شنبه 23 می 15 | 17:11

دادگاه احمد توکلی در شماره 238 پنجره

قسمت پایانی لیگ چهاردهم فوتبال ایران، برای طرفداران تیم تراکتورسازی تبریز پایان‌بندی تلخی داشت و اعلام نتیجه نادرست بازی هم‌زمان سپاهان و سایپا به بازیکنان نفت تهران و تراکتورسازی تبریز و هواداران حاضر در ورزشگاه، در دقایق پایانی و حواشی و اشتباهات داوری، باعث شد پنجره در شماره 238 خود به بررسی پشت‌پرده این وقایع بپردازد.


به گزارش تریبون مستضعفین یکی از مهم‌ترین وقایع سیاسی هفته برگزاری دادگاه احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی در دادگاه به اتهام تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی بود که هفته‌نامه پنجره در شماره اخیر خود به‌صورت مفصل به آن پرداخته است. البته پنجره‌ای‌ها به وقایع تلخ بازی نهایی لیگ برتر و وقایع ورزشگاه یادگار امام تبریز نیز، بی‌توجه نبودند.

PANJERE

سرمقاله

سیدمرتضی فاطمی، سردبیر هفته‌نامه پنجره، در سرمقاله خود به استقبال بیانات رهبر معظم انقلاب در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین (علیه‌السلام) رفته و به بیانات معظم‌له از سه منظر جنگ‌های نیابتی در مرزهای ایران، زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها در مذاکرات هسته‌ای و تبلور گفتمان نوین در برابر گفتمان جاهلیت نگریسته است. فاطمی معتقد است برای اینکه بتوانیم تحلیل درستی از بیانات رهبر انقلاب درباره خبر متفاوتی که درباره شروع جنگ‌های نیابتی در مرزهای ایران دادند، داشته باشیم، باید حوادث روزها و ماه‌های اخیر منطقه را مانند قطعات یک پازل در کنار هم قرار دهیم.

 

 

احمدآقا در پیشگاه قانون

دادگاه احمد توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی و مدیر مسئول پایگاه خبری الف با شکایت محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور سابق، اسفندیار رحیم مشایی، دستیار رئیس‌جمهور سابق، حمیدرضا بقایی، معاون اجرایی رئیس‌جمهور سابق، علی‌اکبر جوانفکر، مدیرعامل سابق ایرنا و سیدرضا صالحی امیری، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی هفته گذشته بیشتر مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و پرونده سیاسی 238 پنجره هم به‌طور مفصل به بررسی روند این دادگاه پرداخته است. سیاسی‌نویسان پنجره در این پرونده به گفت‌وگو با الیاس نادران، نماینده مجلس شورای اسلامی، عباس سلیمی نمین و صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نشسته‌اند و طی گزارش‌ها و یادداشت‌های دیگری به زوایای پیدا و پنهان دادگاه توکلی و حتی فراتر از آن به بحث آزادی بیان و ابعاد آن پرداخته‌اند. اهمیت دادگاه توکلی برای پنجره در جلد این هفته‌نامه هم بازتاب دارد.

دروغ بزرگ در مستطیل سبز

قسمت پایانی لیگ چهاردهم فوتبال ایران، برای طرفداران تیم تراکتورسازی تبریز پایان‌بندی تلخی داشت و اعلام نتیجه نادرست بازی هم‌زمان سپاهان و سایپا به بازیکنان نفت تهران و تراکتورسازی تبریز و هواداران حاضر در ورزشگاه، در دقایق پایانی و حواشی و اشتباهات داوری، باعث شد پنجره در شماره 238 خود به بررسی پشت‌پرده این وقایع بپردازد. در این راستا پنجره به گفت‌وگو با محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو و حمیدرضا فولادگر، نماینده مردم اصفهان پرداخته است. هم‌چنین در لابه‌لای صفحات این پرونده، گزارش‌ها و یادداشت‌هایی درباره اشتباهات علیرضا فغانی، داور بازی تراکتورسازی و نفت، دلایل اعلام نتیجه نادرست بازی هم‌زمان و سایر اتفاقات به چشم می‌خورد.

جدال دو پارلمان

مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 در مقطع نگارش متن توافق نهایی است و در این بین کنگره آمریکا هم وارد معرکه شده و قوانین سختگیرانه‌ای را جهت فشار آوردن به ایران شروع کرده است. سیاسی‌نویسان پنجره در پرونده سیاست خارجی، بیشتر روی این سوال تاکید داشتند که در این شرایط مجلس شورای اسلامی ایران، چه نقشی می‌تواند داشته باشد تا مذاکره‌کنندگان از آن به عنوان اهرم فشار در مذاکره بهره ببرند؟ البته وقایع سوریه و عراق، حکم اعدام محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر و ماجرای کشتی کمک‌های بشردوستانه ایران به مردم جنگ‌زده یمن نیز در پرونده سیاست خارجی پنجره جای دارند.

سایر بخش‌های پنجره

در باشگاه اهل قلم این هفته، رضا داوری اردکانی به پدیده فرار مغزها پرداخته و جواد محدثی، مخاطبان را به میهمانی صحیفه سجادیه دعوت کرده و سیدمحمد روحانی از مغالطات زمانی بحث کرده است. باشگاه ترجمه هم با ترجمه تولیدات رسانه‌ای خارجی، بیشتر معطوف به نشست کمپ‌دیوید 2 است. مثل هفته‌های قبل، وقایع مهم خبری سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هفته در مجله خبری پنجره بازتاب دارد و پنجره مثبت هم با رویکردی فرهنگی به معرفی چند فیلم، کتاب و مجموعه تلویزیونی و سایر تولیدات فرهنگی پرداخته است.

هفته‌نامه پنجره به مدیرمسئولی علیرضا زاکانی و سردبیری سیدمرتضی فاطمی، از این هفته در 84 صفحه، شنبه‌ها روی کیوسک‌های مطبوعات قرار می‌گیرد. بهای این هفته‌نامه 5000 تومان است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.