شنبه 06 ژوئن 15 | 12:02

گفت‌وگوی گروه‌های یمنی 24 خرداد در ژنو

در تماس تلفنی اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه ایران آخرین تحولات یمن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


 

نماینده دبیرکل سازمان ملل در این تماس تلفنی با اشاره به رایزنی‌هایش با گروه‌های یمنی و انصارلله نسبت به موفقیت راهکار سیاسی در یمن ابراز خوش‌بینی کرد و افزود: قرار است گفت وگوهای گروه های یمنی ٢٤ خرداد در ژنو برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد که تلاش های دبیرکل برای توقف حملات به ویژه با نزدیک شدن به ماه رمضان ادامه دارد.

هم چنین حسین امیرعبداللهیان ضمن تشکر از تلاش های نماینده دبیرکل و با انتقاد شدید از تداوم حملات سعودی به مردم بی دفاع یمن، بر ضرورت توقف فوری حملات نظامی تاکید کرد و با اشاره به محاصره انسانی علیه یمن، خواستار تلاش موثر سازمان ملل برای پایان دادن به این اقدامات ضد بشری شد.

معاون وزیر خارجه با حمایت از تلاش های سازمان ملل و با اشاره به طرح سیاسی ٤ ماده ای ارائه شده از سوی وزیر خارجه ایران، تحقق گفت وگوی یمنی یمنی را بدون مداخله خارجی مهم خواند و اضافه کرد: سازمان ملل متحد باید با اقدامات جدی و مبتنی بر منشور سازمان ملل، زمینه چنین تجاوزاتی را در جهان معاصر از میان بردارد.

امیرعبداللهیان بار دیگر بر حمایت ایران از وحدت و تمامیت ارضی یمن و کمک به مردم این کشور در مبارزه با تروریسم تاکید و با اشاره به تلاش دولت و مردم ایران در ارسال کمک های انساندوستانه به سراسر یمن تجاوز سعودی به یمن را خطایی استراتژیک و در تعارض با امنیت منطقه خواند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: