دوشنبه 29 نوامبر 10 | 11:12

منتقدان حاكميت آمريكا به طرز مشكوكي كشته شده‌اند

نويسنده پرفروش‌ترين كتاب فرانسه، افزود: معاون وزير دفاع آمريكا به جرايد اعلام كرد كه اگر مطلبي از من منتشر شود فعاليت آن رسانه را متوقف مي‌كنند اما من با اينترنت و راديوهاي خصوصي توانستم روشنگري‌هايم را در جهان منتشر كنم


“تيري ميسان ” روزنامه‌نگار و نويسنده كتاب «دروغ بزرگ» پرفروش‌ترين كتاب سال 2002 فرانسه سه شنبه در نشست بررسي تحولات آمريكا بعد از حادثه 11سپتامبر که به همت بسیج دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی در سالن ابن‌خلدون این دانشکده برگزار شد، حضور يافت.

وي در ابتدا با بيان اينكه يك روزنامه‌نگار است و در كشورش به عنوان يك فرد طرفدار مردم آمريكا معرفي شده ‌است، گفت: در خصوص فعاليت‌هاي آمريكا بعد از سقوط شوروي و همين‌طور سقوط و نابودي يوگسلاوي توسط ناتو و هم‌چنين در مورد فعاليت‌هاي جاسوسي آمريكا در فرانسه بعد از جنگ سرد بسيار تحقيق و بررسي كرده‌است.

* حقايق پشت‌ پرده واقعه 11 سپتامبر به تدريج آشكار مي‌شود

نويسنده كتاب دروغ بزرگ، اظهار داشت: زماني كه واقعه 11سپتامبر رخ داد، من هم مثل ديگران در ابتدا گمان كردم كه حادثه تروريستي عادي‌اي رخ داده است؛ اما بعدها كه حقايق اين ماجرا آشكار شد، دوره جديدي از تحولات در دنيا رقم خورد.

تيري‌ميسان با اشاره به اينكه او و حزبش سعي كرده اند براي بهبود زندگي انسان‌ها فعاليت‌ كنند، گفت: حدود يك‌دهم جامعه فرانسه مسلمان هستند لذا از آنجا كه اين تحول‌هاي بعد از حادثه 11 سپتامبر ممكن بود موجب بروز جنگ‌هاي داخلي در كشور فرانسه شود به تحقيق در خصوص حادثه 11 سپتامبر پرداختيم و به اين نتيجه رسيديم كه آمريكا با راه‌اندازي سناريو 11 سپتامبر قصد دارد رهبريت خود را به دنيا ديكته كند كه اين كار در مرحله اول در فرانسه، بعد اروپا، كشورهاي مسلمان و حتي خود آمريكا شروع شد.

وي با بيان اينكه اعتراض‌هاي عمومي در سطح جهان نسبت به اقدامات آمريكا شروع شده است، تصريح كرد: اما اين اعتراض‌ها و گستردگي آن در روزنامه‌ها و رسانه‌هاي غرب و اروپا منعكس نمي‌شود بنابراين در فرانسه تمهيداتي انجام شد كه مانع از انتشار سخنان و نوشته‌هاي من شوند.

* نيمي از مردم آمريكا ادعاي كاخ سفيد را نمي‌پذيرند

نويسنده پرفروش‌ترين كتاب فرانسه، افزود: معاون وزير دفاع آمريكا به جرايد اعلام كرد كه اگر مطلبي از من منتشر شود فعاليت آن رسانه را متوقف مي‌كنند اما من با اينترنت و راديوهاي خصوصي توانستم روشنگري‌هايم را در جهان منتشر كنم.

وي با بيان اينكه در اروپا و حتي آمريكا اكثريت مردم به واقعه حادثه 11 سپتامبر اعتمادي ندارند، خاطرنشان كرد: نيمي از مردم آمريكا به تبليغات و گفته‌هاي دولت مردان ايالات متحده اعتمادي ندارند؛ با اين حال اين اكثريت به گروه‌هاي مختلف تقسيم شده‌اند؛ عده‌اي دستگاه جرج‌بوش را طراح و مجري حادثه 11 سپتامبر مي‌دانند و عده‌اي نيز گروه‌هاي مذهبي مورد حمايت دولت آمريكا را طراح آن دانسته و دولت آمريكا را مجري آن مي‌دانند، لذا در كل، طبق نظرسنجي‌ها نيمي از مردم آمريكا معتقد هستند كه خود دولت آمريكا مسبب و عامل اصلي ماجراي 11 سپتامبر است كه اين براي حاكميت ايالات متحده آمريكا بسيار بحران‌ آفرين است.

* آمريكا و رژيم صهيونيستي عوامل پشت پرده ترور نخست‌وزير و وزير خارجه سوئد هستند

ميسان ادامه داد: در هفته گذشته طي تحقيقاتي در سوئد،‌ دانمارك و نروژ متوجه شديم سيستم‌هاي جاسوسي خاصي در اين كشورها زندگي مردم را به شدت كنترل مي‌كنند كه اين فقط مربوط به كنترل تلفن نمي‌شود؛ هم‌چنين متوجه شدم كشته شدن نخست‌وزير سوئد و وزير خارجه آن در سال‌هاي گذشته به دست آمريكا و عناصر اسرائيلي صورت گرفته است.

وي افزود: اتفاق بدتري كه در اروپا در حال وقوع است، اين است كه CIA (سازمان اطلاعاتي و امنيتي آمريكا )در اروپا دست به ربايش برخي از انسان‌ها مي‌زند، حتي در اين خصوص قضات كشور ايتاليا به مقامات CIA اتهام‌هايي را زده‌اند، لذا اعتراضات در اكثر نقاط اروپا و آمريكا به اين گونه اعمال آمريكايي‌ها به وقوع پيوسته است.

اين روزنامه‌نگار فرانسوي با اشاره به انجام شكنجه توسط دولت آمريكا اعلام كرد: اتحاديه اروپا كميسيوني را جهت بررسي اين موارد تشكيل داده است و ما درباره اين تخلفات گزارش‌هاي بسياري را در دست داريم كه مي‌توانيم آن را به مراجع ذي‌صلاح ارائه كنيم.

* گزارشات دروغ مقامات آمريكايي به سازمان ملل

نويسنده كتاب دروغ بزرگ تصريح كرد: بعد از 11 سپتامبر دخالت آمريكا در افغانستان و عراق موجب توسعه امپرياليستي ايالات متحده شد كه علاوه بر آنجا اين توسعه امپرياليستي در كشورهاي اروپايي هم آغاز شد و علي‌رغم اينكه ما سعي كرده‌ايم مردم را از اين واقعيات و حقايق مطلع كنيم.

وي خاطرنشان كرد: در سال 2003 ميلادي وقتي آمريكا قصد حمله به عراق را داشت آنها به سازمان ملل گزارش‌هاي كاملا دروغ و نادرستي را ارائه دادند به همين خاطر در همه كشورهاي طرفدار دمكراسي تظاهرات گسترده‌اي رخ داد كه تاكنون بي‌نظير بود و هرگز اعتراضي به گستردگي آن در اين كشورها رخ نداده بود.

ميسان گفت: امروز درميان مردم كشورهاي اروپايي حركتي شروع شده است تا آگاهي بيشتري را درباره جنايت‌هاي آمريكا كسب كنند؛ چرا كه اكثر مردم اروپا بيدار شده‌اند و در جريان جنايت‌ها و تخلفات گسترده آمريكايي‌ها تا حدودي قرار گرفته‌اند، لذا تمام مردم اروپا و جهان عليه اين جنگ تظاهرات كرده‌اند؛ اما با وجود اين اكثريت قريب به اتفاق دولت‌هاي اين كشورها خود را متعهد و هم‌پيمان جنگ آمريكا كردند لذا مردم متوجه شده‌اند كه دمكراسي ادعايي دولت‌مردان‌شان چيزي كاملا ظاهري است و دولت‌ها هر كاري دلشان بخواهد بدون توجه به رأي مردم انجام مي‌دهند.

وي هم‌چنين گفت: بحران مالي سال 2008 ميلادي آمريكا بسياري از بانك‌ها را ورشكست كرد به همين دليل ايالات متحده مردم كشورهاي ديگر را درگير مشكلات اقتصادي خود كرد كه بايد بسيار بر روي اين موضوع بررسي و تحقيق شود.

* كاخ‌سفيد براي كنترل افكارعمومي مخوف‌ترين سيستم امنيتي بعد از جنگ جهاني دوم را طراحي كرده است

ميسان با بيان اينكه هيچ دولتي در جهان بدون حمايت مردم خود قادر به ادامه حيات نيست، اظهار داشت: آنچه كه روشن است در آمارگيري‌ها مشخص شده است كه اكثريت مردم به حاكميت آمريكا اعتماد و اكثريت مردم ايالات متحده به حاكميت آمريكا اعتماد ندارند طبق نظرسنجي‌ها 8درصد مردم به اين دولت اعتقاد و 92 درصد آن به حاكميت آمريكا و كنگره بي‌اعتماد هستند.

اين روزنامه‌نگار ادامه داد: اوضاع نابسامان اقتصادي و امنيتي آمريكا موجب شده است دولت فدرال براي كنترل وسيع مردم اقداماتي را انجام دهد و در اين خصوص اداره‌اي به نام “پليس فرمانده شمالي ” براي كنترل امنيت ايجاد كردند كه اين بزرگ‌ترين كار امنيتي بعد از جنگ جهاني دوم بود. اين پليس مخفي با بهانه مبارزه با تروريسم همه افراد مخالف را با اتهام تروريست تحت پيگيرد و محاكمه قرار مي‌دهد.

نويسنده پرفروش‌ترين سال 2002 فرانسه اظهار داشت: رهبران ايالات متحده متوجه شدند كه اگر سركوب‌هايشان همچنان ادامه پيدا كند با شورش و قيام مردم ايالات متحده مواجه خواهند شد، لذا در اين خصوص از سركوب هدفمند صهيونيست‌ها و كنترل بسياري از مديران و مسئولان و حتي ترور برخي از آنها استفاده كرده است. اين سازمان امنيتي بسيار گسترده و وسيع است كه روزنامه واشنگتن پست اسامي 3 هزار و 500 تن از آنها را اخيرا منتشر كرد.

اين روزنامه نگار خاطر نشان كرد: طبق قانون اساسي ايالات متحده آمريكا شهروندان اجازه دارند در مقابل ديكتاتوري دولت مردان خود از سلاح استفاده كنند و امروز كه آنها متوجه شده‌اند دولت فدرال آمريكا ديكتاتور شده است، شروع به مسلح كردن خود كرده اند كه اين در تگزاس و مونتانا مشهود است آنها حتي خود را به هلي‌كوپترهاي جنگي مسلح كرده‌اند.

* منتقدان حاكميت آمريكا به طرز مشكوكي كشته شده‌اند

وي ادامه داد: عده‌اي از مردم ايالت‌هاي مختلف آمريكا نيز «تجزيه شدن» را بهترين راه پيش‌روي خود مي‌دانند و در اين‌باره نشست‌هاي تجزيه‌طلبي بسياري را برگزار مي‌كنند كه اخيرا فرماندار تگزاس ادعاي تجزيه طلبي اين ايالات را مطرح كرده است.

نويسنده كتاب دروغ بزرگ، گفت: در تاريخ آمريكا تمام افرادي كه قصد داشتند اقداماتي را در اعتراض عليه حاكميت آمريكا انجام دهند همگي به طرز مرموزي كشته شده‌اند لذا بسياري از آنها افراد برجسته‌اي بودند.

وي در بخش ديگر سخنان خود گفت: تصور نظم نوين جهاني در هنگام جنگ اول امريكا با عراق توسط بوش پدر اعلام شد زماني كه شوروي از صحنه جهاني كنار رفت آمريكا كشورهاي اروپايي را با قراردادهاي اقتصادي استثمار كرد، لذا تئوري جهاني‌سازي طرح ايالات متحده آمريكا براي جذب ثروت اروپا و ديگر نقاط جهان است.

نگارنده پرفروش‌ترين كتاب سال 2002 فرانسه در خاتمه گفت: آمريكايي‌ها به اين نتيجه رسيده‌اند كه براي ادامه تسلط خود بر جهان بايد از راه‌هاي فرهنگي استفاده كند. لذا آنها با ايجاد هرج و مرج و بر هم زدن نظم كشورهاي ديگر سعي مي‌كنند كشورهاي رقيب آمريكا را دچار بي‌ثباتي كرده تا سود حاصله از آن به جيب سرمايه‌داران آمريكايي برود و كشورهاي ديگر هر چه بيشتر به آمريكا وابسته و منزوي شوند. آنها در اين راستا از تجزيه كردن و تكه تكه كردن كشورهاي ديگر و برهم زدن نظم و ايجاد بحران‌هاي اقتصادي و اجتماعي در آن كشورها استفاده مي‌كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.