دوشنبه 22 نوامبر 10 | 15:34

آمریکا از رژیم «مبارک» در سرکوب اسلامگرایان حمایت می‌کند

سخنگوی سابق جماعت اخوان‌المسلمون مصر با اشاره به تشدید فشارها و سرکوب مخالفان در مصر گفت: مبارک مطمئن است هر اقدامی علیه اسلامگرایان انجام دهد غرب با او همراه است و هیچ اعتراضی نخواهد کرد.


سخنگوی سابق جماعت اخوان‌المسلمون مصر با اشاره به تشدید فشارها و سرکوب مخالفان در مصر گفت: مبارک مطمئن است هر اقدامی علیه اسلامگرایان انجام دهد غرب با او همراه است و هیچ اعتراضی نخواهد کرد.

“کمال هلباوی” در ارتباط با انتقادات شدید سازمان عفو بین‌الملل از دولت حسنی مبارک به دلیل دستگیری مخالفان و ایجاد فضای امنیتی در آستانه انتخابات پارلمانی مصر گفت: انتقادات این سازمان و سایر نهادهای بین‌المللی هیچ تاثیری بر کاهش دستگیری مخالفان از سوی رژیم حسنی مبارک ندارد. این رژیم انتخابات پارلمانی با تقلب برگزار و مخالفان خود را از تاثیرگذاری موثر در ساختار تصمیم‌گیری مصر طرد خواهد کرد.

سخنگوی سابق جماعت اخوان‌المسلمون مصر افزود: در حقیقت رژیم حسنی مبارک از اسلامگرایان به شدت واهمه دارد چرا که می‌ترسد که اسلامگرایان به هرم قدرت صعود کنند و مصر تحت سیطره اسلامگرایان در‌آید. بنابراین آمریکا هم از رژیم مبارک در مبارزه علیه اسلامگرایان حمایت می‌کند.

وی در بخش دیگر از سخنانش تصریح کرد: چنانچه لائیک‌ها در بین اقشار مختلف مردم مصر از نفوذ بیشتری برخوردار بودند، آمریکا موضع متفاوتی در قبال تحولات این کشور و دولت حاکم بر آن اتخاذ می‌کرد و حقوق بشر معنا و مفهوم پررنگتری به خود می‌گرفت. اما در شرایط کنونی که اسلامگرایان از نفوذ بیشتری در بین اقشار مختلف ملت مصر برخوردارند و احتمال پیروزی آنان در انتخابات خیلی زیاد است، حسنی مبارک مطمئن است هر اقدامی علیه اسلامگرایان انجام دهد غرب با او همراه است و هیچ اعتراضی نخواهد کرد.

سخنگوی سابق جماعت اخوان‌المسلمون مصر درباره چشم‌انداز تحولات سیاسی در این کشور گفت: در روزهای آینده فشار علیه اسلامگرایان بویژه جماعت اخوان‌المسلمون افزایش پیدا خواهد کرد و این بدان معناست که رژیم مبارک اصرار دارد مخالفان را همچنان دستگیر کند. بنابراین، ما شاهد دستگیری نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان خواهیم بود تا از ورود عناصر موثر به پارلمان جلوگیری شود.

هلباوی در ارتباط با دیدگاه برخی کارشناسان سیاسی مبنی بر اینکه دستگاه امنیتی مصر حدی را برای تصاحب کرسی‌های پارلمانی از سوی مخالفان تعیین کرده است، گفت: اینکه رژیم حسنی مبارک به مخالفان خود اجازه ورود به پارلمان می‌دهد برای آن است که بگوید در مصر دموکراسی و تعدد احزاب وجود دارد ولی حقیقت برخلاف آن است. در حقیقت نمایندگان واقعی مردم در پارلمان حضور ندارند و دموکراسی صحیح و سالمی بر مصر حاکم نیست و این موضوع به دلیل دخالت‌های نیروهای امنیتی و مجازات و سرکوب کردن مخالفان است. مخالفانی که در برابر فساد نظام حاکم بر مصر سکوت نمی‌کنند و این چیزی است که ما شاهد آن هستیم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.