سه‌شنبه 16 ژوئن 15 | 15:58

تبدیل گوشی ها به بیلبورد تبلیغاتی

نماینده مردم ارومیه در مجلس با انتقاد از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی به مشترکین تلفن همراه گفت: متاسفانه گوشی مشترکین تلفن همراه به بیلبورد تبلیغاتی تبدیل شده است.


سوال ملی نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار جلسه علنی صبح امروز مجلس قرار گرفت.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به عنوان نماینده سوال‌کننده گفت: فعالیت‌های علمی، آموزشی، نظامی، اطلاعاتی و عقیدتی بر مبنای فناوری اطلاعات است به طوری که چنین عصری را عصر ارتباطات و اطلاعات می‌نامند، همچنین ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از شاخصه‌های توسعه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: فناوری ارتباطات تولید ناخالص داخلی را افزایش می‌دهد و باید توجه داشته باشیم که تنها راه برون‌رفت از تحریم‌ها توجه خاص به تولید داخل است.

این نماینده مجلس با انتقاد از ارسال پیام‌های تبلیغاتی به مشترکین تلفن همراه گفت: تلفن همراه مشترکین به بیلبورد تبلیغاتی تبدیل شده و روزانه چندین پیامک برای آنها ارسال می‌شود و این پیامک‌های تبلیغاتی بسیار زیاد است و هیچ نظارتی بر روی آنها نمی‌شود.

قاضی‌پور در خصوص مشکلات اینترنت در کشور گفت: بسیاری از شهرها خطوط تلفن ثابت  وجود دارد اما خدمات اینترنت به آنها ارائه نمی‌شود و توجیه مسئولان وزارتخانه این است که اینترنت‌ها از طریق فیبر نوری داده می‌شود و زیرساخت‌های این فیبر نوری در کل کشور نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: دغدغه ما تولید ملی است، اما متاسفانه شرکت مخابرات به یک واردکننده اصلی تبدیل شده و دستگاه‌های کهنه و از رده خارج را وارد کشور می‌کند و از آنها استفاده می‌کند، اما  تولیدات داخلی را مورد استفاده قرار نمی‌دهد.

این نماینده مجلس با انتقاد از گرانی اینترنت در کشور گفت: طبق گزارش مرکز پژوهش‌ها پهنای باند اینترنت در کشور 25 برابر قیمتی که شرکت مخابرات خریداری می‌کند به مصرف‌کننده داده می‌شود و مردم مجبورند هزینه‌های سوءمدیریت معاونین شما را پرداخت کنند.

قاضی‌پور در خصوص شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: زمانی که در خصوص ارتباطات سوالی می‌پرسیم گفته می‌شود که 100 درصد شبکه ملی اطلاعات راه‌اندازی شده، اما اگر این اتفاق افتاده چرا سازمان‌های دولتی و مردم به آن وصل نیستند؟

وی با اشاره به محتوای نامناسب برخی پیامک‌ها از جمله پیامک‌های تبلیغاتی گفت: دغدغه ما دغدغه فرهنگی و پیوست فرهنگی است و معتقدیم که پیامک‌هایی با محتوای نامناسب برای مردم ارسال می‌شود و متاسفانه هیچ نظارتی بر این پیامک‌ها نمی‌شود. همچنین روزانه 50 پیامک مضر و بدون استفاده برای مسئولین و نمایندگان ارسال می‌شود و وقت آنها را می‌گیرد در حالی که وقت مسئولین ارزش دارد و باید این پیامک‌ها حذف شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.