سه‌شنبه 23 نوامبر 10 | 11:27

«ايرانيوم» مستندی برای تبلیغ ايران هراسی اتمی

صندوق كلاريون توليدكننده مستند جهاد سوم، در جديدترين پروژه “ايران هراسي اتمي ” با تلفيق دو واژه ايران و اورانيوم، مستند “ايرانيوم ” را ساخته كه ايران را خطرناك‌ترين تهديد اتمي جهان معرفي كرده است.


صندوق كلاريون توليدكننده مستند جهاد سوم، در حال توليد يك مستد جديدي است كه ايران را “تهديد هسته‌اي ” معرفي كرده است.

در سايت اين مستند ادعا شده است: از شروع انقلاب اسلامي در سال 1979 ايران دشمني تمام عياري را براي غرب به نمايش گذاشته و با ايدئولوژي افراطي خود بيشتر از 30 سال است كه جهان را تهديد مي‌كندف ما معتقديم كه اين مستند مهمترين و به موقع‌ترين فيلمي است كه ما مي‌توانيم درحال حاضر بسازيم.

تهيه كنندگان اين مستند ادعا كرده اند: فيلم 45 دقيقه‌اي ما اصول انقلاب را توضيح مي‌دهد و به صورت تصويري دشمني و خشونت ابراز شده توسط رهبران ايران را به نمايش مي‌گذارد، فيلم به طور مستند نيات سوء رفتاري رژيم نسبت به شهروندان را به ترتيب تاريخي شرح خواهد داد و استفاده رژيم از ترور در خارج براي تحميل كردن ضربات مرگبار نسبت به دشمنان خود ساخته را به تصوير مي‌كشد.

در اين مستند كه دقيقاً با هدف ايران هراسي تهيه شده، ادعا شده است: اكنون 30 سال از شروع انقلاب ايران مي‌گذرد و ايران در آستانه هسته‌اي شدن مي‌باشد، بر اساس بعضي تخمين‌ها، ايران كمتر از يك سال ديگر تا توليد يك سلاح هسته‌اي فاصله دارد و شايد هم كمتر، ايران به طور نامتناقض سعي در پنهان كردن نيات و پيشرفتش در برنامه هسته‌اي‌ خود دارد و يك بازي محتاطانه و در عين حال تهاجمي و زيركانه را به صورت ديپلماسي فريبنده در دستور كار قرار داده است.

تهيه كنندگان مستند ايرانيوم همچنين مدعي شده‌اند: توسعه برنامه هسته‌اي ايران فقط به خطرات بزرگ قبلي ايران اضافه مي‌كند، سناريوهاي تهديدات متعدد مطرح شده از طريق يك ايران هسته‌اي نيز كاملا واقعي و وحشت‌انگيز است، در تمام اين مدت، قدرت‌هاي غربي و به ويژه آمريكا نسبت به مقاصد سوء رژيم ايران هشدار داده‌اند اما در عين حال بانك‌هاي غرب، شركت‌ها و حتي دولت‌ها به خاطر ميادين نفتي و ديگر منافع اقتصادي از انقلاب ايران حمايت كردند.

همچنين تهيه كنندگان در سايت ايرانيوم ادعا كرده‌اند كه همه اين مسائل دلايلي است كه باعث شده مذاكرات ديپلماتيك با ايران از سال 1979 شكست بخورد و احتمالاً باز هم شكست خواهد خورد.

تهيه كنندگان ادعا كردهاند: اين فيلم يك سري پيشنهادات براي مقابله با اين تهديد ارائه مي‌كند، فيلم گروه‌هاي ذينفع و ذينفوذ و تصميم گيرندگان آمريكا را مورد هدف قرار مي‌دهد. بعد از ديدن فيلم، عموم مردم قادر خواهند بود كه ذات خطرناك تهديدات را درك كنند و جنبشي كه هدفش جلوگيري از پيشرفت بيشتر نظام ايران و زرادخانه هسته‌اي اين كشور است، تقويت شود.

در پايان اين مستند ادعا شده است: با مداركي كه پشت ايدئولوژي اسلامي رهبران ايران است، “ايرانيوم ” سناريوهايي را كه ممكن است در صورت هسته‌اي شدن اين كشور تندرو با آن مواجه شويم را به تصوير مي‌كشد و توضيح مي‌دهد.

در اين مستند با افرادي همچون “آر. جيمز وولسي “(R. James Woolsey) رئيس سابق سازمان اطلاعات مركزي(CIA، “اليوت انجل ” (Eliot Engel) نماينده دموكرات در كنگره، “پرفسور برنارد لوئيس ” (Bernard Lewis) از دانشگاه پرينستون، “سناتور جان كيل ” (Jon Kyl) نماينده جمهوري‌خواهان از آريزونا، “محسن سازگارا ” (Moshen Sazegara) ضد انقلاب فراري به خارج از كشور مصاحبه شده است.

  1. سید محمد محمودی
    25 نوامبر 2010

    و قل جاء الحق و ذهق الباطل.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.