دوشنبه 29 نوامبر 10 | 09:29

دولت انگليس خواستار سانسور در توئيتر شد

دولت انگليس “اطلاعيه نظامي1 ” و “اطلاعيه نظامي 5 ” را منتشر كرد كه اولي مربوط به اطلاعات محرمانه درباره طرح‌ها، توانايي‌ها و عمليات نظامي و دومي مربوط به اطلاعات بخش‌هاي امنيتي و ويژه است.


به نقل از شبكه تلويزيوني پرس‌تي‌وي، در حالي كه پايگاه اينترنتي “ويكي‌ليكس ” قرار است در تازه‌ترين اقدام خود اسناد جديدي از مكاتبات وزارت خارجه آمريكا با سفارتخانه‌هاي خود در كشور‌هاي مختلف را منتشر كند، سايت اجتماعي “توييتر ” نوشت: دولت انگليس با انتشار اطلاعيه نظامي از رسانه‌هاي اين كشور خواسته تا اسناد فاش‌شده را منتشر نكنند و يا اقدام به سانسور برخي از آنها كنند.
بنا بر اين گزارش، دولت انگليس “اطلاعيه نظامي1 ” و “اطلاعيه نظامي 5 ” را منتشر كرد كه اولي مربوط به اطلاعات محرمانه درباره طرح‌ها، توانايي‌ها و عمليات نظامي و دومي مربوط به اطلاعات بخش‌هاي امنيتي و ويژه است.
دولت در اطلاعيه نظامي 5 رسانه‌هاي انگليسي را موظف كرده تا از انتشار اسناد محرمانه و سري خودداري كنند و همچنين اسنادي را كه موضوع آن اطلاعيه‌هاي رسمي نيست بدون كسب اجازه از دولت منتشر نكنند.
اين گزارش افزود: اين اقدام دولت انگليس كه بنا به عقيده بسياري از كارشناسان سلب آزادي مطبوعات و ايجاد محدوديت‌ براي آنها است، نمي‌تواند مانع انتشار هزاران اسناد رسوايي آمريكا و هم‌پيمانانش شود چرا كه بسياري از وب‌سايت‌هاي اينترنتي قادرند بدون توجه به هشدار دولت انگليس اين اسناد را منتشر كنند.
گزارش‌ها حاكي از آن است كه انتشار اسناد جديد ويكي‌ليكس چهره كشور‌هاي انگليس، كانادا، رژيم صهيونيستي، دانمارك، تركيه و نروژ را مخدوش و موجب شرمندگي سران كاخ سفيد ‌شود.
پيش از اين ديپلمات‌هاي آمريكا براي كاهش تبعات انتشار اين اسناد در تماس تلفني با مقامات كشور‌هاي هم‌پيمان خود براي آگاه‌كردن آنها از محتواي اين اسناد تلاش كردند.
با اين وجود بسياري از تحليلگران بر اين باورند كه رد پاي آمريكا در پشت پرده انتشار اسناد به‌اصطلاح محرمانه “ويكي‌ليكس ” كاملا مشهود است و انتشار اين اسناد توطئه‌اي جديد براي تحقق اهداف سلطه‌جويانه واشنگتن است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.