سه‌شنبه 30 ژوئن 15 | 18:39

بازار سکه وطلا به کما رفت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر وضعیت بازار سکه و طلا در سه ماه ابتدای امسال را تحلیل کرد و با اعلام اینکه این بازارها به رکود فرو رفته‌اند، گفت: تا یک ماه آینده قیمت طلا در بازار نوسان زیادی نخواهد داشت.


سکه 2 محمد کشتی آرای درباره وضعیت خرید و فروش در بازارهای سکه و طلا در سه ماهه ابتدای امسال گفت: قیمت‌ها پس از عید نوروز به طور کلی نسبت به پایان سال گذشته و در سه ماهه ابتدای امسال روند نزولی به خود گرفت؛ مگر در یک مقطع کوتاه که آن هم به دلیل کاهش ارزش دلار بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه در چند ماه اخیر چند دلیل باعث کاهش قیمت طلا و سکه و افت قیمت سکه به حدود ۹۰۰ هزار تومان در بازار بوده است، افزود: قیمت سکه که حدود ۹۳۰ تا ۹۴۰ هزار تومان بود روند نزولی به خود گرفت.

وی با اشاره به نوسان قیمت طلا در بازارهای جهانی در سه ماهه ابتدای امسال بیان کرد: پائین ترین قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۲۰۰ دلار بوده است و در کل طلا در این مدت بین ۱۲۰۰ دلار تا ۱۷۰۰ دلار در نوسان بوده است.

به گفته کشتی آرای، اوضاع اقتصادی دنیا تغییرات عمده ای نداشته و تغییرات در حد نوسانات معمولی و مرسوم بوده است.

وی بیان کرد در بازار داخلی هم پس از عید بازارهای سکه و طلا به رکود فرو رفتند و خرید سکه و طلا به سمت رکود رفته است و علت اصلی به بحث مذاکرات و نتایج آن مربوط می شود. قیمت ارز در بازار هم تحت تاثیر مذاکرات است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر، سیاست بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در این مدت نوسانی در بازار ارز نداشتیم و در مجموع قیمت های طلا و ارز در بازار یک روند مشخص و ثابت داشته است و اتفاق خاصی در این بازارها رخ نداد.

وی درباره پیش بینی وضعیت بازار سکه و طلا در ماه مبارک رمضان و پس از آن گفت: همیشه در فصل تابستان بازار سکه و طلا رونق می گیرد. اما فعلا باید تا پایان مذاکرات منتظر ماند و بیشتر هم بازار ارز در انتظار نتیجه مذاکرات است که بازارهای سکه وطلا هم از آن تاثیر می گیرد.

کشتی آرای پیش بینی کرد که تا یک ماه آینده نوسان زیادی بر قیمت طلا در بازار رخ ندهد و نرخ ها همچنان در حد قیمت های فعلی باشد.

 

متوسط قیمت فروش سکه در بازار  (طبق گزارش بانک مرکزی) تومان
سال ۹۳طرح قدیمدرصد تغییر نسبت به دوره قبلدوره مشابه سال قبلطرح جدیددرصد تغییر نسبت به دوره قبلدوره مشابه سال قبل
اردیبهشت۹۹۹۹۱۱۴.۰۲۳.۱-۱۰۰۲۴۶۷۳.۸۲۴.۵-
دو ماه اول۹۸۳۳۶۶——۲۵.۶-۹۸۶۳۶۹—–۲۶.۹-

 

متوسط قیمت فروش سکه در بازار (طبق گزارش بانک مرکزی) تومان

سال ۹۴طرح قدیمدرصد تغییر نسبت به دوره قبلدوره مشابه سال قبلطرح جدیددرصد تغییر نسبت به دوره قبلدوره مشابه سال قبل
فروردین۹۵۵۵۶۳۰.۸-۰.۷-۹۵۷۸۶۵۰.۹-۰.۸-
اردیبهشت۹۴۷۱۹۳۰.۹-۵.۳-۹۴۸۷۷۳۰.۹-۵.۴-
دو ماه اول۹۵۱۰۱۴—–۳.۳-۹۵۲۹۲۴—–۳.۴-

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: