چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸
چهارشنبه ۲۷ خرداد ۹۴ | ۱۱:۲۰

برنامه امنیتی که خودش هک شد

«لست پس»، سرویس امنیتی که قادر به ایجاد و همینطور ذخیره رمزهای عبوری امن برای کاربرانش است، هک شد.


نرم افزارهای بسیاری تولید و عرضه می شوند تا با کمک آنها بتوان تجربه متفاوتی را در اختیار کاربران قرار داد. در این بین بعضی از نرم افزارها با استقبال قابل توجه کاربران مواجه می شوند اما از سوی دیگر برخی از این نرم افزارها از حساسیت های بالایی برخوردارند که توجه هکرها را به خود جلب می کنند. یکی از این نرم افزارها، Lastpass است که مورد توجه هکرها قرار گرفته و هک شد.

روزانه به وب سایت های بسیاری مراجعه می کنیم که برای هر یک از آنها بایستی رمز ورودی متفاوت و امنی را انتخاب کرد. اما گاهی اوقات شمار این پسوردها تا حدی زیاد می شوند که فراموش می شوند. نرم افزار Lastpass در این موضوع به کمک کاربران می شتابد.

این نرم افزار با یک پسورد «مستر» توانایی ایجاد پسوردهای امن، ذخیره کردن آنها و همینطور دسترسی به وب سایت ها یا رمزهای بانکی و اطلاعات شخصی را از پلتفورم های مختلف فراهم می کند که قابل توجه است. اکنون این سرویس امنیتی که کاربرانشان را در اختیار داشتن پسوردهای امن یاری می کند، هک شده است.

کارشناسان این نرم افزار در خبری اعلام کردند، روز گذشته شاهد فعالیت های مشکوکی در وب سایت خود بوده اند به همین دلیل دسترسی های سایت را مسدود کرده و از کاربران خود خواستند در صورتی که با اسمارت فون، پی سی یا تبلت جدیدی وارد حساب های شخصی خود شده اند برای اطمینان ای میلی که برای تایید از هویت اصلی کاربر به آنها ارسال می شود را تایید کنند.

تمامی کاربران این نرم افزار ملزم به تغییر پسورد اصلی خود شدند تا از لو رفتن احتمالی اطلاعات شخصی و همینطور رمزهای عبوری خود در امان بمانند. اما در صورتی که پسورد خود را به روز رسانی کرده اما بازهم نگران هک شدن اطلاعات خود هستند، می توانند از سیستم احراز هویت چند عاملی استفاده کنند.

برچسب‌ها: ، ،

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: