چهارشنبه 22 آوریل 15 | 11:34
اظهارات سخنگوی دولت اعتدال تکذیب شد

سازمان هدفمندی: یارانه پزشکان، صرافان، دانشجویان رشته پزشکی، عضو هیات مدیره بانک‌ها و شرکت‌های دولتی حذف شده است

بسیاری از شهروندان که یارانه آنها از اسفندماه حذف شده است، در تماسی با رسانه ها اعلام کردند، بر خلاف اعلام معاون رئیس جمهور یارانه نقدی دریافتی از ماه گذشته حذف شده و هیچ گونه پاسخگویی انجام نمی‌شود.


قطع یارانه نقدی برخی خانوارهای پردرآمد که از سوی دولت کلید خورده است، به یکی از سوژه‌های اصلی رسانه‌ها تبدیل شد اما نکته جالب توجه ضد و نقیض‌ گویی‌ برخی مسئولان دولتی در این ماجراست که صحت آن در گفت‌وگویی عادی با سازمان هدفمندی یارانه‌ها مشخص شد. سازمان هدفمندسازی یارانه ها

حذف یارانه نقدی اقشار پردرآمد به یکی از مهمترین موضوعات پرچالش‌ و سوژه روزهای گذشته رسانه‌ها قرار گرفته است، تا جایی که معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور و سخنگوی دولت نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

به این ترتیب نوبخت سخنگوی دولت در یک نشست خبری رسما از عدم حذف یارانه نقدی افراد خبر داد و تاکید کرد: بودجه سال ۹۴ با تاخیر به دولت رسید و هنوز آیین‌نامه حذف یارانه نقدی اقشار پردرآمد جامعه به تصویب نرسیده است.

در این میان برخی رسانه‌ها از حذف تمام افراد ۵ گروه شغلی و درآمدی جامعه اخبار مختلفی را منتشر کردند و یکی از مسئولان وزارت رفاه حذف برخی افراد ثروتمند به جای گروه‌ها را تایید کرد، یعنی به جای آنکه دولت اقدام به حذف گروه‌ها کند، افراد پردرآمد را از دریافت یارانه محروم کرده است.

در کش و قوس تائید و تکذیب خبر مربوط به حذف یارانه گروه‌های مختلف خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در تماس با سازمان هدفمندی یارانه‌ها آخرین اطلاعات مربوط به حذف افراد را دریافت کرد.

بسیاری از شهروندان که یارانه آنها از اسفندماه حذف شده است، در تماسی با رسانه ها اعلام کردند، بر خلاف اعلام معاون رئیس جمهور یارانه نقدی دریافتی از ماه گذشته حذف شده و هیچ گونه پاسخگویی انجام نمی‌شود.

این گفت‌وگوی فارس به نمایندگی از مردم به صورت عادی با یکی از مسئولان بخش یارانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها با عنوان این سوال که چرا یارانه قطع شده، انجام شده است.

در این باره متن دقیق مصاحبه با مسئول مربوطه در سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای جلوگیری از استنباط‌های نادرست به صورت سوال و جواب برای مخاطبان تنظیم می‌شود.

با سلام چرا یارانه بنده در ماه گذشته حذف شده و دلیل آن چیست؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: آیا شما سرپرست هستید؟

بله

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: آیا در ده سال گذشته سفر به خارج کشور داشته‌اید؟

بله

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: چند گروه از افراد در اسفند ماه حذف شدند که یکی از علت‌ها مسافرت به خارج از کشور بوده و یکی دیگر از عواملی که موجب حذف افراد شده دارا بودن خودروهای خارجی است.

آیا سفرهای زیارتی هم محسوب می‌شود؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: خیر، شامل سفرهای زیارتی مانند مکه، سوریه و کربلا نمی‌شود.

به غیر از افرادی که سفر خارجی داشته و یا خودروی خارجی دارند، آیا افراد دیگری هم حذف شده‌اند؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: پزشکان، صرافان، دانشجویان رشته پزشکی، عضو هیات مدیره بانک‌ها و شرکت‌های دولتی از گروه‌هایی هستند که حذف کردیم؛ هر تعداد از افراد خانواده که خودروی خارجی به نامشان باشد، یارانه سرپرست حذف خواهد شد.

 آقای نوبخت اعلام کردند که یارانه هیچ کس قطع نشده است، یارانه چند نفر را قطع کردید؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: به نوشته‌های روزنامه‌ها و رسانه‌ها توجه نکنید، چراکه از اسفندماه یارانه افرادی از گروه‌ها که خدمتتان گفتم، حذف شده است و به عبارتی جز اقشار پردرآمد محسوب شدند.

آیا نمی‌شود یارانه را دوباره برقرار کرد؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: ما در بخش یارانه سازمان هدفمندی هستیم و در این باره پاسخ می‌دهیم؛ برخی افراد مانند شما اطلاع ندارند که چرا یارانه‌شان قطع شده است، این ۵ گروه افراد طبق بخشنامه از دریافت یارانه محروم شدند.

آیا بخشنامه رسمی ارسال شده است؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: بله، بخشنامه شده است.

آیا به شما اسامی هم داده‌اند؟

مسئول بخش یارانه سازمان هدفمندی: خیر بر اساس بررسی‌هایی که دولت انجام داده از روی کد ملی یارانه افرادی که شامل آن ۵ گروه هستند، حذف شد.

طبق تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۹۴، دولت موظف است یارانه ثروتمندان را حذف کند و این موضوع در بودجه ۹۳ نیز به گونه‌ای دیگر ذکر شده بود تا دولت از طریق درآمد خانوار، افراد نیازمند متقاضی را شناسایی کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: