چهارشنبه 22 آوریل 15 | 10:39

انتقاد‌های صریح مجری ثریا از صدا و سیما

این روزها، ماجرای سرنوشت سازی برای کشور در حال رقم خوردن است، که به نوعی سرنوشت آینده انقلاب را مشخص می کند و تا چند دهه چندین دولت را درگیر خواهد ساخت. رسانه ای ها و آنهایی که تریبون دارند اگر چنین روزهای سرنوشت سازی را درک کنند خواب بر چشم های شان حرام خواهد شد از سنگینی بار و تکلیفی که به دوش دارند.


به گزارش تریبون مستضعفین در پی سیاست‌های جدید صدا و سیما که در آن پخش برنامه‌های زنده که رویه انتقادی نسبت به مسايل اجتماعی داشته‌اند متوقف شده‌است برخی مانند مصیر برای همیشه تعطیل شده و برخی مانند مناظره و ثریا هنوز تکلیفشان روشن نشده است محسن مقصودی مجری برنامه ثریا متنی را در صفحه پلاس خود منتشر کرد. متن کامل این یادداشت انتقادی بدین شرح است:

وسوالات دوستان و اهالی رسانه و فضای مجازی در مورد ثریا زیاد شده است. قدری هم دارد به ثریایی ها سخت می گذرد. البته در میان همه فشارها و بی مهری ها، نظرات مردم در خصوص مستند  از هیروشیما تا لوزان   نگذاشت خستگی بر تن ثریایی ها بماند. پیام های مردم اشک مان را درآورد. اما آنچه اینروزها از سرنوشت ثریا مهمتر است:
این روزها، ماجرای سرنوشت سازی برای کشور در حال رقم خوردن است، که به نوعی سرنوشت آینده انقلاب را مشخص می کند و تا چند دهه چندین دولت را درگیر خواهد ساخت. رسانه ای ها و آنهایی که تریبون دارند اگر چنین روزهای سرنوشت سازی را درک کنند خواب بر چشم های شان حرام خواهد شد از سنگینی بار و تکلیفی که به دوش دارند.
اما اینها سوالهای مهمی است که این روزها هر دلسوز انقلاب باید دائم با خودش مرور کند:
براستی آیا رسانه ملی در خصوص موضوع هسته ای حق مطلب را ادا خواهد کرد؟! آیا عملکرد رسانه ملی،  قبل و بعد از سخنان دشمن شکن رهبر انقلاب در جمع مداحان، تغییر محسوسی داشته است؟ آیا رهبر انقلاب باید خودشان به تنهایی بار کم کاری همه رسانه ها را به دوش بکشند و اینگونه وسط میدان بیایند؟! آیا ما رسانه ای ها و مدیران رسانه ای کشور همانقدر که رهبری چندین بار تاکید کرده اند، من حقیقتا نگرانم، نگران هستیم؟ آیا در این مقطع حساس که به نوعی برهه  پیچ تاریخی در مسیر انقلاب اسلامی و به تعبیری شب قدر جمهوری اسلامی است، تنها وظیفه رهبری است که یک تنه از فواید فناوری هسته ای برای مردم بگویند،  خدعه ها و نیرنگ های استکبار را یادآوری کنند، جنایات هسته ای ٱمریکا و ٱزمایشهای اتمی فرانسه را به خاطر مردم بیاورند و از نیاز آینده کشور و نسل های آتی بگویند و …. یک نفره و تنها!
و دیگران فقط پیام تبریک بدهند و جشن بگیرند و بعد نظاره کنند انتقاد آقا را!
باور کنید گمان می کردیم بعد از آن نیم ساعت صحبت تاریخی آقا ، صداو سیما و همه رسانه های ما، تغییر آرایش جدی بدهند در این جنگ رسانه ای، اما گویی رزم که هیچ برخی منتظر یک بزم رسانه ای نشسته اند و برخی دیگر منفعل و انگشت به دهان، عده ای هم البته ناراحت از برهم خوردن بزم 2 هفته ای شان با آن سخنان آتشین رهبر هستند.
افسوس میخورم از فرصت هایی که دارند از دست می روند. باور کنید بهترین حمایت از تیم مذاکره کننده نشان دادن خدعه های آمریکا و غرب به افکار عمومی است،  نشان دادن تبعیضها و استانداردهای دوگانه، نشان دادن نامردی و نا عهدی شان بعد از توافق ژنو و…!
بیایید با مردم روراست باشیم. ما رسانه ای ها بخصوص ما ساکنین رسانه ملی باید به تصویر می کشیدیم که براستی چند درصد از قول های غرب عملی شد؟ ما باید به مردم می گفتیم که به فرض تحقق توافق احتمالی تحریم های هسته ای فقط 5 مورد از 28 مورد از تحریم های اعمال شده علیه کشورمان است و نباید با مخفی نگه داشتن واقعیت ها از مردم آنها را برای پایکوبی به خیابان ها کشاند.
با این پمپاژ توهم، اقتصاد بعد از توافق بسیار خطرناکتر از اقتصاد قبل از توافق خواهد شد.
در همان ژنو علی رغم نیت خوب مذاکره کنندگان چقدر شکست و ترک برداشت این ساختمان تحریم ها در نفت و هواپیمایی و کشتیرانی؟! و غربی ها به کدام قول شان عمل کردند…. حرف های در گلو مانده بسیار است و از نامهربانی این روزهای برخی، سینه های مان فشرده… بیشتر بماند برای بعد…

پی نوشت یک: توصیه میکنم حتما پیامک های مردم را که در صفحه +برنامه ثریا (هوادارن) منتشر شده را بخوانید تا دلیل بغض در گلو مانده ثریایی ها را بیشتر حس کنید.
پی نوشت دوم: برغم درخواست های مکرر مردم ظاهرا قرار نیست مستند  #از_هیروشیما_تا_لوزان   بازپخش شود… شما در توزیع اینترنتی کمک کنید.
لینک دانلود: http://www.sorayatv.ir/content/documentry/1020/
پی نوشت سوم: ظاهرا ثریا به رغم آمادگی بچه ها این هفته هم برنامه زنده نخواهد داشت! برای ما و برنامه ثریا دعا کنید…

پی نوشت چهارم:
گفتند سر بدزدید، گفتیم سر نهادیم
گفتند لب ببندید،گفتیم عار بادا
(محمد کاظم کاظمی)

  1. محمد
    22 آوریل 2015

    یه برنامه خوب و جذاب هم که درباره علم و فناوری و مسائل استراتژیک کشور بود، اینطوری خورد به طاق!

  2. ناشناس
    23 آوریل 2015

    اشتباه کرد. اگر قرار بود این حرف رو بزنه نباید در پلاسش می زند. مقصودی خودش مدیریت رسانه خونده باید بدونه اگه ی حرفی بخواد بزنه که بگیره باید روی همون آنتن زنده میزد. آدم می خواد انتحار بکنه که اینطوری نمی کنه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.