شنبه 20 ژوئن 15 | 15:31

تحریف راه امام بدون تحریف شهدا میسر نیست

دشمنان ، امروز از این موضوع عصبانی اند که ظرفیت فکری مردم ایران بالا رفته و دستگاه تبلیغات دشمن توان مقابله با آن را ندارد. حضرت امام خامنه ای چندی پیش در آغاز مذاکرات فرمودند: این تجربه (مذاکرات)ظرفیّت فكری ملّت ما را بالا خواهد برد . . . البتّه بنده همچنان كه گفتم خوشبین نیستم؛ من فكر نمیكنم [از] این مذاكرات آن نتیجه‌ای را كه ملّت ایران انتظار دارد، به‌دست بیاید، لكن تجربه‌ای است و پشتوانه‌ی تجربی ملّت ایران را افزایش خواهد داد و تقویت خواهد كرد؛ ایرادی ندارد امّا لازم است ملّت بیدار باشد.و خشنودیم که ملت ما نشان دادند ، بیدارند و هرگز مذاکره زیر سایه تهدید را برنمی‌تابند.


 بسیج دانشجویی به گزارش تریبون مستضعفین بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در واکنش به برخی حاشیه‌ سازی‌های رسانه‌ها در خصوص تشییع شهدای غواص بیانیه‌ای صادر کرد در این بیانیه که نسخه‌ای از آن برای تریبون مستضعفین ارسال شده است آمده است:

دشمنان ، امروز از این موضوع عصبانی اند که ظرفیت فکری مردم ایران بالا رفته و دستگاه تبلیغات دشمن توان مقابله با آن را ندارد. حضرت امام خامنه ای چندی پیش در آغاز مذاکرات فرمودند: «این تجربه (مذاکرات)ظرفیّت فكری ملّت ما را بالا خواهد برد . . . البتّه بنده همچنان كه گفتم خوشبین نیستم؛ من فكر نمیكنم [از] این مذاكرات آن نتیجه‌ای را كه ملّت ایران انتظار دارد، به‌دست بیاید، لكن تجربه‌ای است و پشتوانه‌ی تجربی ملّت ایران را افزایش خواهد داد و تقویت خواهد كرد؛ ایرادی ندارد امّا لازم است ملّت بیدار باشد.» و خشنودیم که ملت ما نشان دادند ، بیدارند و هرگز مذاکره زیر سایه تهدید را برنمی‌تابند.

بسم رب الشهدا و الصدیقین

“اذا جاء نصرالله و الفتح. و رأیت النّاس یدخلون فی دین الله افواجا. فسبّح بحمد ربّك و استغفره انّه كان توّابا (1)

مسیر انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون دستخوش حوادث گوناگونی بوده که برخی از آنان هرگز از یاد ملت ایران نرفته اند، همانا این مسیر تا تحقق تمدن نوین اسلامی بیش از پیش چنین صحنه هایی را به خود خواهد دید و هرچه به ظهور حضرت حجت(عج)نزدیک تر میگردد حوادث آن شگرف تر و «به یادماندنی تر» خواهد شد.

تشییع باشکوه پیکر270 «دردانه ی به میهن بازگشته» توسط مردم شریف تهران ،به فرموده رهبرمعظم انقلاب یکی از این حوادث به یادماندنی بود و حضور وفادارانه همه ی طیف ها و اقشار مردم بر زیبایی این حرکت افزود.

زیبایی این حرکت باشکوه آنجابود که اشک و آه بر مظلومیت این شهدای عزیز با «بغض و کینه» نسبت به دشمنان آنان تلفیق شده و صحنه ای پدیدار گشته بود که دل هر دشمن بدخواهی را به لرزه در می آورد. مردمی را می دیدیم که هرچه فریاد داشتند برسر آمریکا می کشیدند  و به درستی قاتلان فرزندانشان را نشانه گرفته بودند. مردمی که حرف های دل خود را با شجاعت بیان میداشتند، اگر کاغذی بود روی آن مینوشتند و اگرنبود حرفشان را فریاد میزدند. مردمی که از تمامی سیاست های خارجی منافی عزت بیزار بودند و آمده بودند تا بلکه به احترام خون این شهیدان صدایشان شنیده شود.

صحنه هایی در این مراسم عظیم بود که از دید هیچ کس و هیچ خبرنگاری پنهان نماند، هرچند عده ای به هیچ عنوان تمایل نداشتند شاهد چنین اعلام انزجاری باشند. ازجمله ی اینان می توان به روزنامه گاردین اشاره نمود که صراحتا اذعان کرد مردم ایران از آمریکا منزجرند.

پس از این حماسه ی پرشور، تعدادی از رسانه های داخل کشور با نادیده گرفتن پیام این حرکت، همصدا با ماشین تبلیغات دشمن شروع به یاوه گویی و توهین آشکار به مردم شرکت کننده در تشییع شهدا نمودند، و لازم به ذکر است تعدادی از اینان همان رسانه هایی بودند که پس از حماسه ی9دی، دهان به انتقاد و اعتراض به حرکت تاریخی مردم زدند  و به وضوح دیدیم و یادمان هست چگونه پس ازآن رسوا شدند و بر دهانشان مهر زده شد.

تا اینکه این بار با نقش برآب دیدن تمام نقشه هایشان برای این ملت و این سرزمین و از بیم آنکه نکند این روز(26خرداد94) هم مانند 9دی به گشوده شدن فصل تازه ای در نظام بیانجامد ، دستپاچه وار شروع به “انتقاد از دادن شعار های سیاسی توسط مردم و تحریف شهدا کردند.

برهمگان مشخص است این جماعت همان هایی هستند که قصد داشتند(ودارند) امام راحل را تحریف نمایند . همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند:  بعضی این‌جور میخواهند: امام یک شخصیّت محترمی است در تاریخ این کشور که روزگاری بود، فعّال بود، مفید بود، بعد هم از میان جمعیّت رفت و روزگار او تمام شد؛ احترامش میکنیم، نامش را با تجلیل می‌آوریم، صرفاً همین؛ بعضی میخواهند امام را این‌جور بشناسند و بشناسانند و این‌جور تلقّی کنند؛ این غلط است . . .  اگر ملّت ایران بخواهد به آن هدفها برسد، بخواهد این راه را ادامه بدهد، باید راه امام بزرگوار را درست بشناسد، اصول او را درست بشناسد، نگذارد شخصیّت امام را تحریف کنند، که تحریف شخصیّت امام، تحریف راه امام و منحرف کردن مسیر صراط مستقیم ملّت ایران است. (2)

به راستی آیا تحریف امام بدون تحریف شهدا ممکن است؟ باید بگوییم این را درست فهمیده اند که تحریف راه امام(ره)بدون تحریف سربازان راستینش یعنی شهدا میسر نیست.

و خدارا شاکریم که ملت بزرگ ایران همواره به خوبی از پس انواع فتنه های پیچیده بر آمده اند و این بار نیز به دنیا نشان دادند پیام شهدایی را که حدود سی سال پیش جان را برکف گرفته و به قربانگاه عشق بردند، به خوبی دریافته اند.

دشمنان ، امروز از این موضوع عصبانی اند که ظرفیت فکری مردم ایران بالا رفته و دستگاه تبلیغات دشمن توان مقابله با آن را ندارد. حضرت امام خامنه ای چندی پیش در آغاز مذاکرات فرمودند: این تجربه (مذاکرات)ظرفیّت فكری ملّت ما را بالا خواهد برد . . . البتّه بنده همچنان كه گفتم خوشبین نیستم؛ من فكر نمیكنم [از] این مذاكرات آن نتیجه‌ای را كه ملّت ایران انتظار دارد، به‌دست بیاید، لكن تجربه‌ای است و پشتوانه‌ی تجربی ملّت ایران را افزایش خواهد داد و تقویت خواهد كرد؛ ایرادی ندارد امّا لازم است ملّت بیدار باشد.(3)

و خشنودیم که ملت ما نشان دادند ، بیدارند و هرگز مذاکره زیر سایه تهدید را برنمی‌تابند.

لازم به ذکر است حضور پرمضمون مردم شریف تهران ، اولا موجب دلشاد شدن دلسوزان انقلاب شد ، ثانیا دشمنان هم(هرچند در زبان چیز دیگری بگویند) حساب کار دستشان آمد و به صدق اعتقاد مقام معظم رهبری درباره ی عظمت این مردم شریف رسیدند.

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف ضمن محکوم نمودن تمام هجمه های رسانه های بیگانه و برخی رسانه های داخلی به این حرکت آگاهانه مردم و توهین های برخی روزنامه ها به شهدای غواص وهمچنین اهانت های متعدد به شعور مردم موقع شناس و اهانت به سخنرانان و مداحان این مراسم اعلام میدارد فروغ شهدا خاموش ناشدنی ست و سرمایه ای که این نظام در دل ملت دارد، در لحظات نیاز جوشش خواهد کرد و بازهم دشمن تودهنی خواهد خورد.

لذا به تمام بدخواهان این ملّت اعلام میکنیم ، منتظر حضور دشمن شکن مردم ایران در تظاهرات روز قدس باشید! و مطمئن باشید در تکمیل حرکت به یادماندنی مردم، شعار”نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا” قطع نخواهد شد. امام خمینی(قدس سره الشریف) فرمودند: ” اگر قدرت امریکا نبود، اسرائیل هم نمی توانست این کار سفاکانه را بکند و اگر قدرت امریکا نبود، این دولت های اطراف خلیج [فارس] و امثال آنها هم این کارهایی را که حالا انجام می دهند، نمی دادند…”.(4)

همچنین به تیم مذاکره کننده ی کشورمان که در دنیا بعنوان نماینده ی این ملت بزرگ شناخته میشوند، توصیه مینماییم  با احترام به نظر مردم ، ندای ذلت ناپذیری ملت را بشنوند و رویکرد سیاست خارجی را بر اساس عزت ملت ایران تنظیم نماید و علی الخصوص روابط با آمریکا را براساس بی اعتمادی قرار دهند، باشد که شرمنده خون شهیدان نباشیم…

بدیهی ست هرگونه توافق منافی عزت در نظر ملت ایران مشروعیت و مقبولیت ندارد و قطعا با اقدام انقلابی ایشان مواجه خواهد شد.

و در آخر به مسئولین کشور و همه ی طیف های سیاسی اعلام میداریم،  بدانند و آگاه باشند مردم راه شهدا را تنها راه رسیدن به سعادت میدانند و بایستی چارچوب رفتار هایشان را براساس پیام شهدا و ملت ایران تنظیم نمایند. چنانچه شخص و یا گروهی بخواهد از این مردم بابصیرت فاصله بگیرد قطع به یقین منزوی خواهد شد.

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف

 

ماخذ:

(1):سوره مبارکه نصر

(2):بیانات مقام معظم رهبری در مراسم بیست و ششمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی رحمه‌الله

(3): بیانات مقام معظم رهبری در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان1392/08/12

(4): صحیفه امام، ج 17، ص 71

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.