شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۶ تیر ۹۴ | ۱۵:۴۸

حمایت از طرح های دانش بنیان اقتصاد محور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: طرح های دانش بنیانی که اقتصاد محور نباشد و ایده انتسابی و قوی پشت آن نباشد از حمایت معاونت علمی و فناوری خارج می شوند.


ستاری با تاکید بر اصلاح دیدگاه های غلط در زمینه آموزش عالی و پژوهشی در کشور گفت: نیروی انسانی محور اقتصاد دانش بنیان است و متکی بودن به اقتصاد نفتی باعث ایجاد تفکرات و مفاهیم غلط در حوزه پژوهش شده است.
وی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در حمایت از شرکت های دانش بنیان در کشور گفت: براساس این مصوبه ، این معاونت حمایت از هزار و 500 شرکت  دانش بنیان را که طرح های پژوهشی آن منجر به کار و تجارت شده را در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور افزود: معافیت های مالیاتی و گمرکی ، پرداخت تسهیلات کم بهره  و  حتی معافیت سربازی  برای  نخبگانی که در  شرکت های دانش بنیان ایده های علمی آنها منجر به تولید ثروت و اشتغال شده است از حمایت های معاونت علمی و فن آوری برای شرکت های دانش بنیان  لحاظ شده است.
ستاری گفت:  شرط حمایت  از شرکت های  دانش بنیان ، داشتن  مدیر عامل جوان با کمتر از 30 سال  سن و کسانی که  فقط در پی تبدیل  ایده  پژوهشی  به فناوری و تجاری سازی  هستند.
وی همچنین از اجرای طرح شناسایی نخبگان در کشور خبر داد وگفت: این طرح پار سال اجرا شد و امسال نیز دنبال می شود که در اجرای آن دانش آموزان از مقاطع چهارم ابتدایی تا پایان دوره  متوسطه از نظر استعدادهای هنری ، فنی و حرفه ای ، آموزشی و  ورزشی استعدادیابی و شناسایی خواهند شد.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: