یکشنبه ۱۷ خرداد ۹۴ | ۱۲:۵۵

فرا زمانی‌بودن اندیشه امام(ره)

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در بیست‌وششمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) بیاناتی مهم و تاریخی مطرح فرمودند.


عمار خسروجردی- رهبر معظم انقلاب در مقدمه سخنرانی خود به خطر بزرگ تحریف اندیشه حضرت امام(ره) اشاره فرمودند و بازخوانی اصول اندیشه ایشان را بهترین راه مقابله با تحریف اندیشه ایشان ذکر کردند. نوع بیان رهبری از اندیشه حضرت امام خمینی(ره) بیانگر مباحثی است که باید به آن توجه کرد. رهبر انقلاب در این سخنرانی به بیان اصول اندیشه حضرت امام خمینی(ره) پرداختند. اصولی همچون، اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی، اعتماد به صدق وعده‌های الهی و بی‌اعتمادی به مستکبران و اعتماد به اراده و نیروی مردم و مقابله با تمرکزگرایی دولتی و حمایت از محرومان و مخالفت با اشرافی‌گری، حمایت از مظلومان جهان، مخالفت با قلدران بین‌المللی و استقلال و رد سلطه‌پذیری در کنار تأکید بر وحدت ملی؛ اما نوع بیان رهبری از اندیشه بنیانگذار جمهوری اسلامی بیانگر نکاتی است که به مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهد شد.
١- این بیانات نمایانگر جامعیت اندیشه حضرت امام(ره) است که در تمامی عرصه‌های اداره یک جامعه دارای اصولی مشخص و مبرهن است. به نوعی این اصول یک منظومه جامع برای اداره کشور هستند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، منظومه فکری حضرت امام خمینی (ره)، دارای خصوصیات کامل یک منظومه فکری و سیاسی و اجتماعی است.
٢- این تبیین اصول اندیشه حضرت امام(ره) در بیان رهبری، بیانگر فرازمانی و مکانی بودن اندیشه امام خمینی(ره) است که این فرا زمان و مکان بودن نشان‌دهنده ضرورت مقابله با نوعی از تحریف اندیشه حضرت امام(ره) است که سعی می‌کند آن را محدود به زمان و مکان خاصی کند.
٣- اصولی که توسط رهبری در زمینه اندیشه حضرت امام(ره) بیان شدند مباحثی بودند که محدود به بیانات دوره‌ای خاص از زندگانی حضرت امام(ره) نبودند، بلکه از ابتدا تا انتهای دوره رهبری ایشان به این بیانات اشاره شده‏‌ است. در واقع این مباحث دغدغه‌های جدی و ثابت اندیشه حضرت امام(ره) هستند.
٤- این اصول از بیانات حضرت امام خمینی(ره) که در منابع معتبر و به‌صورت مکرر بیان شده‌اند استخراج شده‌اند و مربوط به خواب و خاطره و دیدار خصوصی نیستند. در اینجا نکته مهم این است که اگر نقل قولی از حضرت امام بیان شود که با سایر بیانات ایشان در تعارض باشد، به نوعی اعتماد عمومی را نسبت به اندیشه حضرت امام(ره)، خدشه‌دار می‌سازد و باید گفت کسانی که با این‌گونه بیانات غیرمستند، اندیشه حضرت امام(ره) را بیان می‌کنند به ایشان خیانت می‌کنند.
امید است که این پیام مستدل و متین و استوار امام خامنه‌ای برای همیشه بستر تحریف اندیشه الهی بنیانگذار جمهوری اسلامی را بر بدخواهان و کسانی که از مسیر آرمان‌خواهی و استقامت بر مسیر انقلاب بریده‌اند، ببندد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: