سه‌شنبه 30 ژوئن 15 | 14:29

اعتراف به تلاش برای ترور رئیس اطلاعات لبنان

یک تبعه سوری که توسط ارتش لبنان بازداشت شد به طرح‌ریزی برای ترور رئیس شعبه اطلاعات ارتش این کشور اعتراف کرد.


خبرگزاری فارس: اعتراف آواره سوری به تلاش برای ترور رئیس اطلاعات ارتش لبنان «خالد محمد» یکی از آوارگان سوری در لبنان که پیش از این به علت حرکت‌های مشکوکش توسط نیروهای ارتش این کشور دستگیر شده بود، در جریان بازجویی‌ها به تلاش برای ترور سرتیپ «علی شحرور» رئیس شعبه اطلاعات ارتش اعتراف کرد.

به گزارش روزنامه «الجمهوریه» لبنان، خالد محمد به عنوان آواره از سوریه به لبنان آمده در کارگاه‌های بنایی مشغول به کار شده و مداوم محل کارش را تغییر می‌داد تا اینکه به یک کارگاه ساختمانی در مجاورت کارگاه ساختمانی منزل سرتیپ علی شحرور در یکی از روستاهای «النبطیه» مشغول به کار شد.

بر اساس این گزارش، مالک کارگاه ساختمانی که این تبعه سوریه در آنجا می‌کرد به کارهای او در زیر داشتن منزل علی شحرور شک کرده و مشاهداتش را به شعبه اطلاعات ارتش لبنان گزارش کرد. پس از جمع آوری اطلاعات اضافی مشخص شد که خالد محمد می‌خواست با یک خمپاره کاروان شحرور را هدف قرار دهد.

این گزارش حاکی است که این تبعه سوریه در بازجویی‌ها به قصد خود برای ترور علی شحرور اعتراف کرد.

از طرفی دیگر نیروهای شعبه اطلاعات ارتش لبنان صبح یکشنبه گذشته با حضور در منطقه المنیه برای خاموش کردن درگیری بین آل ملص و آل مطر در شهر طرابلس متوجه شدند که شماری تبعه سوری سعی در دور شدن آرام از محل حضور نیروهای ارتش بودند که به آنها شک کرده و آنها را دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش،‌ مشخص شد که افراد بازداشت شده عضو گروهک جبهه النصره بوده و تحت تعقیب بودند. همچنین مشخص شد که «ابو اسد الحمصی» از رهبران جبهه النصره در میان بازداشت شدگان است.

این گزارش حاکی است که الحمصی خود را سخنگوی رسانه‌ای آوارگان سوری در لبنان معرفی می‌کند ولی مطالبی که قبلا منتشر می‌کرد، نشان می‌دهد که از منطقه القلمون سوریه و از محل درگیری‌های بین جبهه النصره و حزب الله منتشر می‌شدند.

ارتش لبنان اسناد و مداراکی از جمله فایل‌های صوتی در اختیار دارد که ثابت می‌کند الحمصی به هدف قرار دادن ارتش لبنان و نیروهای امنیتی این کشور تحریک می‌کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: