پنج‌شنبه 18 ژوئن 15 | 16:28

پالیتیکو: رقابت جب بوش و هیلاری کلینتون؛ انتخاباتی بدون ایده‌های جدید

یک نشریه آمریکایی شعارها و تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را مورد تحلیل قرار داده و دو نامزد دموکرات و جمهوری خواه را فاقد ایده‌ها و برنامه‌های جدید دانست.


خبرگزاری فارس: رقابت جب بوش و هیلاری کلینتون؛ انتخاباتی بدون ایده‌های جدید پایگاه خبری – تحلیلی پالیتیکو در گزارشی در روز چهارشنبه برنامه‌‌ها و نطق‌های ارائه شده توسط نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به باد انتقاد گرفته و آنها را فاقد ایده‌های جدید دانسته است.

نگارنده این یادداشت، با عنوان «جب و هیلاری، همانند سایر نامزدهای ریاست‌جمهوری فاقد ایده‌های جدید هستند»، با اشاره‌ به نام قهرمان یک داستان معروف آمریکایی به نام «ریپ ون وینکل»، نوشته‌ی «واشنگتن ایروینگ» در سال 1819 می‌نویسد: «اگر یک آدم عصر “ریپ ون وینکل” از شهر “پتوومک” امروز از خواب بیدار می‌شد، شانه بالا می‌انداخت و مجدداً به خواب فرو می‌رفت.»

پالیتیکو می‌نویسد با گرم شدن تنور انتخابات ریاست‌جمهوری، نامزدها مشغول ارائه آنچه به باور آنها ایده‌هایی جدید و جسورانه برای نجات طبقه متوسط و ترمیم اقصاد است، هستند.

این نشریه آمریکایی در ادامه در تحلیلی از نطق‌های انتخاباتی این روزهای سیاستمداران آمریکایی که در حال جدال برای ورود به کاخ سفید هستند، می‌نویسد: «تب نیاز به “نو نمایی” در میان سیاستمداران، به ویژه با استفاده از اسم‌هایی دیده می‌شود که “آشنا” به نظر می‌رسند. ایده نو بزرگ جب بوش این است که سن بازنشستگی را به 67 یا 70 برساند. برای هیلاری کلینتون، سراسری کردن طرح شهریه دانشگاهی بدون بدهی، ایده عظیم است.»

پالیتکو در ادامه با تأکید بر ارائه طرح‌ها و ایده‌های نوین در موفقیت کارزارهای تبلیغاتی انتخاباتی نوشت: «موفقیت کارزارهای سیاسی به دادن وعده‌هایی که زیرچرخ فلک نو باشند وابسته‌اند. حال آنکه محال است امروز یک کاندید ریاست‌جمهوری آمریکا را بتوان تصور کرد که با شعار “تجربه ممنوع” “کونارد آدونائر”، صدراعظم آلمان غربی در سال 1957 پای به میدان گذاشته باشد.»

این نشریه آمریکایی سپس می‌نویسد: «اگر آدم عصر “ریپ ون وینکل” که در دهه 1990 نزدیک شهر پوتوماک خوابیده نگاهی به واشنگتن امروز و آنچه گفته می‌شود بیندازد شانه بالا می‌اندازد و مجدداً به خواب فرو می‌رود.»

پالیتیکو به عنوان نمونه‌ای دیگر از شعارهای کاندیداها به مباحثات مربوط به حداقل دستمزد اشاره کرده و می‌نویسد این ایده که هر کارگر در آمریکا بایستی از حداقل دستمزد مکفی برخوردار باشد شعاری متعلق به جنبش‌های قرن نوزدهم در این کشور است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: