دوشنبه 29 نوامبر 10 | 10:22

مدیران رسانه ملی در همایش نقد صدا و سیما شرکت کنند

توقع این بود که پس از اتمام مهلت یکساله، شما خود داوطلبانه اقدام به پاسخگویی در مورد عملکردتان می کردید و از تمام ظرفیت‌های رسانه ملی و جبهه‌ی انقلابی برای آسیب شناسی و یافتن راه کارهای ارتقای وضع موجود رسانه‌ی ملی بهره می بردید، اما نه تنها چنین نشد، بلکه مصلحت اندیشی‌های…


بیست و چهار تشکل دانشجویی استان آذربایجان شرقی در نامه ای مشترک خطاب به مهندس ضرغامی، ضمن انتقاد از نحوه مواجهه مدیریت سیما با مطالبه مقام معظم رهبری در مورد تحول در رسانه و انتقادات فعالان فرهنگی، از مهندس ضرغامی و سایر مدیران رسانه ملی جهت شرکت در همایش نقد آن رسانه در دانشگاه تبریز دعوت کردند.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بهترين روش سؤال و پاسخ اين است كه مسئولين بيايند توى مجموعه‌هاى دانشجوئى. من همين جا از مسئولين درخواست ميكنم كه ديدارهاى دانشجوئى‌شان را زياد كنند. امروز بهترين قشرهاى كشور اين‌هايند؛ هم جوانند، هم باسوادند، هم تحصيلكرده‌اند، داراى فهمند، داراى انگيزه‌اند؛ مسئولين بروند شركت كنند.

بخشی از بیانات مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان 31-05-89

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، جناب آقای مهندس ضرغامی

با سلام و تحیت

آنگونه که مستحضرید در پایان مهلت یکساله‌ی جنابعالی برای نمایان شدن نشانه‌های تحول در صدا و سیما، نامه‌ی مشترک تشکل‌های دانشجویی و مردمی سراسر کشور، با هدف اعلام پایداری در پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از نهادهای فرهنگی منتشر گردید؛ نامه‌ای که تنها در شهر تبریز، یازده تشکل دانشجویی و مردمی و صدها فعال فرهنگی، حمایت خود را از آن اعلام کردند.

توقع این بود که پس از اتمام مهلت یکساله، شما خود داوطلبانه اقدام به پاسخگویی در مورد عملکردتان می کردید و از تمام ظرفیت‌های رسانه ملی و جبهه‌ی انقلابی برای آسیب شناسی و یافتن راه کارهای ارتقای وضع موجود رسانه‌ی ملی بهره می بردید، اما نه تنها چنین نشد، بلکه مصلحت اندیشی‌های خلاف عدالت، رسانه‌ی ملی را بر آن داشت که بار دیگر از کنار فریاد فرزندان انقلابی مقام معظم رهبری ـ که در این نامه متجلّی شده بود ـ بی توجه عبور کند. متأسفانه برخی دست‌های پنهان هم به صورت شتابزده برای اعمال فشار بر برخی امضاکنندگان بیانیه‌ی اول فعال شدند که البته راه به جایی پیش نخواهند برد.

جناب آقای مهندس ضرغامی!

پیرو نامه‌ی اول و جهت تداوم پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری از آن سازمان، تشکل‌های دانشجویی زیر، از جنابعالی و سایر مدیران محترم سیما جهت شرکت در همایش نقد و آسیب شناسی رسانه ملی که در تاریخ 22 آذرماه در دانشگاه تبریز برگزار می گردد دعوت می نمایند.

لازم به توضیح است، اکنون که حرکتی مبتنی بر گفتمان امام، انقلاب و رهبری و برخاسته از متن توده‌ی مردمی در نقد صدا و سیما در سراسر کشور شکل گرفته که بدون انکار نقاط قوت رسانه‌ی ملی و تلاش‌های طاقت فرسای جنابعالی در بهبود روند رسانه‌ی ملی، خواستار جهت دهی مناسب‌تر به محتوای برنامه های این رسانه شده است، امید است استقبال و توجّهات شما از این حرکت، موجب شود رسانه ملی بتواند به زودی به رسانه ای همتراز با نیازهای انقلاب اسلامی تبدیل شود.

در پایان مجدداً تأکید می‌گردد که مطالبات ما از آن سازمان تا زمان ایجاد تحوّل در رسانه‌ی ملی بر قوت روز افزون خود باقی خواهد بود/.

والسلام

تشکل‌های دانشجویی استان آذربایجان شرقی به شرح زیر؛

بسیج دانشجویی آموزشکده فنی الزهرا تبریز
بسیج دانشجویی آموزشکده فنی شماره‌ی 2 تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت معلم آذربایجان
بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی سهند
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز
بسیج دانشجویی دانشگاه هنر اسلامی تبریز
بسیج دانشجویی مجتمع عالی پژوهشی آذربایجان
بسیج دانشجویی مرکز آموزش عالی فنی تبریز
بسیج دانشجویی مرکز تربیت معلم علامه امینی تبریز
بسیج دانشجویی موسسه غیر انتفاعی اسوه
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند
مجمع اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه تربیت معلم آذربایجان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی آذرشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گوگان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ممقان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آذرشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گوگان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور ممقان
بسیج دانشجویی شهرستان آذرشهر

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.