جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۶ اردیبهشت ۹۴ | ۱۴:۳۴

افتتاح رسمی حرم امام پس از ۲۶ سال!

محمدعلی انصاری در دومین جلسه ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) به مناسبت بیست و ششمین سالگرد ارتحال افزود: قرار است حرم مطهر امام راحل با حضور مسئولان، مردم و بیت امام(ره) افتتاح شود.


رئیس ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) گفت: بر اساس برنامه ریزی ها، امسال همزمان با برگزاری مراسم ۱۴خرداد، حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران افتتاح می شود.

محمدعلی انصاری در دومین جلسه ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) به مناسبت بیست و ششمین سالگرد ارتحال افزود: قرار است حرم مطهر امام راحل با حضور مسئولان، مردم و بیت امام(ره) افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه کار ساخت حرم امام حدود 25 سال طول کشیده است، گفت: به علت مشکلات مالی و اجرایی، اکنون کارهایی را به طور شبانه روزی و با ایثار عوامل اجرایی انجام می دهیم تا بتوانیم حرم را در 14 خرداد به روی مردم و مسئولان باز کنیم.

وی همچنین گفت: امسال بناست در ایام سالگرد ارتحال چند مستند با همکاری صدا و سیما درباره ساخت حرم تهیه کنیم.

رئیس ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) با بیان اینکه امسال مراسم 14خرداد یک روز بعد از نیمه شعبان است، گفت: امسال بنا نداریم مراسم را ارتحال تلقی کنیم، بلکه از آن به عنوان بزرگداشت یاد می کنیم.

انصاری افزود: ما در حال برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم به مناسبت نیمه شعبان در حرم مطهر امام(ره) جشن مفصلی برگزار کنیم.

وی گفت: با توجه به اینکه در روز نیمه شعبان بسیاری از مردم به سمت جمکران حرکت می کنند و برخی مردم نیز به دیگر استان های کشور می روند باید در برنامه ریزی های ترافیکی به این نکته توجه شود تا در پایان برنامه بزرگداشت تأثیر نامطلوبی نداشته باشد.

انصاری با اشاره به ایجاد تغییراتی در ساختار پیرامونی حرم افزود: ممکن است امسال از آبرسانی با تانکر و بطری های آب معدنی منصرف شویم و آب را در لوله های از قبل طراحی شده و در ایستگاه های تأمین آب به زائران برسانیم.

رئیس ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) افزود: میهمانان خارجی در مراسم امسال نیز همچون سال های قبل حضور خواهند داشت.

 1. ناشناس
  ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  این یک افتضاح است نه یک افتتاح

 2. اصفهاني
  ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

  راه و تفكر امام را فراموش مي كنند و به برج و بارو و گنبد ومناره مي پردازند.
  البته آن هم بد نيست اما مهم نيست. وقتي حرف امام را ابتر مي كنند و اثر آن را از بين مي برند يا آن را تحريف مي كنند يا در مقابل خواب و رويا هاي گاه و بي گاه اصغر و اكبر بي تفاوتند؛ ديگر ساخت برج و بارو به چه درد مي خورد؟!؟!
  هزينه مي كنند براي ساخت فيلم در موضوع امام يا والدين ايشان ولي اين فيلم با مشي و منش و صحبت هاي حضرت امام هيچ سنخيتي ندارد كه تعارض هم دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: