شنبه ۰۵ اردیبهشت ۹۴ | ۱۰:۴۰

يمن همچنان زير آتش جنگنده‌های سعودی

در تجاوز جنگنده هاي رژيم آل سعود به شهر حرض استان حجه يمن دو تن شهيد و نه تن ديگر زخمي شدند.


در تجاوز جنگنده هاي رژيم آل سعود به شهر حرض استان حجه يمن دو تن شهيد و نه تن ديگر زخمي شدند.

همچنين جنگنده ها و توپخانه هاي سعودي، مناطق خورمکَسَر در عدن و ظهير درصعده را هدف قراردادند. سعودي ها طي دو روزگذشته،30 بار يمن را بمباران کرده اند. همزمان در درگيري بين انصارالله و نيروهاي منصورهادي درتعز، ضالح و مآرب 15 تن کشته و شماري زخمي شدند.

همچنين ارتش و نيروهاي مردمي يمن موفق شدند: نيروهاي القاعده را از منطقه حمراء در غرب مارب بيرون براندند. صندوق کودکان سازمان ملل /يونيسف اعلام کرد: ازآغازحملات جنگنده هاي سعودي به يمن تاکنون بيش از 115کودک، جان باخته اند.

مقامات آمريکا روز جمعه گفتند يک ناو هواپيمابر و يک کشتي مجهز به موشک هدايت‌شونده آمريکا که در سواحل يمن مستقر شده بود در حال ترک اين منطقه و بازگشت به خليج فارس است.

هفت کشتي رزمي ديگر آمريکا در خليج عدن و آب‌هاي مجاور يمن باقي خواهند ماند.

با ادامه درگيري ها در يمن وحملات هوايي عربستان ، آمريکا و برخي کشورها غربي  در خصوص  بروز بحران انساني در يمن و نيز افزايش  فعاليت هاي گروه هاي مسلح تندرو وابسته به القاعده در اين کشور ابراز نگراني کردند .

گروه داعش پنجشنبه شب با انتشار يک فيلم ويديويي  اعلام  کرد نيروهاي وابسته به اين گروه در حال کسب آموزش هاي نظامي لازم در يمن هستند
جنگنده هاي عربستاني نيز ديروز تعز را بمباران کردند .

درخواست رئيس جمهور سابق يمن از گروه هاي مسلح
رئيس جمهور سابق يمن از گروه هاي مسلح يمني خواست قطعنامه هاي سازمان ملل متحد را براي عقب نشيني از مناطقي که طي ماهها درگيري تصرف شدند ، بپذيرند تا حملات هوايي عربستان سعودي پايان يابد و مذاکرات آشتي در کشور آغاز شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: