یکشنبه 24 می 15 | 11:17

عکس: ابتکار زیبای روزنامه شهرآرا برای ۳ خرداد

ک روزنامه شهرستانی، امروز سوم خردادماه 94 که هم‌زمان با روز تأسیس و سالگرد انتشار اولین شماره‌اش است، دست به ابتکار جالبی زده است. روزنامه «شهرآرا» که در شهر مشهد مقدس منتشر می‌شود، لوگوی خود را در روز سوم خرداد تغییر داده است


به گزارش تریبون مستضعفین یک روزنامه شهرستانی، امروز سوم خردادماه 94 که هم‌زمان با روز تأسیس و سالگرد انتشار اولین شماره‌اش است، دست به ابتکار جالبی زده است. روزنامه «شهرآرا» که در شهر مشهد مقدس منتشر می‌شود، لوگوی خود را در روز سوم خرداد به شکل زیر تغییر داده است:

sharara

زیرنویس تصویر: صفحه اول روزنامه شهرآرا/ 3 خرداد 1394

سردبیر روزنامه مذکور در پاسخ به این سئوال که چرا در سوم خرداد چنین تغییری را در لوگوی روزنامه‌شان داده‌اند، گفت: «روزنامه‌ای که من در آن کار می‌کنم یعنی «شهرآرا» سوم خرداد امسال 6 ساله می‌شود. ما به دنبال حرکتی ابتکاری بودیم که هم کم‌ خرج و پر فایده باشد و هم بتوانیم به نحوی شادی خودمان را در این روز به مردم و دیگر همکاران رسانه‌ای اعلام و با آنها تقسیم کنیم. از طرفی می‌خواستیم روی هم‌زمانی تولد روزنامه و روز آزادسازی خرمشهر عزیز نیز تأکید کنیم.» امیر سعادتی درباره اینکه چطور به این ایده رسیده‌اند افزود: «ایده‌های زیادی را برای این منظور بررسی کردیم، مثلا می‌خواستیم روی هم‌آوایی کلمات «شهرآرا» و «جهان‌آرا» کار کنیم و با خانواده این شهید گران قدر گفتگویی اختصاصی بگیریم، اما سرانجام به ایده اجرا شده کنونی رسیدیم.»

سردبیر این روزنامه در ادامه به خبرنگار ما گفت:« روزنامه شهرآرا مثل روزنامه همشهری که ارگان شهرداری تهران است، ارگان مدیریت شهری مشهد است. این روزنامه در سال‌های اخیر روند رو به رشد بسیار خوبی داشته است و یکی از ظرفیت‌هایش وجود نیروهای جوان و خلاق در میان همکاران آن است.»

او در ادامه گفت:«ما در یک سال گذشته، چه در محتوا، چه در فرم و حتی در حوزه اجرای رسانه حرکت‌های خوب زیادی داشته‌ایم. مثلا بچه‌های روزنامه در حرکتی جهادی روز 2 فروردین و به مناسبت سفر سالیانه رهبر معظم انقلاب به مشهد، روزنامه را چاپ کردند. این حرکت باعث بیشتر دیده شدن ما توسط زائران و مجاوران امام هشتم شد.»

سعادتی در انتها گفت:«ما در روز 12 بهمن 93 هم حرکت جالبی در ورودی بسته فرهنگی، اجتماعی روزنامه داشتیم و در واقع روزنامه اطلاعات 12 بهمن 57 را بازتولید کردیم که به علت اینکه ویترین اصلی ما نبود، زیاد دیده نشد. البته دوستان ما در روزنامه همشهری هم شبیه این حرکت را انجام دادند که این شباهت کاملا اتفاقی بود و چون ما یک روزنامه شهرستانی هستیم، زیاد درباره ابتکار ما در آن روز گفته نشد. انشاء ا… مردم عزیزمان در آینده از این روزنامه بیشتر خواهند شنید. همین جا یک خوش‌خبری بدهم و آن اینکه در دو سه روز آینده از سایت جدید «شهرآرا آنلاین» رونمایی خواهیم کرد و همچنین قرار است «شهرآرا محله»‌ها را با یک رشد خوب در کیفیت و کمیت به تیراژ روزنامه منتشر کنیم و در واقع مشهدی‌تر و مردمی‌تر خواهیم شد.»

 

 

 

 

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: