چهارشنبه 17 ژوئن 15 | 14:07

امیرعبداللهیان با وزیر خارجه عربستان دیدار کرد

معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه در حاشیه نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری‌ های اسلامی در جده با وزیرخارجه عربستان دیدار و گفتگو کرد.


امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه در حاشیه نشست فوق العاده وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری‌ های اسلامی در جده با عادل الجبیر، وزیرخارجه عربستان دیدار و گفتگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این دیدار درخصوص برخی موضوعات منطقه، رایزنی و دیدگاه ها، بطور شفاف و صریح بیان شد.

معاون وزیرامورخارجه کشورمان همچنین گفت: در این دیدار ضمن اعلام غیرسازنده بودن رویکرد نظامی در منطقه، دیدگاه ایران مبنی بر ضرورت دور کردن منطقه از جنگ و تقویت روند سیاسی مجددا مورد تاکید قرار گرفت و اعلام شد گفتگو و همکاری موثر، مهمترین عامل در برون رفت از مشکلات منطقه و رسیدن به امنیت پایدار جمعی است.

وی تصریح کرد: در این دیدار اعلام شد که از رویکرد سیاسی سازنده و امنیت منطقه، همه سود خواهند برد. به گفته وی ، وزیر خارجه عربستان هم در این دیدار با تاکید بر اهمیت گفتگو میان کشورها و ضرورت همکاری همه طرف ها در ایجاد امنیت منطقه ، حادثه رخ داده در فرودگاه جده را محکوم کرد و گفت که احکام صادره درخصوص ماموران خاطی به زودی اعلام واجرا خواهد شد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در نشست جده از تداوم انهدام زیرساختهای یمن به شدت انتقاد کرد و خواستار رفع محاصره یمن در آستانه ماه مبارک رمضان شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: