یکشنبه 21 ژوئن 15 | 14:50

14 شب بندگی با خطبه ای که بدن ها را لرزاند

مجموعه فرهنگی عاشوراییان در آستانه ماه مبارک رمضان و در ادامه ی حرکت دوم خود با هدف احیای نهضت نهج البلاغه خوانی ویژه برنامه ای تحت عنوان «خطبه ای که بدن ها را لرزاند» با محوریت شرح خطبه ی 83 نهج البلاغه را با حضور حجت الاسلام مهدوی ارفع به مدت 14 شب برگزار می کند.


به گزارش تریبون مستضعفین مجموعه فرهنگی عاشوراییان در آستانه ماه مبارک رمضان و در ادامه ی حرکت دوم خود با هدف احیای نهضت نهج البلاغه خوانی ویژه برنامه ای تحت عنوان «خطبه ای که بدن ها را لرزاند»  با محوریت شرح خطبه ی 83 نهج البلاغه را با حضور حجت الاسلام مهدوی ارفع به مدت 14 شب  برگزار می کند.

poster-shabe-asheghaneha-03

مجموعه فرهنگی عاشوراییان از دو سال پیش محوریت جلسات هیئت هفتگی خود را به نام «بهشت» با هدف احیای نهج البلاغه خوانی و آشنایی با آن و همکاری صمیمانه حجت الاسلام مهدوی ارفع قرار داد که در طی این مدت شرح خطبه ی متقین و شرح نامه 31 نهج البلاغه با عنوان ” از پدر به فرزند ” را برای مخاطبان خود برگزار نمود.

و در ادامه سلسله جلسات مباحث اخلاقی خود و در آستانه ماه مبارک رمضان که بهار بندگی است، طی 14 شب شرح خطبه ی 83 نهج البلاغه که به ” خطبه ی غراء ” معروف است را با حضور حجت الاسلام مهدوی ارفع، مداحی و مناجات خوانی برادران حاج محمد یزدخواستی و حسین شیروانی برگزار می نماید. در این خطبه مولای متقیان به بررسی و شناخت صفات الهی، توصیف احوال بندگان خدا، سفارش به پرهیزگاری و معرفی الگوی آن، دنیاشناسی، عبرت از گذشتگان و سایر موضوعات به مثابه ی نقشه راهی پرداخته اند که کمک می کند بندگی خود را بهتر اثبات کنیم.

همچنین به خاطر اهمیت حضور در مساجد در ماه رمضان این ویژه برنامه در مسجد برگزار می شود تا مخاطبان با مسجد انس بیشتری داشته باشند و حضور در مسجد را درک کنند.

این ویژه برنامه با هدف ایجاد پایگاه و محفل اخلاقی برای طلاب، دانشجویان، زوج های جوان فعال فرهنگی و عموم علاقمندان از یکشنبه 31 خرداد ماه به مدت 14 شب از ساعت22 در مسجد نورباران واقع در خیابان بزرگمهر، چهارراه نورباران برگزار می شود.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: