شنبه 06 ژوئن 15 | 16:45

سهام مخابرات بدلیل بدهی واگذار می شود؟

سخنگوی مخابرات ایران گفت: در صورت عدم پرداخت ۴ قسط از بدهی ناشی از واگذاری، سازمان خصوصی‌سازی می‌تواند نسبت به فروش وثائق اقدام کند. هم‌اکنون تنها یکی از اقساط پرداخت نشده که به زودی در وجه سازمان خصوصی‌سازی واریز خواهد شد.


 داود زارعیان درباره اعلام سازمان خصوصی‌‌سازی مبنی بر فروش بلوک 4.78 درصدی سهام مخابرات به دلیل بدهی سهامدار عمده (توسعه اعتماد مبین) اظهار داشت: توسعه اعتماد مبین تا پایان سال 93 تمامی اقساط شامل 20 درصد مبلغ نقد اولیه و 10 قسط از 16 قسط (هر قسط به مبلغ 5 هزار میلیارد تومان) را پرداخت کرده است.

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران افزود: قسط دوم این دوره مربوط به اردیبهشت ماه است که باید در تاریخ 94/2/19 پرداخت می‌شد که هنوز پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: در این باره سازمان خصوصی‌سازی بدون توجه به مفاد قرارداد فروش مخابرات به ویژه ماده 5-8 که اعلام کرده در صورت عدم پرداخت 4 قسط از بدهی ناشی از واگذاری این سازمان می‌تواند نسبت به فروش وثائق اقدام کند، خبر فروش بلوک 4.78 درصدی را اعلام کرده است و این کار غیرمتعارف با گذشت کمتر از 30 روز از سررسید یک قسط گذشته انجام شده است.

زارعیان گفت: این درحالی است که مبنای قانون اصل 44 نیز تقویت شرکت‌های خصوصی است نه تضعیف‌ آن.

مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران تصریح کرد: اکنون با توجه به نظر سازمان خصوصی‌سازی شرکت توسعه اعتماد مبین آمادگی خود را برای پرداخت قسط اخیر اعلام می‌کند و این مبلغ به زودی در وجه سازمان خصوصی‌سازی واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین شرکت توسعه اعتماد مبین در تاریخ 94/03/11 طی نامه‌ به شماره 499-03-94 از سازمان خصوصی برای پرداخت قسط اخیر به مدت 6 ماه درخواست استمهال کرده بود که در این خصوص جوابی داده نشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: