سه‌شنبه 16 ژوئن 15 | 11:52

طلاق توافقی در جامعه افزایش یافته است

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان گفت: یکی از معضلاتی که در جامعه امروز در دادگاه‌ها شاهد آن هستیم افزایش طلاق توافقی بین زوجین است.


خبرگزاری فارس: طلاق توافقی در جامعه افزایش یافته استسعید گلستانی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان اظهار داشت: یکی از معضلاتی که در جامعه امروز شاهد آن هستیم وقوع طلاق توافقی بین زوجین است.

وی بیان داشت: سال‌های نخست زندگی به دلیل ناآشنا بودن زوجین به خصوصیات و وی‍ژگی اخلاقی هم بیشترین اختلافات ایجاد می‌شود که باید با سعه صدر و مدیریت زندگی خود را پیش ببرند اما شاهد عکس این موضوع هستیم و همین امر باعث افزایش طلاق توافقی شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان تصریح کرد: دلایل مختلفی برای طلاق توافقی بین زوجین مطرح شده که یکی از این دلایل عدم شناخت کافی قبل از ازدواج از یکدیگر است.

فضای مجازی دلیل اصلی طلاق توافقی بین زوجین

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین علت‌ طلاق‌های توافقی امروز ورود فضای مجازی به چهاردیواری خانواده است که باعث دور شدن و از هم‌گسیختگی خانواده‌ها شده است.

گلستانی یادآور شد: فضای مجازی به دلیل گستردگی و تنوع مطالب باعث شده اختلافات زیادی بین افراد ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه فناوری مانند یک چاقوی جراحی است، عنوان کرد: باید به جنبه‌‎های مثبت و کاربردی آن توجه کنیم.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان ادامه داد: باید فرهنگ استفاده از فناوری را یاد بگیریم و نگذاریم سوار بر زندگی ما شود.

وی گفت: فضای مجازی به یک شکل و ماهواره هم به شکل دیگری زندگی زوجین را تحت شعاع قرار داده‌اند به طوری که در حال ویران کردن خاموش حریم خانواده‌ها هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: