جمعه 24 آوریل 15 | 01:01

هلاکت فرمانده گروهک انصار الفرقان

هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی فرمانده سیاسی نظامی گروه تروریستی انصار الفرقان به همراه دو نفر از همراهانش به هلاکت رسیدند.


وزارت اطلاعاتمعاونت امنیت داخلی وزارت اطلاعات ظهر پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در ادامه اقدامات موفقیت آمیز سربازان گمنام امام زمان (عج) در سال گذشته و اوایل سال جاری علیه گروهک های تروریستی، روز گذشته یک عملیات موفقیت آمیز در جنوب شرق کشور در منطقه سیستان و بلوچستان انجام شد.

وی ادامه داد: در این عملیات هشام عزیزی معروف به ابوحفص البلوشی فرمانده سیاسی نظامی گروه تروریستی انصار الفرقان به همراه دو نفر از همراهانش به هلاکت رسیدند.

معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات تصریح کرد: گروه انصار الفرقان با حمایت مالی و تسلیحاتی و هدایت ترویست های غربی ـ عربی منطقه اواسط سال گذشته برای ایجاد ناامنی، ترور و انفجار در جنوب شرق تشکیل شد.

وی افزود: با تسلط اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) و رصد اطلاعاتی فعالیت این گروه در خارج و داخل کشور، موفق شدند اواخر اسفند سال 93 یکی از عناصر این گروهک را به هلاکت برسانند.

این مقام وزارت اطلاعات تصریح کرد: تعدادی از عناصر این گروهک به خارج از کشور و استان های جنوبی متواری شدند که با پیگیری های اطلاعاتی، تعدادی از اینها دستگیر و ادامه فعالیت‌های اطلاعاتی شروع شد که این امر منجر به هلاکت رسیدن هشام عزیزی شد.

وی اضافه کرد: از این گروهک تروریستی تعدادی اسلحه، نارنجک، مواد منفجره و بمب کشف شد.

معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود گفت: راهبرد جمهوری اسلامی ایران و وزارت اطلاعات در منطقه استقرار امنیت پایدار است و هیچ جریان ضد امنیتی را برنمی‌تابد؛ ضمن این که هشدار می دهد که امنیت منطقه با همکاری تمامی کشورهای منطقه قابل تامین است لذا آمادگی خود را برای همکاری با کشورهای منطقه اعلام می کند.

وی افزود: با توجه به دخالت مستقیم سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورها در هدایت مالی و تسلیحاتی این گروهک تروریستی، جمهوری اسلامی حق خود را برای پیگیری در مجامع بین المللی محفوظ می داند.

وی گفت: تامین امنیت پایدار در کشور جمهوری اسلامی ایران محصول همکاری همه دستگاه های نظامی، انتظامی، مرزبانی، امنیتی و همراهی علما و بزرگان منطقه و همکاری مردم بزرگ ایران بالاخص مردم سیستان و بلوچستان می باشد که در ضربه زدن به گروهک های تروریستی قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: ترور، حمله به پایگاه ها و ترور طرفداران نظام جمهوری اسلامی و مراکز اقتصادی بیشترین هدف گروهک تروریستی انصار الفرقان بوده است.

معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات در ادامه و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که «در اخبار آمده است که فردی از گروه تروریستی جیش العدل در عملیاتی کشته شده است، آیا تایید می‌کنید یا خیر؟» این خبر را تایید کرد و گفت: سعید ترکمان زهی معروف به ملا معاذ سخنگوی گروه تروریستی جیش العدل در تاریخ 18 فروردین سال جاری در ساعت 9 تا 10 شب در حوالی منزلش در کراچی پاکستان به هلاکت رسیده است.

وی در این خصوص افزود: سعید ترکمن زهی صبح همان روز (18 فروردین 94) به عنوان سخنگوی جیش العدل خبر به شهادت رسیدن 8 نفر از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران را توسط این گروه که در تاریخ 17 فروردین 94 انجام شده بود را اعلام کرد و مسئولیت آن را برعهده گرفت و شب همان روز در کراچی پاکستان به هلاکت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: سعید ترکمان زهی در چندین عملیات علیه مرزبانان جمهوری اسلامی در منطقه شرکت داشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: