سه‌شنبه 16 ژوئن 15 | 10:45

پیام آیت‌الله سبحانی به همایش نخبگان و پیشکسوتان قرآن و عترت

آیت‌الله جعفر سبحانی به نخستین همایش هم‌اندیشی نخبگان، فرهیختگان و پیشکسوتان پیامی صادر کرد.


 خبرگزاری فارس: پیام آیت‌الله جعفر سبحانی به همایش نخبگان و پیشکسوتان قرآن و  عترت نخستین نشست هم‌اندیشی نخبگان، فرهیختگان و پیشکسوتان قرآن و عترت کشور با موضوع تبیین برنامه و نقشه راه معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی لحظاتی پیش با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط مجتبی محمدی آغاز شد.

در این مراسم عباس سلیمی استاد پیشکسوت قرآن به تبیین برنامه‌های این نشست خواهد پرداخت و حجت‌الاسلام محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد اهداف برگزاری این نشست هم‌اندیشی را بیان می‌کند. همچنین مرتضی نجفی قدسی خادم قرآن کریم پیام آیت‌الله سبحانی به این همایش را قرائت کرد که متن آن در ادامه می‌آید.

فرا رسیدن ماه رمضان ماه ضیافت الهی و ماه نزول قرآن فرصت مناسبی است تا با حضور در ضیافت الهی بر سر سفره قرآن کریم نشسته، چرا که در حقیقت این ضیافت به واسطه نزول این کتاب الهی بوده است، البته آنچه از روایات مستفاد می‌شود نزول دیگر کتاب آسمانی نیز در همین ماه مبارک رمضان بوده است و این ماه از برکات عظیمی برخوردار است.

به هر حال این ماه در شرافت بی‌نظیر  است و برای مؤمنان و روزه‌داران این ماه فرموده‌اند که «انفاسکم فیه تسبیح و نومکم فیه عباده» در هیچ ماهی نفس کشیدن انسان ثواب ندارد و تسبیح محسوب نمی‌شود الا ماه مبارک رمضان. بعد از هیچ ماهی خواب ایشان عبادت محسوب نشده است الا ماه شریف رمضان؛ فرا رسیدن این ماه عزیز و بهار قرآن برای مفسران قرآن، اساتید عالی‌مقام، قاریان و حافظان قرآن کریم و همه مؤمنان و دلدادگان آیات الهی مبارک است و اولیای الهی در آرزوی درک این ماه باعظمت بوده‌اند و در پایان نیز وداعشان با ماه مبارک رمضان بسیار اندوه‌بار و سخت بوده است.

شیخ صدوق در کتاب ثواب‌الاعمال به سندش از حضرت امام صادق(ع) نقل کرده است که حضرت فرمودند: جوان مؤمنی که قرآن بخواند قرآن با گوشت و خون او عجین می‌شود و خداوند جایگاه او را با سفیران باکرامت و نیکان قرار می‌دهد و قرآن کریم در روز قیامت مدافع او خواهد بود و برای او و به نفع او دلالت می‌کند.

از این حدیث شریف مستفاد می‌شود که در آموزش قرآن باید وجهه همت به سمت جوانان و نوجوانان باشد تا ان‌شاءالله از هجوم فرهنگی دشمنان در پناه قرآن مصون باشند و در آخرت نیز در زمره پاکان و خاصان مقرب پروردگار قرار گیرند.

اهتمام شما اساتید محترم قرآن کریم نسبت به آموزش‌های قرآن و عترت به جوانان را ارج نهاده و برگزاری همایش هم‌اندیشی شما نخبگان، فرهیختگان و پیشکسوتان قرآن و عترت در آستانه ماه مبارک رمضان که اقبال عمومی نسبت به کسب معارف قرآن و  عترت را بیشتر می‌کند ان‌شاءالله سبب گسترش هر چه بیشتر فرهنگ قرآن و تلاش برای دریافت علوم قرآنی و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شود.

والسلام علیک و الرحمه الله و برکاته

با تقدیم احترام

قم حوزه علمیه – جعفر سبحانی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: