چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
دوشنبه ۰۱ تیر ۹۴ | ۱۵:۳۰

مصر سفیر جدیدی به «تل‌آویو» می‌فرستد

وزارت کشور مصر اعلام کرد که بعد از سه سال این کشور به دستور رئیس جمهور سفیر جدیدی به تل‌آویو اعزام می‌کند.


وزارت کشور مصر اعلام کرد «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور «حازم خیرت» معاون وزیر خارجه مصر در امور دیپلماتیک و کنسولگری را به عنوان سفیر مصر به تل‌آویو انتخاب کرده است.

پایگاه خبری «النشره»، گزارش داد که خیرت جایگزین «عاطف سالم» سفیر پیشین مصر در سرزمین‌های اشغالی است که اکنون به عنوان سفیر مصر در کوبا انتخاب شده است.

وزارت کشور مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که «یاسر رضا» معاون وزیر خارجه در امور دفتری این وزارت خانه نیز سفیر تازه مصر در واشنگتن خواهد بود و «بدر عبدالعاطی» سخنگوی وزارت خارجه مصر به عنوان سفیر به برلین اعزام می‌شود.

مصر از سال 2012 تا کنون سفیری در تل‌آویو نداشت و انتخاب سفیر برای اعزام به سرزمین‌های اشغالی نشان دهنده بهبود روابط قاهره و تل‌آویو است.

محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر در نوامبر سال 2012 و بعد از ترور یکی از رهبران برجسته حماس به وسیله اسرائیل و ادامه درگیری‌ها به مدت چند هفته سفیر وقت مصر را از تل‌آویو فرا خوانده بود.

در همین راستا «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست خبری مشترک با «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه که به خاورمیانه سفر کرده اعلام کرد مصر سفیر جدید خود را به تل‌آویو معرفی خواهد کرد.

مصر و اسرائیل در سال 1979معاهده صلح و همکاری امضا کرده‌اند؛ حازم خیرت شِشُمین سفیر مصر در سرزمین‌های اشغالی به شمار می‌رود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: