جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹
شنبه ۰۶ تیر ۹۴ | ۱۶:۳۶

هسته ای به قلم کودکان

بنیاد منتظران مهدی (عج) که تا کنون به برگزاری نمایشگاه، تهیه بروشور و تراکت و پخش کلیپ های بیانات رهبری در موضوع هسته ای در برنامه هایش پرداخته است، این بار تصمیم جالبی گرفته و قرار است جشنواره هسته ای برای کودکان داشته باشد.


 از سال 75 کار خود را شروع کرده است و امروز پس از 19 سال برنامه های فرهنگی منسجمی در مشکین دشت کرج اجرا می کند. بنیاد فرهنگی مذهبی منتظران مهدی، علاوه بر برنامه های هفتگی و مناسبتی و پرداختن به امور خیریه، دست به ابتکارات جالبی می زند که با استقبال خوبی توسط مشکین دشتی ها مواجه شده است. یکی از این برنامه ها، جشنواره نقاشی هسته ای (علیرضا و آرمیتا) است که قرار است یکشنبه 7 تیر در مسجد جامع مشکین دشت برگزار شود. در گفتگویی که با حجت الاسلام و المسلمین ناصر مظلوم داشتیم، علاوه بر معرفی بنیاد منتظران مهدی به بیان جزئیات برگزاری این جشنواره خلاقانه میپردازد.
حجت الاسلام مظلوم هدف بنیاد منتظران ظهور را چهار بعد تربیت، بصیرت، معرفت و مهارت می داند و کادرسازی برای انقلاب توسط این چهار مهم را وظیفه این بنیاد عنوان کرد. وی گفتمان سازی منویات رهبری را هدف دیگر این مجموعه خواند و معتقد است که نهادینه کردن دغدغه های رهبری مانند سبک زندگی ایرانی-اسلامی، اقتصاد مقاومتی، مقابله با تحریف خط امام و موضوع هسته ای باید انجام گیرد تا اثر آن در جامعه ظاهر شود.
این مبلّغ دینی با اشاره به حساسیت موضوع هسته ای و تاکید چند باره رهبری، از تصمیم بنیاد برای روشنگری در این زمینه می گوید و معتقد است که روشنگری در این عرصه باعث دیدن واقعیات توسط مردم می شود و آن ها بهتر می توانند نظارت کنند. بنیاد منتظران مهدی که تا کنون به برگزاری نمایشگاه، تهیه بروشور و تراکت و پخش کلیپ های بیانات رهبری  در موضوع هسته ای در برنامه هایش پرداخته است، این بار تصمیم جالبی گرفته و قرار است جشنواره هسته ای برای کودکان داشته باشد. حجت السلام مظلوم همچنین از دو تجربه موفق بنیاد می گوید. اولین آن در جشنواره ای بود که دختر بچه های مشکین دشتی در مسابقه بهترین حجاب برای عروسک هایشان شرکت می کنند و از بین هزار عروسک، بهترین حجاب جایزه می گیرد. دومین ابتکار جالب نیز مسابقه نقاشی نیمه شعبان بود که از همه سنین در آن شرکت کرده بودند. وی گفت پس از مطرح شدن طرح نقاشی های هسته ای توسط  دبیرخانه جشنواره فیلم عمار، بنیاد مننتظران مهدی تصمیم به اجرای سومین برنامه خلاقانه خود برای کودکان گرفت که انشاالله مانند دو برنامه پیشین استقبال خوبی از آن خواهد شد.
حجت الاسلام مظلوم با اشاره به اینکه اطلاع رسانی خوبی در این زمینه صورت گرفته و زمینه اجرایی برنامه کاملا مهیاست، گفت اولویت ما این است که بچه ها نقاشی های خود را در منزل بکشند چون ضمن اینکه کودکان از والدین خود سوالاتی راجع به قضیه هسته ای می پرسند که باعث توجه بیشتر کودکان می شود، مشارکت اعضای خانواده در این حالت بیشتر است و باعث ایجاد دغدغه بیشتر خانواده ها می شود و با ایجاد این موج احساس بی تفاوتی مردم نسبت به این موضوع کمتر خواهد شد. البته برای کودکانی که موفق نشده باشند نقاشی بکشند یا کسانی که تمایل داشته باشند دوباره نقاشی بکشند امکانات آن فراهم شده است. همچنین قرار شده است کودکان در یک کاغذ دیواری بزرگ حرف های هسته ای خود را در قالب نقاشی بیان کنند.
این روحانی، مکان برگزاری این جشنواره را مدرسه مجاور مسجد جامع مشکین دشت عنوان کرد و گفت که این برنامه به موازات سخنرانی حجت الاسلام دهنوی در مسجد جامع از ساعت 18 الی 20 برگزار می شود. همچنین روز عید فطر نمایشگاهی از نقاشی های منتخب برپا می شود و به منتخبین جوایزی اهدا می شود. وی همچنین با اشاره به اینکه رده های گوناگون سنی می توانند در جشنواره نقاشی های هسته ای شرکت کنند افزودند که گروه های سنی تا 6 سال، از 7 تا 11 سال و از 12 تا 18 سال به رقابت می پردازند.
حجت الاسلام مظلوم با اشاره به اینکه مردم استقبال خوبی از برنامه های بنیاد می کنند افزود دغدغه ما ارائه محتوای مناسب است که وقت مردم تلف نشود و حقی ضایع نشود. ایشان همچنین، مسجد را به عنوان پایگاه برگزاری برنامه های بنیاد منتظران مهدی عنوان کرد و معتقد است که تربیت اساسا در مسجد اتفاق می افتد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: