پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
شنبه ۰۲ خرداد ۹۴ | ۱۸:۰۰

آمار دقیقی از جانبازان ترور نداریم

رئیس انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه گفت: ایران با بیش از ۱۷ هزار قربانی ترور بیشترین قربانیان ترور را دارد که این انجمن بعد از تشکیل، تلاش کرد تا صدای مظلومیت آنان را به گوش جهانیان برساند.


رئیس انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه گفت: ایران با بیش از ۱۷ هزار قربانی ترور بیشترین قربانیان ترور را دارد که این انجمن بعد از تشکیل، تلاش کرد تا صدای مظلومیت آنان را به گوش جهانیان برساند.

محمدباقرعلیئی در نشست خبری یادواره جانبازان ترور به شروع فعالیت این انجمن از سال 86 در دو بخش داخلی و بین المللی اشاره کرد و افزود: نخستین همایش بزرگ تقدیر از جانبازان معظم ترور دوشنبه چهارم خرداد در سالن اجتماعات باغ موزه دفاع مقدس برگزار می شود.

وی گفت: این همایش به همت انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در سطح ملی برگزار می شود و هدف آن نیز شناسایی همه جانبازان ترور در سطح کشور است.

علیئی افزود: آشنایی جانبازان ترور با حقوق خویش و پیگیری مسائل حقوقی جانبازان در داخل و خارج کشور یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش است.

وی گفت: این همایش با حضور خانواده قربانیان ترور اعم از خانواده شهدا و جانبازان ترور ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سفرای برخی کشورهای اسلامی، نماینده سازمان ملل و یونیسف برگزار می شود.

علیئی با بیان اینکه اکنون آمار دقیقی از جانبازان ترور در دست نداریم، افزود: در حین جمع آوری و گردآوری این اطلاعات هستیم و استان به استان آمار جانبازان ترور را جمع آوری و اطلاعات خود را تکمیل می کنیم.

همسر شهید علی محمدی نایب رئیس انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه نیز در این نشست، گفت: ما جزء قربانیان ترور هستیم و خانواده این قربانیان صدمات زیادی دیده اند که در این مدت کاری برای آنان انجام نشده است.

منصوره کرمی با بیان اینکه سال گذشته نشستی با عنوان سلامت خانواده قربانیان ترور برگزار کردیم، افزود: اکنون با کمک بنیاد شهید و امور ایثارگران در صدد شناسایی جانبازان ترور هستیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات آنان را کم کنیم .

خانم محمودی عضو هیئت مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه که خود از قربانیان و مجروحان حادثه تروریستی در سال 78 بود، در این نشست گفت: ما علاوه بر احقاق حق جانبازان ترور، در صدد هستیم به جهانیان ثابت کنیم که ما در پی دنیای بدون ترور و تروریسم هستیم و تروریسم، خوب و بد ندارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: