم بشکنیم که از کمترین امکانات و ابزارها برخوردار بودیم تاکید کرد امروز وضعیت نسبت به گذشته متفاوت است و نیروی مؤمن، متعهد و انقلابی ما، به ادوات و ابزارهای مناسب دفاعی نیز مجهز شده است و تلفیق نیروی ایمانی و اعتقادی و اداوت و ابزارهای قدرتمند دفاعی و بومی شده، قدرت قابل اتکا و قابل اعتنایی را بری ملت در سطح منطقه ای و جهانی فراهم آورده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: