یکشنبه 07 ژوئن 15 | 09:48

ریالی از زکات صرف هزینه‌های پرسنلی نشده

عضو هیأت امناء کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: وجوه جمع شده آوری شده از زکات بابت حقوق، دستمزد یا سایر هزینه‌های پرسنلی نشده است.


حسین انواری  با اشاره به جمع آوری زکات از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره)، اظهار داشت: زکات هم ردیف نماز وارد شده و زکات در واقع عامل پیوند دل‌های مردم و پل ارتباطی میان مردم و حکومت اسلامی است.

وی تصریح کرد: فریضه زکات عطش فراوان نیاز انسان‌ها به یکدیگر است و یک اصل اجتماعی است و عبادتی است است الزامی و تکلیفی و از احکام حکومتی است.

عضو هیأت امناء کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه از سال 1383 دبیرخانه اجرایی زکات و مسئولیت جمع آوری زکات در سطح کشور بنابر امر مقام معظم رهبری به کمیته امداد واگذار شده است، بیان داشت: قانون زکات در سال 90 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و مقام معظم رهبری آن را تنفیذ نمودند ضمن اینکه اعضاء شورای مرکزی زکات کشور توسط مقام معظم رهبری انتخاب و ابلاغ فرمودند.

انواری گفت: با اجرایی شدن احکام حکومتی زکات و نظام‌های تدوین شده آن فقط در سال گذشته مبلغ 453 میلیارد تومان زکات توسط مردم پرداخت شد.

وی اضافه کرد: سالیانه نیاز صدها هزار خانوار نیازمند با وجوه زکات برطرف می‌شود و تاکنون بیش از 31 هزار پروژه عمرانی مرمت و بازسازی و احداث در سطح روستاها و مراکز تولید اقلام زکات اجرا شده است.

عضو هیأت امناء کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: بزرگترین و کارآمدترین شبکه مردمی برای امور زکات، عمدتاً بصورت افتخاری سازماندهی و عملیاتی شده است که  35 هزار نفر عامل افتخاری از معتمدین محلی، 33 هزار نفر اعضاء هیأت امناء مساجد کشور، تشکیل 13 هزار شورای زکات شهر و روستا و 5 هزار 556 نفر هم مُبلغ زکات از طلاب هستند.

انواری بیان داشت: همراه نمودن علمای تراز اول اهل سنت با اخذ فتوای جدید فقهی از کلیه مذاهب دارای پیرو آن‌ها در کشور و اخذ زکات مؤدیان اهل سنت توسط کمیته امداد قابل توجه است که از وجوه زکات بابت حقوق، دستمزد یا سایر هزینه‌های پرسنلی پرداخت نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: