سه‌شنبه 23 نوامبر 10 | 15:50

اعزام کاروان آسیایی شکست حصر غزه، از هند تا فلسطین

«سلیم غفوری» مستندساز و عضو شورای اجرایی «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» در گفت‌وگو با اشاره به اینکه «کاروان آسیایی همبستگی با مردم فلسطین» با هدف شکست حصار غزه از شرق آسیا تا غزه ادامه خواهد داشت، گفت: این کاروان مجموعه‌ای از گروه‌های مردمی و NGOهایی ار اندونزی، مالزی، ژاپن، هند، ایران، سوریه و… است.


«سلیم غفوری» مستندساز و عضو شورای اجرایی «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» با اشاره به اینکه «کاروان آسیایی همبستگی با مردم فلسطین» با هدف شکست حصار غزه از شرق آسیا تا غزه ادامه خواهد داشت، گفت: این کاروان مجموعه‌ای از گروه‌های مردمی و NGOهایی ار اندونزی، مالزی، ژاپن، هند، ایران، سوریه و… است.

وی افزود: حرکت این کاروان به صورت زمینی از هند -دهلی‌نو- آغاز خواهد شد. سپس به پاکستان، ایران، ترکیه و سوریه خواهد رفت. کاروان شکست حصرغزه از سوریه و به طریق دریایی به سمت مصر و نهایتاً گذرگاه رفح و غزه خواهد رفت.

غفوری با اشاره به زمان آغاز حرکت کاروان گفت: کاروان در روز 2 دسامبر برابر با 11 آذر ماه حرکت خواهد کرد و بنا بر برنامه پیش‌بینی شده در روز 27 دسامبر که مصادف با سالگرد جنگ غزه است به مقصد خواهد رسید. این کاروان قصد دارد ضمن رساندن کمکهای بشردوستانه خود، در جشن سالگرد پیروزی دلاورمردان حماس بر صهیونیست‌ها شرکت جسته؛ شاید که این همدلی، اندکی از آلام مادران داغدار غزه بکاهد.

عضو شورای اجرایی اتحادیه بین‌المللی امت واحده درباره جمعیت همراهان این کاروان توضیح داد: گروه‌های مردمی، NGOها، هنرمندان، نویسندگان، اساتید و فعالان دانشگاهی، شخصیت‌های مستقل علمی و فرهنگی و هنری همراه کاروان خواهند بود.

غفوری درباره مشارکت دولت‌ها در این حرکت افزود: این کار کاملاً غیردولتی است. اتحادیه «امت واحده» که یک نهاد مردمی و غیردولتی است، متصدی این حرکت است. هزینه‌های این کاروان توسط کمک‌های مردمی که در طول مسیر جمع‌آوری خواهد شد تأمین می‌شود.

وی درباره چگونگی جمع‌آوری کمک‌های مردمی تصریح کرد: در ایام حضور کاروان در ایران، پایگاه‌هایی برای جمع‌آوری کمک‌ها در سطح شهرهای مختلف ساماندهی خواهد شد و شماره حسابی بدین منظور آماده‌سازی و اعلام می‌شود. شماره حساب‌ها همزمان با حرکت کاروان از هند اعلام خواهد شد.
غفوری افزود: کمک‌های مردمی پس از جمع‌آوری برای تامین مایحتاج مردم مظلوم غزه هزینه خواهد شد. این کاروان از شهرهای زاهدان، بم، کرمان، یزد، اصفهان، قم، تهران، زنجان و تبریز عبور خواهد کرد.

وی درباره پیش‌بینی تعداد همراهان کاروان گفت: ظرفیت حدود 500 نفر در نظر گرفته شده که حدود 50 نفر از ایران حضور خواهد یافت.
غفوری در انتها افزود: همه گروه‌ها، نهادها، سازمان‌ها و شخصیت‌های مختلفی که تمایل دارند تا در این راه همراهی و همکاری داشته باشند،ریال می‌توانند به سایت اینترنتی اتحادیه امت واحده به نشانی unified-ummah.com مراجعت کرده و از این طریق آمادگی خود را اعلام کنند.

این مستندساز درباره «اتحادیه امت واحده» توضیح داد: این اتحادیه در واقع یک NGO بین‌المللی است که توسط جمعی از جوانان، فارغ‌التحصیلان و دانشجویان و دانشگاهیان ایرانی تشکیل شده و مدت 2 سال است که از تأسیس و فعالیت این تشکل می‌گذرد.

غفوری با اشاره به زمینه فعالیت این تشکل افزود: عرصه فعالیت این اتحادیه حوزه جهان اسلام است. این تشکل انشا‌ءالله بنا دارد در راستای تقویت همبستگی در کشورهای اسلامی فعالیت کند. شناسایی، برقراری ارتباط و ایجاد همبستگی در میان امت اسلامی، هدف این اتحادیه است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.