یکشنبه 28 نوامبر 10 | 21:11

سیدحسن نصرالله: در تولید علم، ايران می‌تواند الگو برای ما باشد

امام خامنه‌اي تاكيد كرد كه بايد دانشجويان و همه علم را توليد كنند نه آن‌كه علم را كپي كنند. ايران مي‌تواند نمونه و الگويي براي ما باشد. مشكل برخي ابرقدرت‌ها با ايران اين است كه اين كشور مي‌خواهد سطح علمي خود را افزايش داده و توليدكننده باشد.


سيد حسن نصرالله دبيركل حزب الله لبنان، در مراسم فارغ التحصيلي 2950 دانشجوي لبناني در مجتمع سيدالشهدا واقع در ضاحيه جنوبي بيروت، با بر شمردن مزاياي علم اندوزي تاكيد كرد: اين مسئله وظيفه همگان است چرا كه خداوند بندگان خود را به علم‌آموزي فرمان داده است. در بسياري از داستان‌ها قصه اشخاصي را شنيده‌ايم كه حتي زمان مرگ به دنبال اين مسئله بوده‌اند. امام خامنه‌اي تاكيد كرد كه بايد دانشجويان و همه علم را توليد كنند نه آن‌كه علم را كپي كنند. ايران مي‌تواند نمونه و الگويي براي ما باشد. مشكل برخي ابرقدرت‌ها با ايران اين است كه اين كشور مي‌خواهد سطح علمي خود را افزايش داده و توليدكننده باشد.

وي افزود: تقليد كردن و وابسته بودن ما يكي از نقشه‌هاي استكبار است. زندگي واقعي در پرتو علم اندوزي، استقلال، حاكميت ملي و تلاش معنا پيدا مي‌كند. مقاومت نيز در كنار تصميم، اراده، عزم و معنويت خود بر علم و فن‌آوري تكيه مي‌كند. دشمن در سطوح نظامي، امنيتي با ما در جنگ است. جنگ جنگ عقل‌هاست. مقاومت با تكيه بر ايمان و تخصص توانست دشمن را شكست دهد.

وي در اين سخنان كه از طريق ويدئو كنفرانس پخش مي‌شد، افزود: ما به عنوان ملت لبنان بايد به خود و به توانايي و ادراك خود در تحصيل و توليد علم ايمان داشته باشيم. مي‌خواهند به ما احساس عقب‌ماندگي و ناتواني بدهند. مقاومت در همه جنگ‌هاي تحميلي آينده‌ پيروز خواهد شد. ما بايد به تلاش خود در اين راه ادامه دهيم. از دستاوردهاي اين تلاش پرورش كارشناس‌ها و متخصص‌هاي لبناني در همه زمينه‌ها و نيز دستاوردهاي علمي و فني است.

دبيركل حزب الله لبنان افزود: اين دستاوردها در كنفرانس خبري مسوولان ارتباطات چندي قبل اعلام شد و به تمام جهانيان و لبناني‌ها واقعيت‌هاي علمي و فني كشور ارائه شد. متخصص‌هاي لبناني با پرده برداشتن از نفوذ اسرائيل در سيستم ارتباطات، دستاورد بزرگي كسب كردند. اين تلاش‌ها براي بيان اين حقيقت است كه بخش ارتباطات بسيار مهم است و در همه شئون زندگي رخنه دارد. اين بخش تحت تسلط اسرائيل درآمده است و اسرائيل فقط بر آن احاطه ندارد بلكه آن را تحت اختيار خود درآورده است.

دبيركل حزب الله لبنان در ادامه اظهاراتش، درباره نتايج نفوذ اطلاعاتي صهيونيست‌ها در سيستم مخابرات لبنان اظهار كرد: اين نتايج بدين ترتيب است؛ گوش دادن به مكالمات تلفن همراه و مكالمات تلفني و آگاهي يافتن از اس.ام.اس‌ها 2- توانايي‌ اسرائيل در مكان‌يابي كساني كه با تلفن‌ صحبت مي‌كنند 3- تحت پيگرد قرار دادن اين افراد حتي در ماشين حين حركت 4- كپي سيم كارت‌ها و ارسال اس.ام.اس و انجام تماس به نام شخص مالك سيم كارت 5- اعلام اين كه دشمن در جايي هست و اعلام مي‌كند جاي ديگري است مثلا در صيدا است اما اعلام مي‌كند در شهر ديگري است 6- تغيير شماره تلفن‌ها در گوشي و برقراري ارتباط با گوشي شما با شماره تلفن‌هاي مختلف.

دبيركل حزب الله لبنان در ادامه اظهاراتش افزود: ما تحقيقات زيادي در اين زمينه انجام داديم و با كارشناسان صحبت كرديم. بايد از متخصصان مقاومت و مخابرات و سازمان ارتباطات تشكر كنيم. تلفن تبديل به وسيله‌اي براي استراق سمع تمام مكالمات حتي گفت‌وگوهاي اطراف شخص مالك تلفن مي‌شود. گاهي برخي افراد از سوي دادگاه فرا خوانده مي‌شوند، اما اين دليلي براي متهم و گناه‌كار بودن آن‌ها نمي‌شود. وزير ارتباطات تمام اين مسائل را در كنفرانس خبري خود ارائه و توضيح داد. بعد از اين كنفرانس مسووليت ما و نحوه برخورد ما با اين حقايق چيست؟

دبيركل حزب الله لبنان گفت: اسرائيل در سيستم ارتباطات لبنان نفوذ كرده است. حتي مي تواند مكالمات برخي اعضاي مقاومت را نيز استراق سمع كند. اما بعد ديگر، تحقيقات بين‌المللي در اين زمينه است. دشمن اين امكانات نفوذي را دارد. آيا تمام مسوولان لبنان نبايد اين اقدام و نفوذ خطرناك اسرائيل را عليه حاكميت و امنيت ما محكوم كنند؟ نفوذ اسرائيل در سيستم ارتباطات، بر تحقيقات در خصوص ترور رفيق الحريري، نخست وزير اسبق لبنان، تاثير دارد. در عرصه بين المللي اين اقدام محكوم شد، اما مسوولان لبناني ساكت ماندند. همه لبناني‌ها بايد از كساني كه اين دستاورد بزرگ را محقق ساختند تشكر و قدرداني كنند. برخي مي‌گويند زمان پرده‌برداري از اين حقيقت مشكوك است، اما تاخير در اعلام آن خيانت است. اين اطلاعات به آقاي بلمار نشان مي‌دهد كه تكيه بر ادله و شواهد مربوط به سيستم ارتباطات، نادرست است و قابل اعتماد نيست.

سيد حسن نصرالله در ادامه سخنانش در اين مراسم، اظهار داشت: درخصوص دادگاه ترور رفيق الحريري بايد بگويم كه در سوالات خود از كارشناسان حقوقي دريافتيم كه در داخل كشورها و همچنين لبنان دادگاه غيابي برگزار مي‌شود، اما وقتي متهمان حضور مي‌يابند، حكم اين دادگاه‌ها لغو مي‌شود.

وي افزود: حال سوال ما اين است كه آيا در عرصه بين‌المللي سابقه صدور حكم‌هاي غيابي وجود داشته است؟ جواب خير است. فقط وقتي كه متهم حضور داشته باشد مي‌توان اين حكم‌ها را صادر كرد.

دبيركل حزب الله لبنان گفت: تنها جايي كه اين مساله بدون حضور متهمان صورت مي‌گيرد، دادگاه ترور الحريري است. حتي در دادگاه‌هاي مدني و نظامي نيز اين مساله صورت نمي‌گيرد. ما در برابر مساله‌ي حساس و سرنوشت‌سازي در قبال لبنان قرار داريم.

سيدحسن نصرالله همچنين تاكيد كرد: آيا سهل‌انگاري در اثبات ادله و شواهد بيانگر عدالت است؟ آيا سهل‌انگاري در تحقيقات صورت گرفته طي هفت سال گذشته، نشان دهنده تحقق عدالت است؟ اين دادگاه ضعيف‌ترين و ناتوان‌ترين دادگاه از نظر انجام تحقيقات مي‌باشد.

وي در ادامه افزود: قرار است در آينده كنفرانس خبري براي ارائه ديدگاه قانوني در اين زمينه و تحقيقات كارشناسانه برگزار شود. دادگاه بين‌المللي ترور رفيق الحريري هيچ ارتباط قانوني با لبنان و نهادهاي اين كشور ندارد. شوراي امنيت بازيچه دست آمريكا و ديگر كشورها است.

سيد حسن نصرالله همچنين عنوان داشت: مي‌بينيم كه اسرائيل وارد عمل شده است. ما شاهد اظهارات مسوولان ارشد اسرائيلي درخصوص ارائه اطلاعات به كميته تحقيقات دادگاه ترور رفيق الحريري و همكاري با آن‌ها هستيم. راهكارها براي حل و فصل اين مساله بايد از نقطه اساسي آغاز شود. آيا حكم فرضي خطري براي مقاومت و لبنان است؟ اين حكم از ديدگاه اسرائيل فرصتي براي از بين بردن دشمن و يا تضعيف آن در لبنان يعني مقاومت مي‌باشد. هر كس كه خواهان امنيت، ثبات و وحدت لبنان است، بر موفقيت تلاش‌هاي مسوولان عربستان و سوريه تاكيد دارد. موضع ما در قبال اين تلاش‌ها تاييد آن و درخواست همراهي كردن با آن از سوي ايران، ترك‌ها، قطري‌ها و هر كشوري كه خواهان ورود در اين روند است، مي‌باشد.

وي تاكيد كرد: تنها راهكار براي خروج لبنان از تهديدهاي كنوني حمايت از اين تلاش‌ها است. آيا مي‌توانيم خطرهاي تهديد كننده لبنان را از طريق دادگاه بين‌المللي الحريري از بين ببريم؟ مسوولان كشور اگر بخواهند مي‌توانند اين خطرها را از بين ببرند. بعد از صدور حكم فرضي تمام نيروها براي جلب فرد متهم به كار گرفته مي‌شوند. ما منافع خود، سوريه و عربستان را در تحقق اين تلاش‌ها قبل از صدور حكم فرضي مي‌دانيم.

وي در ادامه اظهار داشت: اسرائيل به ميزان بسيار زيادي به صدور حكم فرضي و پيامدهاي آن دل بسته است. ما شاهد برگزاري جشن‌هايي در اسرائيل به خاطر صدور اين حكم هستيم اما از نتيجه و ميزان تباني‌هاي اسرائيل نمي‌ترسيم. قبل از صدور حكم فرضي، از مقاومت و ثبات لبنان و تمام مسائل ديگر حمايت مي‌كنيم، اما بعد از صدور آن همگان فرصت و زمام امور را از دست مي‌دهيم.

دبيركل حزب‌الله لبنان همچنين تاكيد كرد: ادله حكم فرضي از ديدگاه دادگاه بين‌المللي، اشپيگل، فيگارو و شبكه سي‌.بي.سي هستند. آيا اين‌ها دلايل محكمه پسندي مي‌باشند؟ ما خواهان عدم وقت‌كشي در اين زمينه هستيم و با خون خود از لبنان حمايت مي‌كنيم.

سيد حسن نصرالله در ادامه اظهارات خود درخصوص روستاي مرزي الغجر و عقب‌نشيني رژيم صهيونيستي از اين روستا اظهار داشت: دولت باراك اوباما (رييس جمهور آمريكا) از بنيامين نتانياهو (نخست وزير اسرائيل) خواسته است تا شهرك‌سازي‌ها را به مدت سه ماه متوقف كند. اين درخواست با بسته پيشنهادي همراه بوده است، اما چه شد؟ اسرائيل با توقف شهرك‌سازي‌ها مخالفت كرد و آن را ادامه داد. اما در مقابل آمريكا تنها اعلام كرد كه اميد خود را از دست داده است.

وي در ادامه افزود: ما خواهان بازگرداندن كامل روستاي الغجر هستيم. عقب‌نشيني اسرائيل از اين روستا بايد از جنبه‌هاي مدني، امنيتي و نظامي صورت پذيرد. نيروهاي بين‌المللي حافظ صلح در جنوب لبنان (يونيفل) براي كمك به ارتش لبنان حضور دارند و آن‌ها جايگزين اسرائيل نيستند.

دبيركل حزب الله لبنان هم‌چنين تاكيد كرد: بخشي از اهالي روستاي الغجر تحت اشغال‌گري اسرائيل به سر مي‌برند و بخشي ديگر در خاك لبنان هستند. از همين جا اعلام مي‌كنم كه راهكار واقعي، منطقي، قانوني و مشروع براي حل و فصل اين مساله عقب‌نشيني كامل اسرائيل از روستاي الغجر است نه آنكه نيروهاي اسرائيلي تنها از بخش لبناني اين روستا خارج شوند.

وي در ادامه افزود: اسرائيل در اين روستا هيچ خاكي ندارد. بعد از عقب‌نشيني كامل از روستاي الغجر، بخش متعلق به سوريه موقتا تحت اختيار لبنان خواهد بود تا مرزها ترسيم شوند. حتي بر اساس قوانين بين‌المللي نيز اين مساله بايد بدين صورت حل و فصل گردد.

سيد حسن نصرالله همچنين عنوان داشت: پي‌درپي از رسانه‌ها درخصوص تاريخ صدور حكم فرضي اخباري را مي‌شنويم. ما به مرحله حساسي نزديك شده‌ايم. اسرائيل مدعي است كه حزب‌الله ترسيده و نگران است. از همين جا اعلام مي‌دارم كه مقاومت لبنان در آمادگي بي‌سابقه‌اي در طول تاريخ لبنان قرار دارد. تحولات منطقه‌اي و بين‌المللي بيانگر تقويت و آمادگي مقاومت است.

وي در ادامه تاكيد كرد: زماني شاهد بوديم كه رهبران دنيا و طاغوت‌هاي سراسر جهان در شرم‌الشيخ گرد هم آمدند و اعلام كردند كه حزب‌الله لبنان و جنبش حماس فلسطين گروه‌هاي تروريستي هستند. اين نشست سرپوشي بر جنگ اسرائيل عليه حزب الله بود. ما در آن زمان نيز اعلام كرديم كه گرچه از نظر تعداد كم هستيم، اما از نظر ايمان، بزرگ و محكم و پابرجا مي‌باشيم. اين جنگ رواني عليه ما و مقاومت فلسطين، هيچ پاياني ندارد.

سيد حسن نصرالله همچنين عنوان داشت: لبنان در جنگ اخير پيروز شد. دادگاه بين‌المللي ترور الحريري مهم‌تر از نشست شرم‌الشيخ نيست، اما اين دادگاه نيز سرپوشي بر جنگ اسرائيل عليه ما به شمار مي‌آيد. بسياري از كشورها از راه‌هاي مختلف به ما اعلام كردند كه هيچ اهميتي به نتايج اين دادگاه نمي‌دهند.

وي در ادامه افزود: من اعلام مي‌دارم كه زمان از بين بردن ملت‌هاي بااراده، باايمان و مقاوم از بين رفته است و ديگر باز نخواهد گشت. عقربه‌هاي ساعت هرگز به عقب برنمي‌گردد. زمان تهديد كردن و ترساندن به پايان رسيده است. به بركت اراده، عقل و معرفت شما فارغ‌التحصيلان ان‌شاءالله مي‌توانيم كشور را به ساحل امنيت برسانيم. بسيار خوشحالم كه در كنار شما حضور يافتم.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.