سه شنبه ۰۹ تیر ۹۴ | ۱۴:۳۶

ابراز خرسندی پاپ برای سفر به آمریکای لاتین

رهبر کاتولیک‌های جهان خرسندی خود را از سفرش به شماری از کشورهای آمریکای لاتین که از تاریخ پنجم تا سیزدهم ژوئیه ( 14 لغایت 22 تیرماه سال جاری) انجام می‌شود، ابراز داشت.


خبرگزاری فارس: ابراز خرسندی پاپ برای سفر به آمریکای لاتین به نقل از «کورئو دل اورینوکو»، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان روز گذشته در حضور هزاران تن از هواداران خود از نزدیک شدن زمان دیدارش از شماری از کشورهای آمریکای لاتین از جمله اکوادور، بولیوی و پاراگوئه ابراز خوشنودی کرد.

پاپ طی سخنانی از کاخ رسالت شهر واتیکان اعلام کرد که از تاریخ پنجم تا سیزدهم ژوئیه ( 14 لغایت 22 تیرماه سال جاری) در آمریکای لاتین خواهد بود؛ منطقه‌ای که آن را «بسیار دوست داشتنی» توصیف کرد.

پاپ فرانسیس آرژانتینی همچنین در پیامی خطاب به مردم اکوادور، بولیوی و پاراگوئه نهایت خوشحالی خود را از دیدن خانه‌های آنها ابراز کرد.

این در حالی است که کلیسای کاتولیک کوبا پیشتر در بیانیه‌ای که در وب سایت رسمی خود منتشر کرده بود، از سفر پاپ فرانسیس طی روزهای  19 تا 22 سپتامبر (28 تا 31 شهریور) به کوبا خبر داده بود.

چنین اعلام شده بود که پاپ در سفرش به کوبا از شهرهای «هاوانا» پایتخت این کشور، «اولگین» و «سانتیاگو د کوبا» دیدار خواهد کرد.

سفر پاپ فرانسیس به کوبا از این جهت مهم قلمداد شده بود که  وی در این سفر گفت‌وگوهایی در راستای بهبود روابط کوبا و آمریکا انجام خواهد داد.

از سال 2013 زمانی که پاپ فرانسیس رهبری کاتولیک‌های جهان را برعهده گرفت تاکنون دومین بار است که به آمریکای لاتین سفر می‌کند؛ نخستین سفر وی در ژوئیه همین سال، در چهارچوب گردهمایی جهانی جوانان، به برزیل انجام گرفت.

115 کاردینال از سراسر جهان در تاریخ 13 مارس 2013، فرانسیس یکم را به عنوان رهبر «سریر مقدس» و رهبر کاتولیک‌های جهان برگزیدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: