سه‌شنبه 21 آوریل 15 | 10:32

غرق شدن قایق پناهجویان در دریای مدیترانه

در ادامه سریال تاسف‌برانگیز غرق پناهجویان در آبهای نزدیک اروپا، رسانه‌‌ها گزارش دادند یک کشتی حامل ۳۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه غرق شده است.


13940131000510_PhotoA
در ادامه سریال تاسف‌برانگیز غرق پناهجویان در آبهای نزدیک اروپا، رسانه‌‌ها گزارش دادند یک کشتی حامل ۳۰۰ پناهجو در دریای مدیترانه غرق شده است.

در ادامه غرق شدن قایق‌های حامل پناهجویان در آبهای نزدیکی اروپا،  یک قایق دیگر پناهجویان در دریای مدیترانه با 300 مسافر غرق شد.

شبکه العربیه در خبری فوری گزارش داد که یک کشتی حامل 300 پناهنده در دریای مدیترانه غرق شد. این شبکه به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که این کشتی در نزدیکی آبهای ایتالیا غرق شده و تاکنون 20 نفر از مسافران آن کشته شده‌اند.

نیمه شب روز یکشنبه گذشته بود که یک قایق حامل 700 پناهجو در آب‌های مدیترانه غرق شد و سبب مرگ همه 700 مسافر این کشتی شد.

«فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه در واکنش به مرگ 700 نفر در جریان غرق کشتی پناهجویان اعلام کرد: این یک فاجعه است و قاچاقچیان و کسانی که در انتقال این پناهجویان دست دارند تروریست هستند.»

وی همچنین در ادامه اظهارات خود خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای کشور و امور خارجه اروپا و افزایش شمار قایق‌های نظارت‌کننده بر عملیات «تریتون» شد.

عملیات مشترک اتحادیه اروپا موسوم به تریتون (Triton) درصدد است از طریق آن موضوع مهاجرت در مدیترانه مرکزی را مدیریت کند. این عملیات در نوامبر 2014 جایگزین عملیات نجات نیروی دریایی ایتالیا شد.

از سوی دیگر امروز دوشنبه در حادثه‌ای مشابه، یک قایق مسافربری حامل پناهجویان در نزدیکی جزیره «رودس» یونان غرق شد و تا کنون سه تن کشته شدند. یک مقام گارد ساحلی یونان گفت تا کنون 80 تن از مسافران این قایق نجات یافتند و 23 نفر از آنان به بیمارستان منتقل شدند. البته عملیات جست‌وجو نجات هم‌چنان ادامه دارد(جزئیات بیشتر)

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: