شنبه 27 ژوئن 15 | 18:53

امر به معروف خنثی کننده تهاجم فرهنگی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: امر به معروف و نهی از منکر از ضروريات جامعه اسلامی و خنثی کننده تهاجم فرهنگی است و باید احیا شود.


شکریان حجت الاسلام ناصرشکريان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان در اين ماه عزيز امر به معروف و نهی از منکر را از ضروريات جامعه اسلامی دانست و اظهار داشت: احياء امر به معروف و نهی از منکر خنثی کننده تهاجم فرهنگی دشمنان در جامعه اسلامی است.

وی با اشاره به لزوم آموزش نحوه صحیح، شرایط و فواید امر به معروف و نهی ازمنکر برای تمامی اقشار جامعه تصریح کرد  برگزاری جلسات هدفمند آموزش امر به معروف ونهی از منکر با استفاده از اساتيد حوزه و دانشگاه و فرهنگ سازی در اين زمينه می تواند راهگشای این واجب فراموش شده باشد.

حجت الاسلام شکريان جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را در اسلام کلیدی و مهم دانست و تصریح کرد: اجرای مبانی دینی و حقوقی منوط به آموزش‏هایی متناسب با آسیب‏ها و تهدیدهای موجود است چنانکه در روایت آمده است که اگر امر به معروف و نهی از منکر صورت نگیرد، واجبات به درستی انجام نخواهد شد.

مديرکل تبليغات اسلامی مازندران در ادامه به آيات قرآن کريم در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و بيان داشت:‌ خداوند در آيات ۱۰۴ سوره آل عمران به اين فريضه مهم و الهی اشاره و رستگاران را مناديان امر به معروف و نهی از منکر عنوان می کند.

شکريان افزود: پيرامون مسئله امر به معروف و نهی از منکر،‌ احاديث معصومين (ع)‌،‌ نکته ها و سخنان علما و وصيت نامه های شهدا، آموزه های شايسته ای در اين حوزه به شمار می آيند و می توانند راهگشای احيای اين فريضه الهی است که البته بايد از همه ظرفيت های جامعه در اين راستا بهره برد.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان اضافه کرد : ايجاد بسترهای لازم در جهت همگانی کردن فريضه امر به معروف و نهی از منکر وظيفه همه مسئولان است و در اين راستا رسانه های مختلف به ويژه رسانه های مجازی و مکتوب دارای نقش مهم و اثرگزار در اين حوزه محسوب می شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: