شنبه 27 نوامبر 10 | 21:38

پنجره 70 منتشر شد / شطرنج جلیلی و اشتون و …

هفتادمین شماره هفته نامه پنجره با پرونده مذاکرات هسته ای ایران و غرب و هم چنین ناگفته‎های سفیر سابق ایران در عراق از اعدام صدام، ماجرای کنسولگری اربیل و مذاکره با آمریکایی‎ها منتشر شد.


هفتادمین شماره هفته نامه پنجره با پرونده مذاکرات هسته ای ایران و غرب و هم چنین ناگفته‎های سفیر سابق ایران در عراق از اعدام صدام، ماجرای کنسولگری اربیل و مذاکره با آمریکایی‎ها منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی هفته نامه پنجره، صفحات گزارش ویژه این شماره به گفتگوی جذاب و خواندنی با سفیر سابق ایران در عراق اختصاص پیدا کرده تا کاظمی قمی حقایق ناگفته ای از سال های ماموریت خود در عراق را برای خوانندگان پنجره بازگو کند.
نقش مرجعیت در عراق، عدم دخالت ایران در دادگاه صدام، اختلاف شیعه و سنی در عراق، شکل‎گیری دموکراسی در عراق و چندین عنوان دیگر از عناوینی است که می توانید در مصاحبه سفیر سابق ایران در عراق با پنجره مطالعه کنید.

حقوق بین الملل در محاق سیاست
در آستانه دور جديد مذاكرات هسته ای میان ایران و غرب، سرویس سیاسی پنجره به سراغ ابعاد مختلف این مذاکره رفته و شرایط کشورمان در این مذاکرات را با آثار و گفتار کارشناسان اهل فن بررسی کرده است.
گفت‎وگو با پیتر کوزنیک مدير مؤسسه مطالعات هسته‌اي دانشگاه آمريكا که معتقد است « ایران در برابر تهدید نفوذناپذیر شده است»؛ از بخش های جذاب این پرونده است.

تئاتر؛ حقیقت و مخاطب
تئاتری ها می توانند از اینکه پرونده این هفته سرویس هنر پنجره به سوژه مورد علاقه آن ها پرداخته است خوشحال باشند.
جشنواره تئاتر حقیقت، موضوعی است که دست اندرکاران و برگزیدگان این جشنواره برای آن کلی حرف زده اند و صفحات این سرویس را به خود اختصاص داده اند.

مسئله ای به نام «تمدن اسلامی»
اگر اهل اندیشه هستید و مسائل فلسفی را پیگیری می کنید، حتما به موضوع تمدن، آن هم از نوع اسلامی آن برخورده‏اید. بنابراین پرداختن همکاران ما در سرویس اندیشه به این موضع، نیازی به توجیه و استدلال ندارد.
چهره های سرشناس حوزه اندیشه اسلامی پا به صفحات پنجره در این سرویس گذاشته اند تا تکلیف تمدن اسلامی را برای مخاطب متفکر و جستجوگر پنجره مشخص کنند.

نقد شهرآشوب مطبوعات ورزشی
تمام کسانی که موضوعات و رشته های ورزشی را پیگیری می کنند و در این رهگذر ناچارند تا دل و گوش خود را به صفحات ورزشی روزنامه ها و هفته نامه های ورزشی بسپارند و قاعدتا دل خوشی از این صفحات جنجالی و پرحاشیه ندارند، احتمالا با خواندن صفحات سرویس ورزشی این شماره پنجره کاملا «دل شاد» خواهند شد.
گفت‎وگو با سيدجلال یحیی‎زاده رییس کمیته تربیت بدنی و جوانان مجلس و هم چنین گفتگوی صریح و جدی با مجتبی شریفی رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای نقد همین مطبوعات جنجالی و دردسرساز درنظر گرفته شده است.

مردی که از هیچ چیز نمی ترسید
نام مدرس در تاریخ ایران با شجاعت و دیانت پیوند خورده است. نماینده ای که یک تنه و بی پروا در مقابل دیکتاتور سفاک تاریخ ایران رضاخان میرپنج ایستاد. همه این ها تنها بخشی از شایستگی هایی است که سرویس تاریخ پنجره را بر آن داشت تا چند صفحه ای در رسای این شخصیت تاریخی منتشر کند.
برای آشنایی بیشتر با مردی که شاه و مجلس هر دو از او می ترسیدند، در حالی که او از هیچ کدام باکی نداشت، به صفحات سرویس تاریخ سری بزنید و از زاویه کارشناسان و تاریخ دانان به این شخصیت تاریخی نگاه کنید.

هفتادمین یادگاری تحریریه پنجره را با آثار و گفتاری از ابراهیم متقی، احمد رهدار، علی موذنی، سید جلال یحیی‏زاده، حسن خجسته، عمادالدین احمد، جواد محدثی، محسن الویری، محمود فرهنگ، علیرضا پیروزمند، محمدرضا جوادی یگانه، سیروس همتی، مجتبی شریفی، ذبیح الله نعیمیان، پیتر کوزنیک، مهدی مطهرنیا، محمدعلی قره، مریم معترف، مراد عنادی و مهدی ابوطالبی از روزنامه فروشان سراسر کشور بخواهید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.